Wikipedie:WikiMěsto Litovel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Litovel
Litovel, Česko
Náměstí Přemysla Otakara
Wikipedisté editují v Městské knihovně Litovel
Nejdůležitější je správný úhel pohledu

WikiMěsto Litovel se uskutečnilo 9.–11. června 2017 v Litovli. Cílem setkání wikipedistů bylo kvalitně zpracovat encyklopedické články o městu a jeho okolí, pořídit ilustrační fotografie z místa a také navázat spolupráci s místními institucemi. V následujících měsících pak na akci navázaly další návštěvy některých Wikipedistů ve městě, jejichž cílem bylo navázanou spolupráci dále posílit a také získat více ilustračních materiálů.

Organizace:

  • Ubytování bylo zajištěno v Motelu Bábek. Účastníci měli hrazeno ubytování, stravu a cestovné dle finančních pravidel Wikimedia ČR.
  • Editovali jsme v prostorách Městské knihovny Litovel v Domě soukenického cechu.
  • V pátek odpoledne a v sobotu během dne jsme měli venkovní stánek Wikimedia, kde jsme propagovali naše projekty. O stánek se staral především Vojta Veselý.
  • V pátek 9. června od 17:00 se v knihovně uskutečnila přednáška Jak funguje Wikipedie.
  • v sobotu 10. června se v Litovli konal festival Hanácké Benátky, kam mělo 6 účastníků naší akce přístup zdarma. Dva účastníci dostali zdarma možnost si prohlédnout (a nafotografovat) část litovelského podzemí – tok a klenbu Nečízu pod náměstím. Proběhlo několik schůzek na nichž byl získán příslib spolupráce: s pracovníky Muzea Litovel, sběratelem fotografií Litovle a bývalým ředitelem Vlastivědného muzea Olomouc Vítězslavem Kollmannem a s autorem publikací o Litovli Lubomírem Šikem. S pracovníky Městského centra se diskutovala možnost využití QR kódů.

Účastníci[editovat | editovat zdroj]

Koordinátoři spolupráce/GLAMisté
Encyklopedisté
Fotografové
Online podpora

Pro fotografie a další soubory nahrávané na Commons: {{Wikiměsto Litovel}} Šablona soubory kategorizuje do WikiMěsto Litovel

Reportážní a zákulisní fotografie jsou na Commons v samostatné kategorii: WikiMěsto Litovel (Making-of)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]