Auta 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Auta 2
Původní název Cars 2
Země USAUSA USA
Jazyk angličtina
Délka 103 minut
Žánr animovaný / komedie / dobrodružný / rodinný
Scénář John Lasseter
Brad Lewis
Dan Fogelman
Režie John Lasseter
Brad Lewis
Obsazení a filmový štáb
Dabing Owen Wilson
Larry the Cable Guy
Michael Caine
Emily Mortimerová
Eddie Izzard
… více na Wikidatech
Produkce Mark Nielsen
Hudba Michael Giacchino
Střih Stephen Schaffer
Výroba a distribuce
Premiéra Česko 28. července 2011
USA 18. června 2011
Česká distribuce Falcon
Rozpočet 200 milionů dolarů
Předchozí a následující díl
Auta Auta 3
Auta 2 na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Auta 2 je animovaný film z roku 2011. Je to pokračování filmu Auta z roku 2006.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Blesk McQueen je pozván na celosvětový závod World Grand Prix, který pořádá Sir Miles Axlerod jako cestu ke zviditelnění svého nového paliva Allinol které prý objevil na své cestě kolem svět a jímž je napájeno každé auto učastnící se závodu. Závod je rozdělen na tři části (Japonsko, Itálie a Anglie). Do Japonska k sobě vezme navíc svého přítele Buráka, který ho tam před všemi ztrapní. Na záchodech se stane svědkem hádky tří aut, z toho jedno mu předá tajně (aniž by si toho Burák všiml) disk na podvozek. Zjišťujeme, že to byli anglický agent pracující pro CIA a dvě auta-šunky. Agenta odvlečou ke svému nadřízenému, profesorovi, který ho mučí, dokud mu neprozradí, komu dal onen disk. Agent nic neřekne a tak ho jakýmsi přístrojem zlikvidují. Mezitím se Burák seznámí s agentkou CIA Holley Shiftwellovou, která má kvůli disku na Burákově podvozku Buráka za onoho již mrtvého agenta. Burák si myslí že s ním chce navázat vztah a tak se ničemu nebrání. Oba dva se setkají se zkušeným agentem Finnem McMissilem, který má za úkol zjistit co je přístroj, jenž zničil onoho agenta.

Mezitím jede Blesk závod, na kterém skončí druhý, kvůli Burákovi – omylem odvádi Bleskovu pozornost a tak závod vyhraje Italská formule Francesco Bernoulli. Za nimi skončí vybouchlá auta, ovšem příčina výbuchu je neznámá, odhaduje se že vinu má Allinol. Blesk se na Buráka naštve a pohádají se, Burák se tedy rozhodne odjet. Na letišti ho ale vyzvedne Finn a společně s Holley odletí letadlem do Itálie, aby vypátrali příčiny výbuchů aut. Burákovi vyjmou disk, na kterém jsou fotky záhadného předmětu, jenž zničil agenta. Zjistí, že předmět patří partě zločinců, vedené neznámým člověkem a také profesorem, kteří mají druhý den sraz v Itálii. Burák se k nim přidá v převleku, ošem po nějaké době se prozradí a je chycen.

Mezitím se jedou závody a vybuchují další auta, naštěstí zasahne Finn, který eliminuje pokus, zničit i Bleska, který tento závod absolvuje, ovšem Finna spolu s Holley chytí a zajmou. Všichni tři (Burák, Finn a Holley) se probouzejí spoutaní v Big Benu, v Anglii. Podaří se jim utéct, ovšem to už se jede poslední závod Worls Grand Prix a Blesk vede. Finn se vydává zastavit profesora, Holley zbylé zločince a Burák se snaží zbavit bomby, jenž mu zločinci umístili do motoru a která se dá ovládat pouze hlasem. Burák na poslední chvíli dojede k Sirovi Milesovi Axlerodovi a ten se prozradí, když ze strachu o vlastní život deaktivuje bombu. Sir totiž neobjevil Allinol, objevil veliká ložiska ropy a tak vyvinul přístroj, jenž ničí moderní paliva v autech a chtěl dosáhnout toho, aby se auta vrátila k normálním palivům (benzin, nafta) a zužitkovat objevenou ropu. Na konci jsou zlí zatčeni a Blesk vyhraje World Grand Prix.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Owen Wilson Blesk McQueen
Larry the Cable Guy Burák
Michael Caine Finn McMissile
Emily Mortimer Holley Shiftwellová
Eddie Izzard Sir Miles Axlerod

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]