Diskuse s wikipedistkou:Czeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Diskuse s wikipedistou:Cheva)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Starší zprávy (2008-2017) pro lepší přehlednost smazány 2018-03-13

Napřím[editovat zdroj]

Ahoj, samozřejmě díky Ti moc za napřimování /doufám, že využíváš zvýraznění v nastavení/, akorát ten pelit [1] pokud můžeš – nesměruj na sedimentární horninu > de:Pelit atdjednou bych to snad napsal i ostatními frakcemi, ale nebude mi vadit, a budu rád, když to dá třeba někdo jinej. A jinak pěkný večer i víkend--Horst (diskuse) 16. 2. 2018, 20:18 (CET)

Ahoj, díky, že sis všiml, že de.wp článek existuje. Vrátila jsem zpět, tedy je z českého pelitu opět přesměrování na sedim. horninu - předpokládám, že po založení článku se to přesměrování zruší. A ano, projížděla jsem Náhodné články a v nich kontrolovala růžová přeměrovací zvýraznění. --Czeva (diskuse) 18. 2. 2018, 08:08 (CET)

Pozvánka na jihočeský wikisraz[editovat zdroj]

Na setkání se těší Czeva. Rozeslal JAn prostřednictvím JAnDbot (diskuse) 6. 3. 2018, 09:57 (CET)

Zdroje[editovat zdroj]

Ahoj! Jak sis všimla, pracuji na rozšíření počtu článků o motýlech na cs wiki. Mám k ruce 4 knižní zdroje a informace z nich kompiluji. Další v pořadí mi vychází lišaj smrtihlav, což je maličko problém, protože článek v ucházející podobě sice existuje, ale prakticky bez zdrojů, víceméně jen jako beletristická záležitost. Očekávám, že prakticky všechny stávající informace nahradím daty ze svých zdrojů, určitě ale využiji tu větičku o vůni, která jako jediná ve stávajícím článku ozdrojovaná je. Bude to problém? Výsledek by měl vypadat zhruba takto, snad o trochu bohatší, protože smrtihlav je exponovaný hmyz.
Jo a mimochodem - na uživatelské stránce ti chybí jedno písmenko, "f" v odkazu na fotku leguána :o) Narazil jsem na to náhodou... Hezký den! --GeXeS (diskuse) 14. 6. 2018, 14:41 (CEST)

Ahoj GeXeS, díky za info, F jsem přidala.
Články o motýlech bohužel nijak nesleduji, ale co se týče zmíněného článku o lišajovi s., mohu říci obecně, že vylepšení článku pomocí zdrojů je vždy chvályhodné, pokud tam nově zdroje budou. Píšeš "nahradím daty ze svých zdrojů" - tak to taky asi bude nějaká literatura apod., ne? Případně ti můžu zaslat kopie pár mých zdrojů (spíš populární literatura, ale ta se taky počítá). Alternativou je případně pracovat s překlady WP z jiných jazyků - pak se přidává Šablona:Překlad - pak se za téměř každou větou zdroj psát nemusí, protože je to zdrojované jinde (en.wp je na zdrojování dost přísná). --Czeva (diskuse) 15. 6. 2018, 10:51 (CEST)
Ahoj, ano, mám dostatek relevantních knižních zdrojů. Jde o to, že když upravuji již existující článek, vždy se snažím zachovat maximum původních ozdrojovaných informací článku. Jenže tady ten původní článek nemá - až na jednu marginálii z vědecké studie - zdroje vůbec žádné, takže když něco budu chtít zachovat, nebudu mít zdroj, kterým bych to podpořil (a zahrnout to do článku by bylo vlastně jakési "praní špinavých informací"). Když to shrnu - mám v plánu vytvořit nový článek za použití relevantních zdrojů, což může znamenat, že některý ze stávajících údajů se ztratí, protože nebude odkud jej ozdrojovat. Je to v zájmu Wikipedie, jen se bojím, že se na mě bude někdo zlobit :o) O náležitostech překladů vím, tohle není ten případ. --GeXeS (diskuse) 16. 6. 2018, 10:09 (CEST)
@GeXeS: WP:Vlastnění článků mluví jasně, přepiš to třeba celé, pokud bude výsledek kvalitnější. Udělal jsem tak třeba megalodona nebo orangutana a nikdo si nestěžoval. :) --OJJ, Diskuse 16. 6. 2018, 10:12 (CEST)
@OJJ: Bezva, to jsem si myslel, díky :o) --GeXeS (diskuse) 17. 6. 2018, 09:29 (CEST)

Editaton v Českých Budějovicích, 19. října 2018[editovat zdroj]

Na setkání se těší Czeva a JAn. 14. 8. 2018, 21:07 (CEST)

Na dálku jsem přidal článek Lannova loděniceIkcur (diskuse) 19. 10. 2018, 14:25 (CEST)
Ahoj, všimli jsme si a děkujeme. Přidala jsem Tě na Nástěnku akce. Kdybys měl chvilku, přidej prosím článek ke svému jménu (tlačítko +/-). Zdravíme z Jihočeské vědecké knihovny do Slezka. --Czeva (diskuse) 19. 10. 2018, 14:32 (CEST)

Ponožkový řád[editovat zdroj]

Toesocks.jpg

Czevo, za reakci na mou facebookovou výzvu a povedený překlad článku Ponožky v sandálech ti uděluji tento podvazkový ponožkový řád. Nos ho hrdě! :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 13. 1. 2019, 20:15 (CET)

Setkání, České Budějovice[editovat zdroj]

JAn (diskuse) 24. 1. 2019, 10:53 (CET)

Výslovnost českých obcí[editovat zdroj]

Zdravím, děkuji, že jste začala přidávat do článků o českých obcích výslovnost v podobě IPA a odkazu na audio. V případě sporných nebo nejasných výslovností nejsem proti, ale u běžných jmen mám za to, že čtenář české Wikipdie běžně rozumí českému jazyku, takže jsou výslovnosti nadbytečné a nevhodné. Kdyby přece jenom čtenář měl problém s přečtením běžného jména jako třeba Všetaty, může se poohlédnout na k tomu určeném Wikislovníku. Můžete tedy omezit vkládání výslovnosti jen do těchto sporných a nejasných případů, případně vkládat výslovnost zkrátka tak, že na konci článku v externích odkazech uvedete odkaz na heslo ve Wikislovníku, kde můžete doplnit i výslovnost? Děkuji za reakci, --Palu (diskuse) 29. 1. 2019, 00:05 (CET)

Zdravím, vložila jsem jen pár a čekala, co to udělá :) I když jste zatím jediný protestující, rozumím, budu tedy vkládat jen na cizojazyčné wp, kde budou užitečnější. Všechny jsou vložené i k položkám na wd, kdyby třeba někdy někdo dal položku výslovnosti do IB. Nemám nic ani proti případným revertům. --Czeva (diskuse) 29. 1. 2019, 10:20 (CET)
Super, díky. Ve WD určitě mají velký smysl, stejně jako na jinojazyčných Wikipediích nebo na Wikislovníku. S pozdravem, --Palu (diskuse) 29. 1. 2019, 11:01 (CET)

:-)[editovat zdroj]

Ahoj, nějakej šotek [2]--Horst (diskuse) 14. 2. 2019, 19:49 (CET)

Jejdy. Naštěstí už to nějaký IP patrolář opravil. Dík za upozornění. --Czeva (diskuse) 17. 2. 2019, 12:12 (CET)