Basketbal na Letních olympijských hrách 2004

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olympijské kruhy
Basketball

Turnaj mužů[editovat | editovat zdroj]

XXVIII. olympijské hry
Země Řecko Řecko
Datum 15.28. 8. 2004
Město Athény
Zlato Argentina (ARG)
Stříbro Itálie (ITA)
Bronz Spojené státy americké (USA)

Turnaj se odehrál v rámci XXVIII. olympijských her ve dnech 15.28. srpna 2004 v Aténách.

Turnaje se zúčastnilo 12 mužstev, rozdělených do dvou šestičlenných skupin ze, z nichž první čtyři postoupily do play off, kde se hrálo o medaile. Týmy, které skončily ve skupině na pátém a šestém místě, hrály o 9. – 12. místo. Olympijským vítězem se stalo mužstvo Argentiny.

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

ESP ITA ARG CHN NZL SMN V P Skóre B
1. Španělsko Španělsko *** 71:63 87:76 83:58 88:84 76:68 5 0 405:349 10
2. Itálie Itálie 63:71 *** 76:75 89:52 71:69 72:74 3 2 371:341 8
3. Argentina Argentina 76:87 75:76 *** 82:57 98:94 83:82 3 2 414:396 8
4. Čína Čína 58:83 52:89 57:82 *** 69:62 67:66 2 3 303:382 7
5. Nový Zéland Nový Zéland 84:88 69:71 94:98 62:69 *** 90:87 1 4 399:413 6
6. Srbsko a Černá Hora Srbsko a ČH 68:76 74:72 82:83 66:67 87:90 *** 1 4 377:388 6

Itálie ItálieNový Zéland Nový Zéland 71:69 (25:13, 39:22, 56:46)

15. srpna 2004 (11:15) – Atény

Španělsko ŠpanělskoČína Čína 83:58 (18:18, 42:30, 61:43)

15. srpna 2004 (14:35) – Atény

Argentina ArgentinaSrbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora 83:82 (27:15, 49:39, 61:59)

15. srpna 2004 (16:45) – Atény

Čína ČínaNový Zéland Nový Zéland 69:62 (17:14, 29:20, 51:45)

17. srpna 2004 (9:00) – Atény

Srbsko a Černá Hora Srbsko a Černá HoraItálie Itálie 74:72 (16:17, 36:36, 55:50)

17. srpna 2004 (16:45) – Atény

Španělsko ŠpanělskoArgentina Argentina 87:76 (25:18, 35:40, 58:60)

17. srpna 2004 (20:00) – Atény

Nový Zéland Nový ZélandSrbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora 90:87 (22:20, 39:44, 55:66)

19. srpna 2004 (9:00) – Atény

Španělsko ŠpanělskoItálie Itálie 71:63 (17:22, 35:33, 48:52)

19. srpna 2004 (11:15) – Atény

Argentina ArgentinaČína Čína 82:57 (22:14, 41:21, 65:39)

19. srpna 2004 (20:00) – Atény

Španělsko ŠpanělskoSrbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora 76:68 (18:14, 31:31, 51:52)

21. srpna 2004 (11:15) – Atény

Argentina ArgentinaNový Zéland Nový Zéland 98:94 (23:25, 47:42, 76:71)

21. srpna 2004 (14:00) – Atény

Itálie ItálieČína Čína 89:52 (22:11, 44:26, 60:39)

21. srpna 2004 (16:45) – Atény

Španělsko ŠpanělskoNový Zéland Nový Zéland 88:84 (19:11, 48:37, 73:68)

23. srpna 2004 (9:00) – Atény

Čína ČínaSrbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora 67:66 (16:21, 31:34, 51:54)

23. srpna 2004 (16:45) – Atény

Itálie ItálieArgentina Argentina 76:75 (13:23, 35:36, 53:54)

23. srpna 2004 (20:00) – Atény

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

LIT GRE PUR USA AUS ANG V P Skóre B
1. Litva Litva *** 98:76 98:90 94:90 100:85 78:73 5 0 468:414 10
2. Řecko Řecko 76:98 *** 78:58 71:77 76:54 88:56 3 2 389:343 8
3. Portoriko Portoriko 90:98 58:78 *** 92:73 87:82 83:80 3 2 410:411 8
4. USA USA 90:94 77:71 73:92 *** 89:79 89:53 3 2 418:389 8
5. Austrálie Austrálie 85:100 54:76 82:87 79:89 *** 83:59 1 4 383:411 6
6. Angola Angola 73:78 56:88 80:83 53:89 59:83 *** 0 5 321:421 5

Litva LitvaAngola Angola 78:73 (14:24, 28:32, 56:55)

15. srpna 2004 (9:00) – Atény

Portoriko PortorikoUSA USA 92:73 (21:20, 49:27, 65:48)

15. srpna 2004 (20:00) – Atény

Řecko ŘeckoAustrálie Austrálie 76:54 (23:18, 35:33, 59:51)

15. srpna 2004 (22:15) – Atény

Austrálie AustrálieAngola Angola 83:59 (21:13, 45:29, 72:44)

17. srpna 2004 (11:15) – Atény

Litva LitvaPortoriko Portoriko 98:90 (26:32, 49:44, 71:66)

17. srpna 2004 (14:30) – Atény

USA USAŘecko Řecko 77:71 (18:17, 37:31, 57:53)

17. srpna 2004 (22:15) – Atény

USA USAAustrálie Austrálie 89:79 (21:31, 41:51, 65:67)

19. srpna 2004 (14:30) – Atény

Portoriko PortorikoAngola Angola 83:80 (19:17, 37:32, 63:66)

19. srpna 2004 (16:45) – Atény

Litva LitvaŘecko Řecko 98:76 (28:10, 54:25, 76:44)

19. srpna 2004 (22:15) – Atény

Portoriko PortorikoAustrálie Austrálie 87:82 (13:23, 41:51, 65:68)

21. srpna 2004 (9:00) – Atény

Litva LitvaUSA USA 94:90 (23:26, 44:49, 67:69)

21. srpna 2004 (20:00) – Atény

Řecko ŘeckoAngola Angola 88:56 (23:15, 43:25, 67:35)

21. srpna 2004 (22:15) – Atény

Litva LitvaAustrálie Austrálie 100:85 (20:19, 52:28, 75:66)

23. srpna 2004 (11:15) – Atény

USA USAAngola Angola 89:53 (23:14, 46:26, 75:39)

23. srpna 2004 (14:30) – Atény

Řecko ŘeckoPortoriko Portoriko 78:58 (20:22, 40:28, 56:46)

23. srpna 2004 (22:15) – Atény

Play off[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

USA USAŠpanělsko Španělsko 102:94 (25:25, 44:43, 74:67)

26. srpna 2004 (14:30) – Atény

Litva LitvaČína Čína 95:75 (25:19, 53:37, 74:57)

26. srpna 2004 (16:45) – Atény

Itálie ItáliePortoriko Portoriko 83:70 (23:20, 41:35, 60:52)

26. srpna 2004 (20:00) – Atény

Argentina ArgentinaŘecko Řecko 69:64 (22:14, 29:35, 53:53)

26. srpna 2004 (22:15) – Atény

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

Itálie ItálieLitva Litva 100:91 (20:26, 49:43, 73:63)

27. srpna 2004 (20:00) – Atény

Argentina ArgentinaUSA USA 89:81 (24:20, 43:38, 70:57)

27. srpna 2004 (22:15) – Atény

Finále[editovat | editovat zdroj]

Argentina ArgentinaItálie Itálie 84:69 (23:16, 43:41, 60:54)

28. srpna 2004 (22:30) – Atény

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

USA USALitva Litva 104:96 (24:24, 49:44, 74:71)

28. srpna 2004 (20:00) – Atény

O 5. místo[editovat | editovat zdroj]

Řecko ŘeckoPortoriko Portoriko 85:75 (25:15, 44:36, 66:56)

28. srpna 2004 (11:15) – Atény

O 7. místo[editovat | editovat zdroj]

Španělsko ŠpanělskoČína Čína 92:76 (25:21, 42:32, 65:50)

28. srpna 2004 (9:00) – Atény

O 9. místo[editovat | editovat zdroj]

Austrálie AustrálieNový Zéland Nový Zéland 98:90 (28:15, 48:34, 74:52)

24. srpna 2004 (16:45) – Atény

O 11. místo[editovat | editovat zdroj]

Srbsko a Černá Hora Srbsko a Černá HoraAngola Angola 85:62 (18:10, 34:25, 61:44)

24. srpna 2004 (14:30) – Atény

Soupisky[editovat | editovat zdroj]

1. Argentina Argentina

2. Itálie Itálie

3. USA USA

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

XXVIII. Olympijské hry Z V P Skóre B
1. Argentina Argentina 8 6 2 656: 610 14
2. Itálie Itálie 8 5 3 623: 586 13
3. USA USA 8 5 3 705: 668 13
4. Litva Litva 8 6 2 750: 693 14
5. Řecko Řecko 7 4 3 538: 487 11
6. Portoriko Portoriko 7 3 4 555: 479 10
7. Španělsko Španělsko 7 6 1 591: 527 13
8. Čína Čína 7 2 5 454: 569 9
9. Austrálie Austrálie 6 2 4 481: 491 8
10. Nový Zéland Nový Zéland 6 1 5 479: 511 7
11. Srbsko a Černá Hora Srbsko a ČH 6 2 4 462: 450 8
12. Angola Angola 6 0 6 383: 506 6

Turnaj žen[editovat | editovat zdroj]

XXVIII. olympijské hry
Země Řecko Řecko
Datum 15.28. 8. 2004
Město Athény
Zlato Spojené státy americké (USA)
Stříbro Austrálie (AUS)
Bronz Rusko (RUS)

Turnaj se odehrál v rámci XXVIII. olympijských her ve dnech 15.28. srpna 2004 v Aténách.

Turnaje se zúčastnilo 12 družstev, rozdělených do dvou šestičlenných skupin ze, z nichž první čtyři postoupily do play off, kde se hrálo o medaile. Týmy, které skončily ve skupině na pátém a šestém místě, hrály o 9. – 12. místo. Olympijským vítězem se stalo družstvo Spojených států.

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

AUS ¨RUS BRA GRE JPN NGR V P Skóre B
1. Austrálie Austrálie *** 69:62 84:66 77:40 97:78 85:73 5 0 418:313 10
2. Rusko Rusko 56:75 *** 77:67 69:62 94:71 93:58 4 1 389:333 9
3. Brazílie Brazílie 66:84 67:77 *** 87:75 128:62 82:63 3 2 430:361 8
4. Řecko Řecko 40:77 62:69 75:87 *** 93:91 83:68 2 3 353:392 7
5. Japonsko Japonsko 78:97 71:94 62:128 91:93 *** 79:73 1 4 381:485 6
6. Nigérie Nigérie 73:85 58:93 63:82 68:83 73:79 *** 0 5 335:422 5

Austrálie AustrálieNigérie Nigérie 85:73 (20:18, 46:32, 62:44)

14. srpna 2004 (9:00) – Atény

Brazílie BrazílieJaponsko Japonsko 128:62 (26:22, 62:25, 95:42)

14. srpna 2004 (16:45) – Atény

Rusko RuskoŘecko Řecko 69:62 (12:16, 31:34, 56:43)

14. srpna 2004 (20:00) – Atény

Japonsko JaponskoNigérie Nigérie 79:73 (22:22, 45:46, 65:62)

16. srpna 2004 (11:15) – Atény

Brazílie BrazílieŘecko Řecko 87:75 (27:19, 50:43, 64:64)

16. srpna 2004 (20:00) – Atény

Austrálie AustrálieRusko Rusko 75:56 (21:12, 36:33, 52:48)

16. srpna 2004 (22:15) – Atény

Austrálie AustrálieJaponsko Japonsko 97:78 (26:20, 56:35, 82:45)

18. srpna 2004 (11:15) – Atény

Řecko ŘeckoNigérie Nigérie 83:68 (30:15, 45:29, 65:44)

18. srpna 2004 (16:45) – Atény

Rusko RuskoBrazílie Brazílie 77:67 (21:17, 46:28, 63:48)

18. srpna 2004 (20:00) – Atény

Rusko RuskoJaponsko Japonsko 94:71 (29:21, 50:36, 74:51)

20. srpna 2004 (9:00) – Atény

Austrálie AustrálieŘecko Řecko 77:40 (18:13, 39:21, 59:30)

20. srpna 2004 (20:00) – Atény

Brazílie BrazílieNigérie Nigérie 82:63 (33:19, 47:34, 58:46)

20. srpna 2004 (22:15) – Atény

Rusko RuskoNigérie Nigérie 93:58 (23:14, 43:31, 64:46)

22. srpna 2004 (11:15) – Atény

Austrálie AustrálieBrazílie Brazílie 84:66 (20:21, 40:35, 62:53)

22. srpna 2004 (14:30) – Atény

Řecko ŘeckoJaponsko Japonsko 93:91 (27:15, 47:41, 63:63)

22. srpna 2004 (16:45) – Atény

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

USA ESP CZE NZL CHN KOR V P Skóre B
1. USA USA *** 71:58 80:61 99:47 100:62 90:57 5 0 430:285 10
2. Španělsko Španělsko 58:71 *** 80:78p 91:57 75:67 64:61 4 1 368:334 9
3. Česko Česko 61:80 78:80p *** 74:57 98:83 97:75 3 2 408:375 8
4. Nový Zéland Nový Zéland 47:99 57:91 57:74 *** 97:77 81:73 2 3 321:414 7
5. Čína Čína 62:100 67:75 83:98 77:97 *** 71:54 1 4 360:406 6
6. Jižní Korea Korea 57:90 61:64 75:97 73:81 54:71 *** 0 5 320:393 5

Čína ČínaJižní Korea Korejská republika 71:54 (18:15, 33:21, 57:42)

14. srpna 2004 (11:15) – Atény

USA USANový Zéland Nový Zéland 99:47 (28:13, 63:24, 79:39)

14. srpna 2004 (14:30) – Atény

Španělsko ŠpanělskoČesko Česko 80:78 (24:22, 35:34, 50:45 - 67:67)

14. srpna 2004 (22:15) – Atény

Nový Zéland Nový ZélandJižní Korea Korejská republika 81:73 (21:11, 37:26, 63:49)

16. srpna 2004 (9:00) – Atény

USA USAČesko Česko 80:61 (18:21, 42:35, 65:50)

16. srpna 2004 (14:30) – Atény

Španělsko ŠpanělskoČína Čína 75:67 (34:10, 48:29, 70:44)

16. srpna 2004 (16:45) – Atény

Česko ČeskoČína Čína 98:83 (28:30, 49:49, 75:63)

18. srpna 2004 (9:00) – Atény

USA USAJižní Korea Korejská republika 80:57 (20:23, 39:32, 68:39)

18. srpna 2004 (14:30) – Atény

Španělsko ŠpanělskoNový Zéland Nový Zéland 91:57 (32: 8, 45:29, 65:38)

18. srpna 2004 (22:15) – Atény

Nový Zéland Nový ZélandČína Čína 79:77 (21:19, 35:31, 55:55)

20. srpna 2004 (11:15) – Atény

USA USAŠpanělsko Španělsko 71:58 (19:16, 31:29, 50:41)

20. srpna 2004 (14:30) – Atény

Česko ČeskoJižní Korea Korejská republika 97:75 (24:16, 45:35, 74:52)

20. srpna 2004 (16:45) – Atény

Česko ČeskoNový Zéland Nový Zéland 74:57 (21:12, 40:20, 58:43)

22. srpna 2004 (9:00) – Atény

USA USAČína Čína 100:62 (27:13, 52:32, 75:45)

22. srpna 2004 (20:00) – Atény

Španělsko ŠpanělskoJižní Korea Korejská republika 64:61 (14:11, 29:27, 46:46)

22. srpna 2004 (22:15) – Atény

Play off[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

USA USAŘecko Řecko 102:72 (27:19, 55:34, 76:53)

25. srpna 2004 (14:30) – Atény

Rusko RuskoČesko Česko 70:49 (19:6, 37:20, 56:30)

25. srpna 2004 (16:45) – Atény

Brazílie BrazílieŠpanělsko Španělsko 67:63 (14:16, 34:34, 49:46)

25. srpna 2004 (20:00) – Atény

Austrálie AustrálieNový Zéland Nový Zéland 94:55 (26:13, 45:31, 71:44)

25. srpna 2004 (22:15) – Atény

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

USA USARusko Rusko 66:62 (16:15, 37:33, 51:44)

27. srpna 2004 (14:30) – Atény

Austrálie AustrálieBrazílie Brazílie 88:75 (21:21, 42:36, 63:56)

27. srpna 2004 (16:45) – Atény

Finále[editovat | editovat zdroj]

USA USAAustrálie Austrálie 74:63 (17:14, 29:26, 52:50)

28. srpna 2004 (16:15) – Atény

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

Rusko RuskoBrazílie Brazílie 71:62 (18:20, 32:32, 47:46)

28. srpna 2004 (14:00) – Atény

O 5. místo[editovat | editovat zdroj]

Česko ČeskoŠpanělsko Španělsko 79:68 (19:12, 40:27, 57:45)

27. srpna 2004 (11:15) – Atény

O 7. místo[editovat | editovat zdroj]

Řecko ŘeckoNový Zéland Nový Zéland 87:83 (21:24, 43:50, 66:66)

27. srpna 2004 (9:00) – Atény

O 9. místo[editovat | editovat zdroj]

Čína ČínaJaponsko Japonsko 82:63 (20:12, 30:29, 51:48)

24. srpna 2004 (11:15) – Atény

O 11. místo[editovat | editovat zdroj]

Nigérie NigérieJižní Korea Korejská republika 68:64 (16:16, 29:32, 50:44)

24. srpna 2004 (9:00) – Atény

Soupisky[editovat | editovat zdroj]

1. USA USA

  • Sue Bird
  • Swin Cash
  • Tamika Catchings
  • Yolanda Griffith
  • Shannon Johnson
  • Lisa Leslie
  • Ruth Riley
  • Katie Smith
  • Dawn Staley
  • Sheryl Swoopes
  • Diana Taurasi
  • Tina Thompson

2. Austrálie Austrálie

  • Suzy Batkovic
  • Sandra Brondello
  • Trisha Fallon
  • Kristi Harrower
  • Lauren Jackson
  • Natalie Porter
  • Alicia Poto
  • Belinda Snell
  • Rachael Sporn
  • Laura Summerton
  • Penny Taylor
  • Allison Tranquilli

3. Rusko Rusko

  • Anna Archipowa
  • Olga Arteschina
  • Jelena Baranowa
  • Diana Gustilina
  • Maria Kalmykowa
  • Jelena Karpowa
  • Ilona Korstin
  • Irina Ossipowa
  • Oxana Rachmatulina
  • Tatjana Schtschogolewa
  • Marija Stepanowa
  • Natalja Wodopianowa

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

XXVIII. Olympijské hry Z V P Skóre B
1. USA USA 8 8 0 672: 482 16
2. Austrálie Austrálie 8 7 1 663: 517 15
3. Rusko Rusko 8 6 2 592: 510 14
4. Brazílie Brazílie 8 4 4 634: 583 12
5. Česko Česko 7 4 3 536: 513 11
6. Španělsko Španělsko 8 4 3 499: 480 11
7. Řecko Řecko 8 3 4 512: 577 10
8. Nový Zéland Nový Zéland 7 2 5 459: 595 9
9. Čína Čína 6 2 4 442: 469 8
10. Japonsko Japonsko 6 1 5 444: 567 7
11. Nigérie Nigérie 6 1 5 403: 486 7
12. Jižní Korea Korea 6 0 6 384: 461 6

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]