Under Armour

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Under Armour
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaakciová společnost
Datum založení1996
ZakladatelKevin Plank
Adresa sídlaBaltimore, 212 30-5356, USA
Klíčoví lidéKevin Plank
Charakteristika firmy
Oblast činnostioděvní průmysl
ProduktyAasa
Dceřiné společnostiMapMyFitness, Inc.
Identifikátory
Oficiální webwww.underarmour.com/en-us/
ISINUS9043111072
LEI549300D4549QKWETZ406
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Under Armour, Inc. je americká společnost, která vyrábí obuv, sportovní a volnočasové oblečení.[1] Sídlo se nachází v Baltimore (Maryland) s dalšími kancelářemi v Amsterdamu (evropské ústředí), Austinu, Kantonu, Hong Kongu, Houstonu, Jakartě, Londýně, Mexico City, Mnichově, New Yorku, Panamě (mezinárodní ústředí), Paříži, Pittsburghu, Portlandu, San Franciscu, São Paulu, Santiagu, Soulu, Šanghaji (čínské velitelství) a Torontu.[2]

Historie

Raná historie

Kevin Plank, zakladatel Under Armour

Under Armour založil Kevin Plank v roce 1996 jako dvacetitříletý bývalý kapitán fotbalového  University of Maryland. Plank z počátku vedl podnik v suterénu babiččina domu ve Washingtonu, D. C. V tu dobu trávil jeho čas cestování po východním pobřeží USA s  oblečením v kufru jeho auta ve snaze ho prodat. Jeho první velký prodej přišel na konci roku 1996 v hodnotě $17 000. Z babiččina suterénu se Plank  přestěhoval do Baltimoru. Po pár přemístěních ve městě zakotvil na jeho současném sídle v Tide Point.

Jako obránce na University of Maryland byl otrávený ze stálého převlékání propocených dresů, časem si všiml, že kompresní šortky, které nosíval zůstávaly jediné suché. To ho inspirovalo, aby zapracoval na tričku odvádějící vlhkost díky syntetické tkanině. Po absolvování University of Maryland Plank vyvinul svůj první prototyp trička, které  dal jeho  spoluhráčům a přátelům, kteří šli na hrát v NFL. Plank brzy zdokonalil technologii mikrovlákna, které velmi dobře vlhkost  udržuje sportovce v chladu a suchu. Hlavními konkurenty byly značky Nike, Adidas a Reebok brzy následovali Plankův nápad s jejich vlastním vlhkost odvádějícím oblečením. 

Lidé si začali všímat značky, když na titulní stránce USA Today byl zachycen hráč Oakland Raiders rozehrávač Jeff George, který měl na sobě Under Armour rolák. Poté přišel první velký prodej, když manažer zařízení z Georgia Tech požadoval 10 trik od Planka. Tento obchod otevřel dveře k podepsání smlouvy s NC State, Arizona State a dalšími z Divize I fotbalové ligy. S pozitivními recenze od hráčů se začalo o značce šířit povědomí a objednávky se začaly zvyšovat. Téhož roku Under Armour zahájil  několik nových oděvních linií včetně ColdGear, TurfGear, AllseasonGear, a StreetGear. Do konce roku 1996 se prodalo 500 Under Armour HeatGear trik, které vynesli 17 000 dolarů pro společnost. V roce 1997 měl Plank objednávky už za $100 000 založil továrnu v Ohiu, aby poptávku uspokojil.

Růst

Budova Under Armour sídlem v Baltimore, Maryland
Under Armour obuv
Under Armour Čepice
Under Armour outlet obchod v Henry County, Georgia

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Under Armour na anglické Wikipedii.

  1. TERRY, Robert J. Analysts: Brand crossover risky for Under Armour. Baltim. Bus. J.. September 26, 2005. Dostupné online [cit. May 1, 2015]. 
  2. Where We Live: Global Locations [online]. Dostupné online.