Diskuse k Wikipedii:WikiMěsto Litovel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Wikistan[editovat zdroj]

Rád bych oprášil náš pozapomenutý wikistan (ať už ten pražský či brněnský, který je trošku blíž). Když už budeme ve městě, bylo by dobré, abychom byli i vidět ve veřejném prostoru. Milí organizátoři, zjistili byste, jestli na takovýto venkovní program budou lidi (já se hlásím, ale ne na furt) a očíhli, co je potřeba pro to udělat (nejvíc dopředu je asi potřeba řešit zábor veřejného prostranství)? Dále bych rád zaspolupracoval s místními veřejnými institucemi, komunitami apod., ale bude těžké to takto narychlo domluvit. Ještě to proberu osobně s Gabkou. Každopádně pokud by měl někdo nějaké nápady koho oslovit, budu za ně rád. --Vojtěch Veselý (diskuse) 9. 5. 2017, 16:54 (CEST)

@Vojtěch Veselý: Ahoj, stan je v Brně, a snad by šel i vzít do vlaku, kdyby někdo cestoval (z Prahy s tím mají tuším už nějaké zkušenosti), nicméně účast Brňáků zatím závisí na tom, zda se najde dodatečné ubytování (a dotyčný by také musel být samozřejmě ochotný ho transportovat). Pokud bude konkrétní zájem, oslovte mne a zapůjčení zajistím. Zábor veřejného prostranství se třeba v Brně má hlásit ideálně aspoň měsíc předem, proto by asi bylo lepší využít nějaké ne úplně veřejné prostranství, které je ale snadno dostupné – třeba někde na trávníku před knihovnou nebo tak… Nemám s tím ale konkrétnější zkušenosti. --Blahma (diskuse) 19. 5. 2017, 12:05 (CEST)
Zrovna před knihovnou trávník je, ale imho by to zábor veřejného prostranství byl, kdybychom si tam stan rozbili. Každopádně mít tam stánek by mi přišlo ideální. Případně ještě někde na náměstí, kde chodí víc lidí. Ale v sobotu jsou na náměstí slavnosti, tak to nepůjde. --Vojtěch Veselý (diskuse) 19. 5. 2017, 13:33 (CEST)
S dovozem stanu by neměl být problém: uvažuji jestli pojedu autem přes Brno nebo přes Hradec. Tak pokud by bylo třeba, zvítězila by varianta po opravované D1. Jinak zábor prostranství jde vyřídit za pár dní, když je oboustranný zájem. --Packa (diskuse) 20. 5. 2017, 18:58 (CEST)
@Vojtěch Veselý, Blahma, Packa: Už dřív mi Gabka psala, jestli bych nezjistil, zda bychom někde mohli rozbít stánek, ptal jsem se na městě mailem, ale zatím jsem nedostal odpověď. Můžu to zkusit znovu, místo mailem třeba telefonicky, ale stan mi zní trochu jinak než stánek, to chtělo opravdu řešit dříve.
Každopádně to můžeme ještě zkusit. Co se týká náměstí, tak tam by to snad mohli povolit v pátek, ale v sobotu s ohledem na festival Hanácké Benátky téměř určitě ne. V sobotu by to snad mohlo jít před knihovnou. Napište mi prosím do mailu, o jak velkou plochu se jedná a případně jakékoliv další podrobnosti, a já se na to ještě zeptám. --Jan.Kamenicek (diskuse) 20. 5. 2017, 21:08 (CEST)

Noc kostelů[editovat zdroj]

S tím datem jsme to netrefili špatně, kromě Hanáckých benátek stihneme i páteční Noc kostelů. I když nakonec koukám, že se snad v Litovli vůbec nic nekoná. :-( Ale kdyby se chtělo nějakým fotografům fotit i v noci, tak můžou zajet třeba do blízkého Uničova a dalších obcí, vizte program v okresu Olomouc. --Vojtěch Veselý (diskuse) 29. 5. 2017, 22:54 (CEST)

Commons[editovat zdroj]

Ahoj, na Commons je u některých fotek (mj. v podkategorii "Making of", až na první, kde jsem to opravil) špatně uvedený kód šablony Wikiměsta – chybí jedna pravá závorka a proto šablona nefunguje. Nemám teď čas to opravovat, tak vás na to aspoň tady upozorňuju. --Blahma (diskuse) 21. 6. 2017, 13:03 (CEST)