2. česká národní hokejová liga 1973/1974

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
2. česká národní hokejová liga 1973/1974
   1974/1975 ►  
Pořadí
Mistr: TJ SONP Kladno B
2. místo: TJ Tatra Kopřivnice
3. místo: TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové
Postupy
Postupující: TJ SONP Kladno B
TJ Tatra Kopřivnice
Sestupy
Sestupující: TJ Šumavan Vimperk
TJ Dvůr Králové nad Labem
TJ Baník OKD Ostrava
1. liga ↑↑
  |  1. ČNHL ↑  |  1. SNHL ↑
  |  • 2. ČNHL   |  • Divize (Slovensko)
  |  Divize (Česko) ↓  |  Krajské přebory ↓↓

2. česká národní hokejová liga 1973/1974 byla 1. ročníkem jedné ze skupin československé třetí nejvyšší hokejové soutěže, druhou nejvyšší samostatnou v rámci České socialistické republiky.

Systém soutěže[editovat | editovat zdroj]

24 týmů bylo rozděleno do tří osmičlenných regionálních skupin. Ve skupinách se všech 8 klubů utkalo čtyřkolově každý s každým (celkem 28 kol). Vítězové všech tří skupin postoupily do kvalifikace o 1. českou národní hokejovou ligu, ve které se utkaly dvoukolově každý s každým (celkem 4 kola). První dva týmy postoupily do dalšího ročníku 1. ČNHL.

Týmy na posledních místech každé skupiny sestoupily do divize.

Základní část[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ SONP Kladno B 28 19 3 6 153 80 41
2. TJ Baník Sokolov 28 16 6 6 112 85 38
3. TJ Slavia Karlovy Vary 28 16 3 9 117 97 35
4. TJ Slovan NV Louny 28 14 1 13 116 99 29
5. VTJ Dukla Příbram 28 13 2 13 114 134 28
6. TJ Jitex Písek 28 12 1 15 91 101 25
7. VTJ Dukla Písek 28 10 2 16 92 118 22
8. TJ Šumavan Vimperk 28 2 2 24 78 159 6

Před zahájením soutěže došlo ke změně názvu TJ Secheza Lovosice na TJ SONP Kladno B. TJ SONP Kladno B hrála svá domácí utkání v Lovosicích[1].

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové 28 23 2 3 221 82 48
2. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 28 17 4 7 137 88 38
3. TJ Kolín 28 17 3 8 163 94 37
4. TJ Autoškoda Mladá Boleslav 28 15 4 9 142 86 34
5. VTJ Dukla Litoměřice 28 13 2 13 102 111 28
6. TJ Uhelné sklady Praha 28 6 5 17 85 164 17
7. TJ Spartak Nové Město nad Metují 28 6 4 18 91 151 16
8. TJ Dvůr Králové nad Labem 28 2 2 24 65 230 6

Skupina C[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Tatra Kopřivnice 28 19 3 6 129 64 41
2. TJ TŽ VŘSR Třinec 28 20 1 7 116 76 41
3. TJ AZ Havířov 28 13 5 10 97 82 31
4. TJ Zbrojovka Vsetín 28 11 4 13 87 87 26
5. TJ Lokomotiva Pramet Šumperk 28 11 1 16 87 119 23
6. TJ ZMS Třebíč 28 9 4 15 98 115 22
7. VTJ Dukla Hodonín 28 9 2 17 93 124 20
8. TJ Baník OKD Ostrava 28 9 2 17 78 118 20

Týmy TJ Šumavan Vimperk, TJ Dvůr Králové nad Labem a TJ Baník OKD Ostrava sestoupily do divize. Nahradily je kluby, jež uspěly v kvalifikaci TJ Kaučuk Kralupy nad Vltavou, TJ Baník Příbram a TJ Meochema Přerov.


Kvalifikace o 1. ČNHL[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ SONP Kladno B 4 2 1 1 23 17 5
2. TJ Tatra Kopřivnice 4 2 0 2 14 13 4
3. TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové 4 1 1 2 17 24 3

Týmy TJ SONP Kladno B a TJ Tatra Kopřivnice postoupily do dalšího ročníku 1. ČNHL. Nahradily je sestupující týmy TJ Moravia DS Olomouc a TJ DP I. ČLTK Praha.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://avlh.sweb.cz/CZ-1973-74-DS.pdf