Chodoriv

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Znak Chodorova

Chodoriv (ukrajinsky Ходорів, polsky Chodorów) je město ve Lvovské oblasti na západní Ukrajině. Leží 70 km jižně od Lvova, administrativně spadá pod Žydačivský rajón. Žije zde 10 231 osob (2006).

První zmínky pocházejí z roku 1394; tehdy se sídlo jmenovalo Chodorov-stav (stav podle blízkého jezera). V 15. století získal městská práva.

V Chodorově funguje cukrovar a polygrafické závody. Kromě toho je železniční křižovatkou: vede tudy hlavní (byť jednokolejná a neelektrifikovaná) trať Lvov - Ivano-Frankivsk, dále trať do Stryje (elektrifikovaná) a místní dráhy do Ternopilu a Rozdilu.

 
Rajóny a města Lvovské oblasti (Ukrajina)
Flag of Lviv Oblast.png

Rajóny: BrodskýBuskýDrohobyčskýHorodockýJavorivskýKam'jankobužskýMostyskýMykolajivskýPeremyšljanskýPustomytskýRadechivskýSambirskýSkolskýSokalskýStarosambirskýStryjskýTurckýZoločivskýŽovkevskýŽydačivský

Města (tučně města oblastního významu): BelzBibrkaBoryslavBrodyBuskČervonohradDobromylDrohobyčDubljanyHlyňanyHorodokKam'janka-BuzkaChodorivChyrivKomarnoJavorivLvovMoršynMostyskaMykolajivNovojavorivskNovyj KalynivNovyj RozdilPeremyšljanyPustomytyRadechivRava-RuskaRudkySambirSkoleSokalSosnivkaStaryj SambirStebnykStryjSudova VyšňaTruskavecTurkaUhnivVelyki MostyVynnykyZoločivŽovkvaŽydačiv


Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Khodoriv ve Wikimedia Commons