Diskuse s wikipedistou:Honzach

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Horst (diskuse) 27. 8. 2014, 07:32 (UTC)

Schwarzenberg[editovat zdroj]

Díky za doplnění, ale musím vás poprosit, abyste příště shrnutí editace nepoužíval pro své komentáře, politické názory nebo citové výlevy. Shrnutí editace slouží ke stručnému popisu provedené editace, nikoliv k prezentování vlastního názoru nebo vzkazům jiným editorům či čtenářům. Díky. --Harold (diskuse) 30. 12. 2014, 22:56 (CET) Ano, jasně, vím, ale nemohl jsem si to tentokrát odpustit. Já nikdy nepochopím, jak je možné, že se nám tyhle lidi vládnou. Ten člověk mimo jiné jako min.zahraničí podepsal smlouvu o radaru, který jsem měl mít kousek za barákem. Tehdy jsem mnohé pochopil.honzachHonzach (diskuse) 30. 12. 2014, 23:22 (CET)

Thomas Fearnley[editovat zdroj]

Hi! Thank you for telling me - I didn't understand what you had tried to do. Now it should be ok! Bye :) --Syrio (diskuse) 13. 1. 2015, 15:44 (CET)

Zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den, velmi děkuji za vaše příspěvky. Ráda bych vás požádala, abyste své články vždy doplňoval referencemi a případně také související literaturou a externími odkazy, které budou jednak potvrzovat skutečnosti v hesle uvedené a jednak nabídnou čtenářům odkazy na knihy či weby mimo Wikipedii, kde si mohou zjistit další informace. Děkuji a přeji hezký den, --Ivannah (diskuse) 13. 10. 2015, 12:55 (CEST)

Dobrý den Ivano, děkuji vám za reakci, rozumím vám, ale na wikipedii téměř vždy dělám jen překlady z jiných wikipedií, je tedy vhodné dávat pod české heslo alespoň odkazy, které jsou např. v angličtině? Co se týče Anguse Deatona, chtěl jsem článek alespoň začít, vadí mi, když jsou ve wikizprávách červené odkazy. O ekonomii se nijak nezajímám, chtěl jsem udělat alespoň ten první krok, něco krátkého na úvod, další wikipedisté s větším zájmem o problematiku to snad brzy rozšíří. Děkuji, s pozdravem Honza--Honzach (diskuse) 13. 10. 2015, 22:51 (CEST)
Nejlepší jsou odkazy v češtině, ať si je může přečíst každý. Když jsou informace dostupné jen v angličtině, dejte určitě odkaz na angl. web, ale nejdřív ho prověřte - jestli vůbec funguje a jestli tam odkazovaná informace je. Zdravím --Ivannah (diskuse) 14. 10. 2015, 08:32 (CEST)

Milan Vyhnálek[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Milan Vyhnálek. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Předpokládám, že jste na článku měl úmysl dále pracovat a možná jste na něj jen zapomněl – do textu článku jste totiž dopsal slova „VE VYSTAVBE!“. Příště můžete pro stejný účel přednostně použít šablonu {{Pracuje se}}, která vyjadřuje totéž ve čtenářsky přívětivější podobě a hlavně je také lépe strojově vystopovatelná pro nás i pro vás. --Blahma (diskuse) 24. 4. 2016, 20:41 (CEST)

Ano, je to tristni, jsem si toho vedom. Mam slibeno od netere p.Vyhnalka ze se clanek napise. Pokud tak neucini, pokusim se o to sam, ac jsem momentalne na cestach po Asii a nemam k dispozici pocitac. Dekuji za upozorneni.--Honzach (diskuse) 25. 4. 2016, 10:42 (CEST)

Dobrý den, děkuji za rychlou reakci i v takovémto komunikačně obtížnějším okamžiku. Do článku už někdo (zřejmě ona neteř) vložil dva texty, ale jeden byl jednoduše překopírovaný článek z Orlického deníku (a dotyčný se tím ani netajil), což ale na Wikipedii není přípustné kvůli autorským právům – jak zřejmě víte, ale vkladatel si to neuvědomuje – a původ prvního z textů (zatím v článku zůstává) se mi nepodařilo dohledat, ale přesto se domnívám, že může jít např. o kopii nějakého textu z muzea, o jehož původním autorství pochybuji jen bez dokladů. Osoba je to zajímavá a stálo by za to mít tu o ní článek, ale spíše než tam kopírovat dlouhé stati, které už někde vyšly, by asi bylo lepší si na to sednout a napsat od nuly dva odstavce, které shrnou všechno důležité a referencemi čtenáře odkážou na rozsáhlejší texty již publikované jinde. Pokud můžete, zkuste to prosím té neteři v tomto smyslu vysvětlit. Pokud by byla z Prahy nebo Brna, můžeme jí nabídnout i osobní konzultaci, jestliže je pro vás teď komunikace s ní nesnadná. S podzravem --Blahma (diskuse) 25. 4. 2016, 21:41 (CEST)

Kaučukovník brazilský[editovat zdroj]

Dobrý den. Příště si, prosím, připravte, třeba na pískovišti, co chce napsat. Řádně si svůj návrh po sobě prohlédněte, promyslete co dál, opravte a teprve pak editujte. Těch 27 editací jednoho článku je snad záporným rekordem, o ty snad nestojíte. Přeji do nového roku autorství mnoha kvalitních článků. S pozdravem Pelát (diskuse) 2. 1. 2017, 19:00 (CET)

Peláte, díky za zpětnou vazbu. To, o co stojím, je výsledná kvalita po několikahodinové noční práci na galejích zvaných wikipedie. Mě teď zajímá, jestli je současná podoba článku kaučukovník brazilský podle vás kvalitním článkem a co by se případně mělo změnit (máte prostor). Jistě máte na wikipedii již nějaké zkušenosti. Vidím na wikipedii něco, co je nedostatečné, proto to okamžitě vylepšuji, ale stále s tím nejsem spokojen, právě proto dále a dále edituji, navíc se mi již několikrát stalo, že se mi práce neuložila, proto to dělám tímto způsobem, kus o kusu.--Honzach (diskuse) 3. 1. 2017, 00:31 (CET)
Dobrý den, myslím, že v článku je informaci dostatek a že je ucházející. Trochu jsem podle sebe učesal formální konec (odkazy), každý to píše trochu jinak. Pouze mi nesedí odkaz "ideje.cz", periodikum musí mít nejmíň číslo, ročník, autora a kdo ho vydává, jinak je to "jedna bába povídala". Dopsal jsem dva důvěryhodné odkazy.
Ztrátu spojené či překliknutí a neuložení rozdělané práce znám. Řeším to tak, že text píšu ve Wordu, mohu se vracet i další dny. Pak to okopíruji na pískoviště a upravují detaily. Když se mi to líbí, zkopíruji zpět do Wordu a až následně edituji. S pozdravem Pelát (diskuse) 4. 1. 2017, 23:07 (CET)

Skvělé, díky za spolupráci. Ten odkaz na ideje.cz už tam byl, než jsem se tomu začal věnovat. Dnes jsem psal nové články Maljovica a Figueres a již jsem používal word. Byl bych rád, kdyby někdo ke článkům dodělal infoboxy, většinou se mi nedaří je kopírovat, zkouším to z cizojazyčné wiki ze zdroje, ale posléze se nikdy nezobrazí správně. Je prosím vás někde nějaký přehledný návod, jak na to, případně ještě lépe přímo nějaké hotové šablony? --Honzach (diskuse) 4. 1. 2017, 23:45 (CET)--Honzach (diskuse) 4. 1. 2017, 23:45 (CET)

Dobrý den, téměř ∞ jest šablon na "Kategorie:Wikipedie:Šablony" a infoboxů na "Kategorie:Šablony:Infoboxy", ovšem nalézt to "pravé" není jednoduché. Pokud děláte článek z oboru kde se ještě moc neorientujete, vyberte více těch lepších článků o podobném tématu a infobox udělejte podobně.
U "Figueres", který je slabý, bych uvedl kam jede rychlovlak a vyplnil infobox (obdobně jako u českých článků "Besalú" nebo "Tortosa" a vřadil mapku). Další informace bych našel na eswiki a použil některé jejich reference. "Maljovica" je dobrá. Nehoňte se za počtem, spíše za kvalitou. S pozdravem Pelát (diskuse) 6. 1. 2017, 22:23 (CET)

Salih Muslim Muhammad[editovat zdroj]

Při práci na článku vložte na začátek standardně šablonu {{Pracuje se}}. Zdravím, — Gumruch (disk.) 1. 3. 2018, 00:58 (CET) díky, to je užitečné