Univerzita George Washingtona

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Univerzita George Washingtona
Logo univerzity
Logo
Datum založení1821
Počty akademiků
Studentů celkem22 211 (2021) a 24 500
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíOak Ridge Associated Universities, ORCID, Federace digitální knihovny, Asociace výzkumných knihoven, Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition, Koalice síťových informací a arXiv
www.gwu.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
George Washington University

Univerzita George Washingtona, anglicky George Washington University, je elitní soukromá univerzita ve Washingtonu, D.C.. Tato škola byla založena v roce 1821 pod názvem Columbian College.

Univerzita se skládá ze 14 fakult, z nichž je známá například Elliott School of International Affairs, a nebo The George Washington University Law School. Tato právnická fakulta se v předních žebříčcích U.S. News & World Report pro rok 2020 umístila na 22. místě ve Spojených státech.[1] Nejvýše se GW Law umístil v oblastech práva mezinárodního a také práva duševního vlastnictví, ve kterých univerzita dosáhla totožně na 5. příčku.[1] V konkurenci zahraničních univerzit se právní fakulta podle akademického žebříčku Shanghai Ranking pro rok 2018 umístila na 17. místě na světě.[2]

Kampus školy se rozléhá v samém centru Washingtonu, D.C. Přímo sousedí s institucemi jakožto Mezinárodní měnový fond či Světová banka. Sídlo amerických prezidentů, Bílý dům, je od školy vzdáleno pár ulic.

V roce 2015 měla univerzita kolem 1 100 absolventů v zahraničních službách Spojených států amerických, což ji řadilo na druhé místo hned za Georgetownskou univerzitu.[3] Škola se současně umisťuje na samém vrcholu žebříčku "politicky nejangažovanějších univerzit" v USA, a to podle populárního amerického odborného žurnálu The Princeton Review.

Uplatnění absolventů[editovat | editovat zdroj]

Úspěšní absolventi této školy mají široké uplatnění především v oblastech: psychologie, právní věda, medicína, inženýrství a aplikované vědy, pedagogika, podnikání a mezinárodní politika.

Na univerzitě studuje přes 19 000 studentů.

Sport[editovat | editovat zdroj]

Sportovní týmy školy se nazývají Colonials.

Významné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b George Washington University. U.S. News & World Report [online]. U.S. News & World Report [cit. 15.06.2019]. Dostupné online. 
  2. ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects 2018 - Law | Shanghai Ranking - 2018. www.shanghairanking.com [online]. [cit. 2019-06-15]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-07-13. 
  3. Wayback Machine. web.archive.org [online]. 2017-01-04 [cit. 2019-06-15]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]