Diskuse s wikipedistou:Habina

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Zdenekk2 (diskuse) 30. 9. 2012, 20:45 (UTC)

Přidávejte interwiki[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky.--Marquas (diskuse) 1. 10. 2012, 16:37 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení.--Horst (diskuse) 26. 10. 2012, 17:36 (UTC)

Seznam epizod seriálu Lovci duchů[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Seznam epizod seriálu Lovci duchů, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Zdenekk2 (diskuse) 31. 10. 2012, 18:23 (UTC)

Seznam epizod seriálu The Lying Game[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Seznam epizod seriálu The Lying Game. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 7. 1. 2013, 21:12 (UTC)

Seznam epizod seriálu The Lying Game podruhé[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Seznam epizod seriálu The Lying Game. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 30. 3. 2013, 00:13 (UTC)

Prosím vyplňujte kolonku „Shrnutí editace“[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. ♥ K123456  1. 4. 2013, 17:51 (UTC)

Seznamy dílů[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl bych poprosit o spolupráci na přepracování seriálových seznamů do šablon {{Seznam dílů}} a {{Seznam řad}}? A samozřejmě taky o jejich použití při dalším zakládání a rozšiřování podobných seznamů? Začal jsem Simpsonovými, Futuramou a teď abecedně procházím Kategorie:Seznamy epizod seriálů, prozatím je hotové písmeno A. Kdyby byly nějaké nejasnosti ohledně použití šablony nebo by potřebovala další úpravy, dejte vědět. Díky. --Bazi (diskuse) 3. 5. 2014, 21:14 (UTC)


Dobrý den, pokud přidáváte nové údaje do seznamů, zejména data o sledovanosti jako v tomto případě, uvádějte prosím formou řádkových referencí zdroje takových dat. Děkuji za pochopení.

Uvítám také, pokud se připojíte k WikiProjektu Televize, jehož snahou je právě vylepšování a standardizace informací o televizních pořadech na Wikipedii. Tam mohou být diskutovány i obecnější otázky k televizní tematice. Jedním z prvních výsledků projektu je i návod Jak psát seznam dílů seriálu. --Bazi (diskuse) 29. 6. 2014, 15:43 (UTC)