Dan Bus Company

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Dan Bus Company
Základní údaje
Právní formaspolečnost s ručením omezeným
Datum založení1945
Adresa sídlaTel Aviv, Izrael
Charakteristika firmy
Oblast činnostiměstská hromadná doprava
Identifikátory
Oficiální webwww.dan.co.il
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Autobus společnosti Dan Bus Company

Dan Bus Company je izraelská autobusový dopravce se působící v Tel Avivu. Zajišťuje místní autobusovou dopravu v metropolitní oblasti Guš Dan a některé meziměstské spoje mezi oblastí Guš Dan, Samařskem a Jeruzalémem. Společnost provozuje 1200 autobusů a má 2400 zaměstnanců. Denně obslouží na 600 000 cestujících.

Společnost byla založena 1. prosince 1945 jako družstvo, sloučením společností Galej ha-Maariv a Ihud Regev. V roce 2002 byla transformována na společnost s ručením omezeným.

Služby poskytuje šest dní v týdnu. Od pátečního poledne do sobotního západu Slunce jsou, z důvodu šabatu, jízdy přerušeny. Autobusy jsou v provozu do 23:30 a začínají v brzkých ranních hodinách.

V květnu 2008 stála jednoduchá nepřestupní jízdenka 5,20 šekelů, jízdenka pro deset jízd („Kartisija“) stála 41 šekelů, denní jízdenka (platná od 9:00 do půlnoci v rámci města) stála 11,80 šekelů a červená měsíční jízdenka stála 192 šekelů. Bílá měsíční jízdenka platná v rámci Většího Tel Avivu a v několika sousedních městech stojí 311 šekelů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dan Bus Company na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]