Diskuse s wikipedistou:Kloin

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 2 lety od uživatele Kloin v tématu „Sezemice
Toto je uživatelská diskusní stránka.'

Toto není článek, soubor nebo diskusní stránka článku nebo souboru. Najdete-li tuto stránku na jakémkoliv jiném místě, než na české Wikipedii, prohlížíte si zrcadlový server. Uvědomte si, že stránky mohou být zastaralé, a že uživatel, kterému tato diskusní stránka patří, nemusí mít žádný osobní vztah s nikým jiným, než s českou Wikipedií. Původní stránka je umístěna na http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse_s_wikipedistou:Kloin.

Toto je diskusní stránka uživatele Kloin, na kterou můžete posílat zprávy uživateli Kloin.
 • Prosím podepište a datujte svůj příspěvek kliknutím na příslušné tlačítko nebo napsáním čtyř vlnovek (~~~~) na konec vašeho příspěvku.
 • Přidávejte nový text pod starý.
 • Jste na Wikipedii nový? Vítejte! Ptejte se a získejte odpovědi co nejdříve.
 • Klikněte zde pro založení nového tématu

 • Buďte zdvořilí.
 • Buďte přátelští.
 • Předpokládejte dobrou vůli.
 • Žádné osobní útoky.

Ještě k článkům o farnostech[editovat zdroj]

Dobrý den, jak jsem postřehl, pustil jste se s vervou do zakládání článků o farnostech. V této souvislosti bych se na Vás rád obrátil s několika dílčími záležitostmi:

 • V návaznosti na tento můj diskusní příspěvek předkládám ke zvážení, zda by nebylo vhodnější přejmenovat články o vikariátech na Kladenský vikariát, Staroboleslavský vikariát apod. Název by tak navíc korespondoval s názvem příslušné šablony (např. Farnosti kladenského vikariátu). Výhledově bych se taky možná pustil do případných dalších úprav šablon tohoto druhu (zejména těch Vámi nezaložených) v intencích toho, co jsem uvedl v oné diskusi.
Pojmenování vikariátů jsem provedl na základě názvů z diecéze. Zvažoval jsem obě verze, protože jednotnost v tom nebyla (porovnával jsem i jiné diecéze). Máte pravdu, že bude asi rozumnější vámi navrhované pojmenování a oprava případných odkazů. Následně bych potom prošel i ty ostatní diecéze. ---kloin- (diskuse) 23. 8. 2012, 13:05 (UTC)
Možná by stálo za to přejmenovat i některé šablony viz: Kategorie:Náboženské šablony. Farnosti děkanátu Břeclav změnit na Farnosti břeclavského děkanátu a současně Děkanát Břeclav přejmenovat na břeclavský děkanát. Nebo chcete zůstat v rámci některé diecéze tak a v rámci jiné diecéze jinak? Myslím, že sjednocení názvů článků by nemuselo být komplikované a nemuselo by narazit.
 • Pro každou farnost zakládáte samostatnou kategorii, v níž je leckdy jen jeden článek, a to článek o dotyčné farnosti. Je možné, že by někdo mohl napadnout smysluplnost takového postupu, ale chápu, že záměrem je předpřipravit si takto třídění a kategorie v budoucnu zaplňovat. Nicméně pokud je článek zařazen v kategorii určené pro příslušnou farnost (je tedy {{hlavní článek}} hlavním článkem dotyčné kategorie), pak by článek o farnosti nejspíš již neměl být zařazen do kategorie určené pro farnosti příslušného vikariátu.
Děkuji za upozornění, kategorizace mi délává problémy. Myslím, že farnost by měla mít svoji kategorii, do které by měly podle mě být zařazeny třeba i články o příslušných kostelech. Poprosil bych vás případně o nastavení jedné kategorie, jak by měla být, ostatní bych podle toho opravil. ---kloin- (diskuse) 23. 8. 2012, 13:05 (UTC)
 • Ještě jsem měl na srdci třetí věc, ale mezitím jsem stihl zapomenout, o co šlo.

Závěrem bych se chtěl ještě upozornit na můj záměr upravit navigační šablony pro jednotlivé vikariáty tak, aby v šabloně byly vypsány jen příslušná města a vesnice (odkazy by však samozřejmě směřovaly na články o farnostech), tj. zjednodušeně řečeno by se neopakovala slova „Římskokatolická farnost“. Prosím, sdělte mi své případné námitky proti tomuto záměru, nechtěl bych to provádět bez konzultace s Vámi. Zdraví Fagnes (diskuse) 20. 8. 2012, 23:54 (UTC)

Ano, šablony opravím, pokud už se tak nestalo; je to rozumný návrh. ---kloin- (diskuse) 23. 8. 2012, 13:05 (UTC)
Změnil jsem u Šablona:Farnosti benešovského vikariátu, takto jste to myslel?
Děkuji za poznámky k článkům. Byl jsem na krátké dovolené bez signálu a nemohl jsem se ozvat dříve. Dopsal jsem poznámky k jednotlivým bodům. Děkuji ---kloin- (diskuse) 23. 8. 2012, 13:05 (UTC)

Dobrý den, díky za vyjádření a budu souhrnně reagovat:

1) K přejmenování některých šablon bych ještě uvedl, že jsem v zásadě pro. Podrobnější vyjádření a názor, je-li to možné, bych Vám předložil následně, dejme tomu do týdne, protože jsem ještě neprošel, jak je to jinde, a nemám tedy přesnější představu. Obecně bych nespatřoval zásadní problém v tom, kdyby to bylo v každé diecézi jinak. Je však otázkou, zda by takové úpravy nenarazily, zejména na Moravě, kde se podle mých zkušeností na některé věci dívají jinak.

2) Pokud jde o kategorie, uvedu to na příkladu. Článek „Římskokatolická farnost Zlonice“ byl zařazen do kategorií „Římskokatolická farnost Zlonice“ a „Farnosti kladenského vikariátu“. Ovšem samotná kategorie „Římskokatolická farnost Zlonice“ byla také (jako subkategorie) zařazena do kategorie „Farnosti kladenského vikariátu“. Myslím, že někde (nevím už kde a v nápovědě ke kategoriím jsem to nenašel) se psalo něco v tom smyslu, že pokud je článek v určité kategorii (např. „Čeští fyzici“), už by zpravidla neměl být zařazen v jí nadřazené kategorii (např. „Fyzici“). Ve výše uvedeném případě by to tedy znamenalo, že by se článek „Římskokatolická farnost Zlonice“ ponechal jen v kategorii „Římskokatolická farnost Zlonice“. Řazení v rámci kategorií se pak dá udělat podle řadícího klíče, konkrétně pak tak, že se zařazení do kategorie provede takto: [[Kategorie:Římskokatolická farnost Zlonice| ]] Mezera za lomítkem je záměrně, neboť zajišťuje, že v seznamu článků v dotyčné kategorii bude článek úplně na začátku. Ale myslím, že toto „dvojí“ zařazení není nic vyloženě zásadně špatného, takže tato úprava zas až tak nehoří.

4) Ohledně toho zkrácení jsem to myslel přesně tak, jak jste to udělal (v případě benešovského vikariátu a dalších). Pustil jsem se také do litoměřické diecéze, kde jsem ještě řešil problém, jak se vyrovnat s děkanstvími apod. Napadly mě dvě varianty: Buď by se seznam rozdělil na podskupiny (např. „děkanství“ a „(ostatní) farnosti“, nebo by se děkanství apod. nějak v seznamu zvýraznila. Nakonec jsem zvolil druhou variantu, protože se jedná vlastně jen o čestné označení, takže není potřeba děkanství nějak upřednostňovat. Dnes je situace taková, že leckde jsou obsazena jen děkanství a „obyčejné“ farnosti jsou spravovány excurrendo, někde dokonce myslím není ani děkanství obsazeno knězem. Děkanství jsem tedy označil tučně, arciděkanství tučně a podtrženě. Abecední pořadí jsem neměnil (jen např. v případě České Lípy jsem dal jako první město a teprve pak předměstí, nikoliv dle abecedního řazení suburbio / urbe). Děkuji za spolupráci a zdravím Fagnes (diskuse) 25. 8. 2012, 16:26 (UTC)

Ahoj, ty články o kostelích, co zakládáš botem, jsou prakticky subpahýly a nedivil bych se, kdyby je tak někdo označil. Zkus je prosím rozšířit aspoň o dvě, tři věty. Díky. --Harold (diskuse) 7. 10. 2012, 09:31 (UTC)

Děkuji za upozornění. Články založené roboticky mají šablonu ve výstavbě, protože založit jim větu roboticky moc nejde, a chystal jsem se je doplnit o několik dalších odkazů. Dovolím si nesouhlasit, že se jedná o subpahýl. Hledal jsem na wikipedii rozdíl mezi pahýlem a subpahýlem. Myslím, že splňují předpoklady pahýlu. Obsahují základní informace, souřadnice a odkazy a připravují článek k dalšímu rozšíření. Rozumím tomu, že ani pahýl není to pravé. Uvedené nahrané články doplním tak jak dokáži a nechám jim příznak pahýl. Pokud se vám nebudou líbit, smažte je. Mám připraveny i další kostely této diecéze; pokud bude někomu připadat smysluplné založení takovýchto pahýlů, mohu v této činnosti pokračovat. Děkuji ---kloin- (diskuse) 7. 10. 2012, 16:41 (UTC).
WP:Subpahýl, pokud ta úvodní (jediná) věta obsahuje triviální informaci a prakticky totéž i infobox, je to podle mě subpahýl. Pokud pak ručně dodáváš do článků externí odkazy, tak skutečně by bylo lepší tam aspoň tu jednu větu (třeba o letech stavby) připsat, jako jsem to udělal zde. Jinak u tohoto článku jsem ještě musel opravit odkaz na stránky diecéze, ten původní vedl na jiný kostel, a taky jsem zjistil, že není památkově chráněn. --Harold (diskuse) 7. 10. 2012, 20:44 (UTC)
Děkuji za opravu, včera jsem chybný odkaz také zaznamenal, ale nešly mi aktualizovat stránky (dlouhé odezvy). ---kloin- (diskuse) 8. 10. 2012, 04:43 (UTC)

Zdravím. Děkuji za články o kostelech, vidím, že (sub)pahýly dále rozšiřujete ([1]), paráda. Jen bych chtěl požádat Vašeho robota i o zadávání kategorie podle okresu (např. Kategorie:Kostely v okrese Kolín). Díky moc.--Ben Skála (diskuse) 17. 10. 2012, 18:15 (UTC)

Kostely (2)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Kostel svatého Václava (Vrbčany). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Totéž: Kostel svatého Václava (Žabonosy), Kostel svatého Václava (Pečky), Kostel svatého Jana Nepomuckého (Cerhenice), Kostel Stětí svatého Jana Křtitele (Skramníky), Kostel Nejsvětější Trojice (Dobřichov). --Harold (diskuse) 27. 11. 2012, 14:04 (UTC)

Děkuji za informaci. Omlouvám se, ale nějak mě ta předchozí komunikace vzala vítr z plachet a již jsem uvedené rozpracované články nedokončil. Zatím tento stav u mě trvá a snad naberu sil přes Vánoce. Určitě na mě nečekejte a udělejte vše pro dobro wikipedie. Děkuji a s pozdravem ---kloin- (diskuse) 27. 11. 2012, 14:50 (UTC)

Vyznamenání[editovat zdroj]

Milý kolego, dovoluji si Vám připnout „Řád kříže a ryby“ za ohromné úsilí věnované článkům o vikariátech a farnostech. Mnoho dalších článků přeje — Draceane diskuse 2. 12. 2012, 15:54 (UTC)

Oprava souřadnic po zásahu KloinBota[editovat zdroj]

Bot chybně konvertoval některé souřadnice (viz např. historie verzí Miškovice (Třebovle)). Patrně v důsledku chyby vypadla po zásahu bota nula před desetinnou tečkou.--Tomas62 (diskuse) 5. 5. 2013, 06:15 (UTC)

Děkuji za upozornění. Pokusím se dohledat staré chyby a dát to do pořádku, pokud tak již někdo neučinil. Děkuji ---kloin- (diskuse) 5. 5. 2013, 08:30 (UTC)
Provedl jsem opravu mnou pokažených dat. Týkalo se převážně okresu Kolín. V souvislosti s těmito opravami jsem opravil i některé další chyby v souřadnicích na které jsem narazil. děkuji ---kloin- (diskuse) 6. 5. 2013, 13:28 (UTC)
Dobrá a rychlá práce. Díky! Vítám zpět a doufám, že budete pokračovat.--Tomas62 (diskuse) 7. 5. 2013, 09:45 (UTC)

Výzva k úpravě stránky[editovat zdroj]

Diskuse přesunuta na diskusní stránku článku, Diskuse:Palivo (Radětice). --ŠJů (diskuse) 7. 6. 2013, 13:35 (UTC)

Vodní objekty[editovat zdroj]

Dobrý den,

chci se zeptat jestli by bylo možné vyrobit články o vodních objektech (potoky, rybníky)? Například GPS data s dají nalézt v DIBAVOD.--Juandev (diskuse) 21. 1. 2015, 18:18 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Veclov[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Veclov (Svojetín). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 9. 12. 2015, 10:05 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Děkuji tímto Janě Lánové za doplnění informací ---kloin- (diskuse) 12. 12. 2015, 20:58 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Upozornění - modifikoval jsem Tvůj CSS kód[editovat zdroj]

Ahoj, vzhledem k tomu, že Tvůj CSS kód pravděpodobně skrýval políčko pro vyplnění shrnutí editace, editoval jsem jeden nebo více Tvých uživatelských stylopisů (stránky ve Tvém uživatelském prostoru končící .css). Pokud bych způsobil nechtěné problémy, prosím, dej mi zde vědět a použij {{Odpověď}} – tato zpráva byla rozeslána hromadně a nemusím Tvou stránku mít ve sledovaných. Zdraví, --Martin Urbanec (diskuse) 22. 7. 2017, 22:30 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Kostely - subpahýly[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Kostel svatého Jakuba Většího (Ovčáry). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Prozatím se to týká také Kaple Nanebevzetí Panny Marie (Hradišťko I). Na Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Seznam příliš krátkých článků je uvedeno ale i několik dalších z tvé tvorby. --Harold (diskuse) 6. 8. 2018, 17:32 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Sezemice[editovat zdroj]

Dobrý den, Váš příspěvek ve článku Sezemice (Rtyně nad Bílinou) nemůžeme přijmout, protože pravděpodobně porušuje autorská práva. Prosím doložte původ nebo autorská práva k Vašemu příspěvku (využijte pokynů na stránce Nápověda:Svolení autora). Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Děkujeme za pochopení. Evidentně to je opsané z nějaké postarší publikace.--Gortyna (diskuse) 8. 6. 2019, 16:17 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Děkuji za informaci, ale věřím, že autorská práva jsem neporušil, protože to není můj příspěvek. ---kloin- (diskuse) 27. 10. 2020, 06:42 (CET)Odpovědět[odpovědět]