Čatní

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Různé druhy čatní

Čatní též čatný (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) znamená omáčka, je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.

Čatní je hustá omáčka připravená z rozličných surovin jak je ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalším nekonečným množstvím přísad a složení včetně mravenců nebo larev. Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Příprava je časově značně náročná, neboť jednotlivé komponenty je nutno vařit tak dlouho, dokud nejsou zcela rozvařené; poté se smíchají v pastu či omáčku.

K tomu, aby se zvýraznila a odstínila chuť základního pokrmu, stačí přidat jednu – dvě lžičky čatní, které se podává v malých mističkách nebo se klade na talíř spolu s rýží. Čatní povzbuzuje chuť a stimuluje zažívání.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]