Wikipedie:Revize smazání/Záznamy/2019/Seznam cizinců v HC Kometa Brno

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Seznam cizinců v HC Kometa Brno[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, nýbrž diskuse. Důležité jsou argumenty.
Revizi otevřel(a)
Wikipedista:BobM d|p 17. 5. 2019, 15:35 (CEST)
Uzavření diskuse
standardní: týden po zahájení

Původní diskuse o smazání[editovat | editovat zdroj]

Odůvodnění revize smazání[editovat | editovat zdroj]

Považuji uzavření diskuse o smazání provedené správcem Wikipedista:Vachovec1 za nesprávné. Viz Diskuse k Wikipedii:Diskuse o smazání/Seznam cizinců v HC Kometa Brno --Wikipedista:BobM d|p 17. 5. 2019, 15:35 (CEST)

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

 • Zrušit uzavření/smazat - odůvodnění Argumenty zastánců smazání jsou povětšinou pouze subjektivní, nikoliv opírající se o pravidla Wikipedie. Údaje v článku byly během diskuse ozdrojovány. Seznamy cizinců v klubech jsou zde na Wikipedii celkem běžnou záležitostí, tento po ozdrojování patří k lépe zpracovaným. Doporučuji k prostudování stránky v kategorii Seznamy ledních hokejistů a jejích podkategoriích. je chybné a nepravdivé (seznam nebyl ověřit či přepracován) Subjektivita názorů není důvodem odmítnutí argumentů o smazání. Obdobně existence kategorie a podobných seznamů není důvodem pro jeho ponechání. Nevhodnost zakládat tyto seznamy byla diskutováná v předcházející diskusi. --Wikipedista:BobM d|p 17. 5. 2019, 15:35 (CEST)
 • Zrušit uzavření/smazat Když jsem tuto DoS zahlédl, myslel jsem si, že se jedná o vtip. Smazat na základě BobM výše, Baziho argumentů a WP:IAR. --Podzemnik (diskuse) 26. 5. 2019, 22:42 (CEST)
 • Potvrzuji původní uzavření/ponechat Významnost sportovního klubu dělají členové klubu to sou samotní sportovci. Proto jejich seznam je významný pro daný sportovní klub. Bez ohledu zda je to fotbalový, hokejový, atletický či plavecký. Článek ponechat, doplnit reference, doplnit hráče z České republiky a přejmenovat na Seznam Hráčů Komety Brno. Pořád nerozumím co vám vadí na seznamu sportovců? Ke každému sportovnímu klubu by měl být seznam jejich členů, jak bývalých tak současných. Zda bude seznam mít vlastní stránku, nebo bude seznam sportovců v článku klubu, nebo v nějakém rozevíracím seznamu jej již na zvážení. Reference existovat musí, jinak bychom ten seznam ani neměly. Na wikipedii je spousta seznamů tak i tento si zaslouží svoje místo. --Podroužek (diskuse) 4. 6. 2019, 08:39 (CEST)
 • Zrušit uzavření a smazat – vysvětleno už v diskusi k původnímu DOSu. Pro připomenutí: Uzaviratel se nevypořádal se skutečným stavem DOSu, s argumenty, které tam zazněly, naopak to působí dojmem, že do uzavření vtiskl hlavně svůj vlastní názor na věc, a přidal nový argument, který ve skutečnosti v DOSu vůbec nezazněl (v takovém případě se doporučuje neuzavírat, přidat vlastní názor do DOSu a ponechat uzavření na někom jiném). Argumenty stran pro smazání uzaviratel prohlásil za „pouze subjektivní, nikoliv opírající se o pravidla Wikipedie“, přestože tomu tak nebylo, naopak nevzal v potaz, že argumenty pro ponechání byly často právě takové: pouze subjektivní, nikoliv opírající se o pravidla Wikipedie. Kromě něčeho na způsob „myslel jsem, že by to mohlo být užitečné“ zaznívaly už jen odkazy na existenci jiného jednoho článku. A to přesto, že i onen článek byl podroben DOSu, jehož jedním ze závěrů bylo: „Proto je evidentně nejvhodnějším řešením nezakládat další obdobné články a do budoucna tvořit pouze všeobecné přehledy všech hráčů klubu“. Na tuto skutečnost přímo v komentářích bylo upozorněno. Uzaviratel se tedy nezachoval správně, nevzal v potaz skutečný stav DOSu ani argumenty v něm předložené. --Bazi (diskuse) 4. 6. 2019, 10:36 (CEST)
 • Řešit problém systémově. Zatímco revize probíhá už přes měsíc, bez velkého zájmu veřejnosti, články tohoto typu mezitím vznikají vesele dál: Seznam cizinců v Medveščak Záhřeb. Fraška jako vždy. --Hnetubud (diskuse) 22. 6. 2019, 20:46 (CEST)
 • Zrušit uzavření a smazat – myslím že to všichni předemnou vysvětlili. Jinak ke komentáři Hnetubud: Bazimu jsem psal jeden mail, kde jsem toto řešil, buď to řešit ŽoKem nebo ŽoO. Ján Kepler (diskuse) 23. 6. 2019, 14:05 (CEST)
 • Potvrdit uzavření a ponechat – článek zpracovává zjevně významný fenomén, jímž je mezinárodní obchodování se sportovci. Argumenty typu „Připadá mi to nepodstatné“ nebo „…je podle mě neencyklopedická stránka, pro kterou zde, na Wikipedii není místo“ mají opravdu minimální váhu – nejen proto, že jsou subjektivní, ale především proto, že to nejsou argumenty. Argumenty, že téma možná není pojednáno vyčerpávajícím způsobem nebo že se jej možná nepodaří vždy včas aktualizovat, by šlo ostřelovat prakticky úplně jakýkoliv článek na Wikipedii. --ŠJů (diskuse) 2. 8. 2019, 01:09 (CEST)
  Argument typu „zjevně významný fenomén“ má opravdu minimální váhu - nejen proto, že je subjektivní, ale především proto, že to není argument. Tahle subjektivní „zjevnost“ nepodložená ničím kromě vlastního dojmu, nemá úroveň. --Bazi (diskuse) 2. 8. 2019, 02:10 (CEST)
 • Řešit problém systémově Pokud tu máme více než 50 podobných seznamů, viz {{Seznam cizinců v NHL}}, {{Seznam cizinců v KHL}}, je smazání jednoho z nich směšné. --Jowe (diskuse) 27. 9. 2019, 17:51 (CEST)
 • Řešit problém systémově, do té doby potvrdit původní uzavření/ponechat. Pokud se problém dotýká mnoha stránek, není přínosné ho řešit u jedné z nich a vytvářet tak nekonzistence. --Palu (diskuse) 1. 10. 2019, 12:54 (CEST)
Pokud bylo uzavření chybné, pak smazat, ostatní podobné seznamy lze řešit třeba ŽOK. Ponechání bych považoval za horší řešení --Wikipedista:BobM d|p 5. 10. 2019, 11:12 (CEST)