Přeskočit na obsah

Auta 3

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Auta 3
Základní informace
Původní názevCars 3
Země původuUSAUSA USA
Jazykangličtina
Délka102 minut
Žánryanimovaný
komedie
dobrodružný
rodinný
NámětBrian Fee
Ben Queen
Eyal Podell
Jonathan E. Stewart
RežieBrian Fee
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleOwen Wilson
Cristela Alonzo
Chris Cooper
Armie Hammer
Bonnie Hunt
Larry the Cable Guy
Nathan Fillion
Kerry Washington
Lea DeLaria
ProdukceKevin Reher
HudbaRandy Newman
KameraJeremy Lasky
Kim White
StřihJason Hudak
Výroba a distribuce
PremiéraUSA 23. května 2017 (Kannapolis)
USA 16. června 2017
Česká premiéraČesko 15. června 2017
DistribuceWalt Disney Studios Motion Pictures
Česká distribuceFalcon
Rozpočet175 milionů dolarů
Tržby383,8 milionu dolarů
Auta
Auta 2
Auta 3 na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Auta 3 (v anglickém originále Cars 3) je americký rodinný animovaný film z roku 2017. Je to pokračování filmů Auta z roku 2006 a Auta 2 z roku 2011. Byl produkován společností Pixar pro Walt Disney Pictures.

Synopse[editovat | editovat zdroj]

Nová generace závodních automobilů vytlačila slavného závodníka Bleska McQueena mimo dráhu. Ten se chce vrátit zpět do hry, ale může mu pomoci jedině mladá trenérka Cruz Ramirezová, která se kdysi sama chtěla stát závodnicí a používá nekonvenční tréninkové metody. Závodník s číslem 95 musí podle dohody vyhrát první závod nové sezony Zlatého Pístu, jinak jeho kariéra skončí.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Blesk McQueen, sedminásobný držitel Zlatého Pístu, v jednom ze závodů nové sezony nečekaně prohraje s nováčkem Jacksonem Hromem, který je představitelem nové generace závodních aut. Staré závodníky včetně Bleskových přátel začnou nahrazovat nováčci, zatímco Hrom sbírá výhru za výhrou. V posledním závodě sezony je Blesk jediný ze starých závodníků ve startovním poli a při pokusu porazit Hroma má strašnou nehodu.

Čtyři měsíce poté se rozhodne Blesk odjet do nového tréninkového střediska Nerezky, aby vyzkoušel tréninkové metody, díky kterým je Hrom tak rychlý. Původní majitelé Nerezku prodali Sterlingovi, který pro Bleska připravil moderní vybavení a najal trenérku Cruz Ramirezovou, aby mu pomohla s tréninkem. Blesk si ale s novým vybavením nerozumí a nechtěně zničí interaktivní simulátor. Sterling se rozhodne neposlat Bleska do prvního závodu nové sezony a využít jej pouze jako značku pro prodej zboží. Blesk si ale vymůže dohodu, že na závod odjede a pokud jej vyhraje, může dál závodit. Místo na simulátoru trénuje na pláži, stále pod dohledem Cruz, která ale nemá s venkovním tréninkem žádné zkušenosti a tak spíše Blesk trénuje ji.

Blesk se rozhodne účastnit se v přestrojení závodu v nedalekém městě, aby otestoval svoje schopnosti, ale až příliš pozdě spolu s Cruz zjistí, že jde o demoliční derby, které Cruz nečekaně vyhraje a Blesk je odhalen a ztrapněn před celou zemí. Při cestě ze závodu Cruz obviní, že kvůli ní jen ztrácí čas. Rozzlobená Cruz odjíždí, ale ještě předtím Bleskovi vysvětluje, že chtěla být závodnicí a ne trenérkou. Blesk večer volá Burákovi, který mu poradí, aby vyhledal starého učitele Hudsona Horneta, Čmoudíka. Blesk ho poslechne, usmíří se s Cruz a Čmoudíka opravdu najde spolu se třemi bývalými soupeři Hudsona Horneta. Spolu s Cruz, která mu dělá sparingpartnera, začíná trénovat postaru, a přitom zjišťuje, že Cruz je talentovaná závodnice.

Při závodě na Floridě kvůli tomu, že neodjel kvalifikaci, musí startovat z posledního místa, ale brzy se dostane dopředu. Cruz ho sleduje z depa, ale Sterling jí nařídí, aby se vrátila do tréninkového střediska. Blesk si vzpomene na příběh, který mu vyprávěla, a nechá ji zavolat zpět. Když je závod kvůli nehodě přerušen, rozhodne se poslat ji na trať místo sebe. Cruz je nejprve zděšená, ale šance se nakonec chopí a díky Čmoudíkovu tréninku a Bleskovým radám se prodírá celým startovním polem, až v posledním kole dojede i vedoucího Hroma. Ten se ji pokusí natlačit do zdi, aby jí zabránil vyhrát, ale Cruz použije starý trik Hudsona Horneta, odrazí se od zdi, Hroma přeskočí a v závodě zvítězí. Díky tomu, že Blesk odjel první polovinu závodu, je vyhlášen vítězem také on a rozhoduje se dál závodit. Sterling nabízí místo závodnice ve svém týmu Cruz, ale ta ho odmítne a místo toho podepíše s týmem Dinoco. Blesk se stane jejím šéfmechanikem.

Ve snímcích v závěrečných titulcích je vidět, že Cruz vyhrála v probíhající sezoně svůj první Zlatý Píst.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Owen Wilson (Richard Krajčo) Blesk McQueen
Cristela Alonzo (Vendula Příhodová) Cruz Ramirézová
Nathan Fillion (Saša Rašilov) Sterling
Larry the Cable Guy (Pavel Novotný) Burák
Armie Hammer (Matouš Ruml) Jackson Hrom
Bonnie Hunt (Kateřina Brožová) Sally Carrera
Tony Shalhoub (Jiří Prager) Luigi
Guido Quaroni Guido
John Ratzenberger (Martin Zahálka) Mack
Lea DeLaria (Ivana Chýlková) Soudružka Bučitelka

Nominace a ocenění[editovat | editovat zdroj]

Ocenění Datum ceremoniálu Kategorie Nominovaný Výsledek
Black Reel Awards 16. února 2017 Nejlepší hlas Jenifer Lewis nominace
Central Ohio Film Critics Association 4. ledna 2018 Nejlepší animovaný film Auta 3 nominace
Detroit Film Critics Society 7. prosince 2017 Nejlepší animovaný film Auta 3 nominace
Satellite Awards 10. února 2018 Nejlepší animovaný film Auta 3 nominace

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]