Televarieté

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Televarieté
Žánryfilmová komedie
filmový muzikál
ScénářVladimír Dvořák
RežiePavel Háša
Zdeněk Havlíček
Karel Fuksa
HrajíVladimír Dvořák
Jiřina Bohdalová
Naďa Urbánková
Marie Rottrová
Eva Pilarová
… více na Wikidatech
Země původuČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
ČeskoČesko Česko
Počet dílů74
Produkce a štáb
KameraPetr Čepický
Jiří Lebeda
StřihPavel Vantuch
Premiérové vysílání
Vysíláno1971 1998
Televarieté na ČSFD, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Televarieté byl revuální (hudebně-zábavní) pořad Československé televize, vysílaný v letech 1971 až 1998.

Vznik[editovat | editovat zdroj]

S nápadem na televizní varietní show přišel roku 1970 tehdejší šéfredaktor televizní zábavy Vladimír Dvořák, kterého inspirovala návštěva pařížského klubu Olympia v roce 1964 – první část programu tehdy sestávala z výstupů zpěváků, tanečníků a artistů, po přestávce následovala hodina věnovaná jedinému umělci.

Dvořák tedy naplánoval pořad jako show s mezinárodním obsazením. Původní název pořadu měl být TV Varieté, ale normalizační vedení ČST tento „anglický“ název zamítlo a souhlasilo až po přejmenování na Televarieté.

Sezóny 1971–1976[editovat | editovat zdroj]

Dramaturgem pořadu byl Vladimír Ducháč, režisér Ivo Paukert, hlavní kameraman Jiří Lebeda, hudební doprovod měl zajistit orchestr Karla Vlacha. Vedoucí výrobního štábu Eva Münzová dlouho marně hledala v Praze divadlo, které by mělo dostatečně velké jeviště i se zázemím a jehož vedení by bylo ochotno tento pořad hostit. Nakonec se jí podařilo pronajmout divadlo v Mělníku, kde byl roku 1971 natočen první díl nové televizní revue.

Postupně bylo upuštěno od celkového konferování programu a nepříliš úspěšně bylo odzkoušeno uvádění čísel pomocí number-girl – děvčat, ohlašujících následující číslo cedulkou. Po několika dílech se natáčení pořadu přestěhovalo do divadla v Kutné Hoře a uvádění jednotlivých čísel se ujaly televizní hlasatelky. Vladimír Dvořák s úsměvem vzpomínal, že to všechny vzaly jako příležitost ukázat, že mají i hezkou postavu – v televizním studiu je kamera zabírala prakticky vždy jen vsedě za stolkem.

Časem se také změnil ráz druhé části varieté. Protože domácích hvězd nebylo příliš, byla v některých dílech druhá část namísto jednomu interpretovi věnována jednomu skladateli, zpravidla světových hitů.

Tím byl i předznamenán úpadek pořadu, protože byl sice divácky úspěšný, ale během krátké doby prakticky vyčerpal vše, co dokázala nabídnout československá zábavní scéna. Vladimír Dvořák uvádí, že tehdejší nový šéfredaktor televizní zábavy Jaroslav Homuta vážně uvažoval o zrušení pořadu, protože „(…) jakmile začala ČST přebírat východoněmeckou revui Ein Kessel Buntes, z politických důvodů bohatě dotovanou, Televarieté rázem vypadalo jako chudičký příbuzný.“

25. díl z roku 1976 měl být tedy posledním.

Sezóny 1977–1989[editovat | editovat zdroj]

Vladimír Dvořák, tehdy již jen řadový dramaturg ČST, se však nehodlal se zánikem pořadu smířit. Přišel tedy s návrhem jej upravit: jako hlavní cíl si vytkl do pořadu dostat humor, který dosud prakticky chyběl. Zkombinovat hudební a varietní složku s konverzačním humorem bylo nejjednodušším řešením, a jako logické se tedy jevilo obnovit alespoň částečné konferování programu. Televize tehdy bez větších výhrad přijala návrh, aby se tohoto úkolu ujali Vladimír Dvořák s Jiřinou Bohdalovou, které již mezitím byla odpuštěna hlavní role v trezorovém filmu Ucho.

Začátkem roku 1977 se tak ve 26. dílu Televarieté na televizní obrazovky po více než pětileté přestávce vrátila dvojice, která vznikla více než patnáct let předtím a která měla obrovskou popularitu mezi diváky. Režii pořadu převzal Pavel Háša, kterého Vladimír Dvořák zlákal původně na pár dílů pořadu, ale který pak u něj vydržel až do posledního dílu. V dramaturgii pořadu se postupně střídali Vladimír Ducháč, František Polák a Luděk Nekuda a natáčení se přestěhovalo do Hudebního divadla v Karlíně.

Dramaturgie pořadu se značně změnila: po charakteristické úvodní orchestrální znělce V. Dvořák s Jiřinou Bohdalovou přivítali publikum a po několikaminutovém rozhovoru uvedli první číslo. V pořadu se pak vystřídala zhruba desítka umělců (tanečníci, zpěváci, kouzelníci, artisté atd.), přičemž většinu čísel vzájemně oddělovalo průvodní slovo nebo komediální scénka, opět vše z pera V. Dvořáka.

Hudební doprovod čísel zajišťoval Orchestr Československé televize, který zpravidla řídili Václav Zahradník nebo Mirko Krebs, případně Orchestr Václava Hybše.

Tato podoba Televarieté patří k nejvíce ceněným zábavním pořadům ČST. Do pořadu se totiž postupně dařilo zvát umělce z celého světa, převažovali sice artisté a tanečníci ze zemí socialistického tábora, ale mnohokrát vystupovali i hosté například ze SRN, Francie či Itálie. V. Dvořák, coby autor celého průvodního slova, navíc měl v paměti slova dirigenta Vladimíra Spivakova: „Je nutné usilovnou prací vygumovat jakékoliv stopy práce.“, a jeho konverzace s J. Bohdalovou tak při konferování i při scénkách působí dojmem improvizovaného rozhovoru, plného lehkého špičkování.

Dvořák navíc postupně do svých textů vpašovával narážky na vládnoucí režim a po pokusech s komunální satirou se koncem 80. let pustil i do vcelku odvážných dialogů s vícesmyslnými větami, například na téma společenských tabu (Bohdalová: „A mně se to náhodou líbí, já mám tajemství ráda.“ – Dvořák: „Tak to pozor, to je velikej rozdíl. Tajemství je něco, co dohromady nikdo neví. Tabu je něco, co vědí všichni, ale nesmí se o tom mluvit.“), korupce, neschopných ředitelů, mizerných veřejných služeb (Dvořák: „Já se rád těším. A dlouho se dovedu těšit. Já se vám třeba i hodinu těším, že mi přijede tramvaj.“), zoufalé moderní architektury (Reportérka: „Jsme na novém, nedávno osídleném sídlišti, pražském, v Kurníkách.“) atd. Tyto narážky publikum vždy velmi dobře pochopilo a odměňovalo je dlouhým potleskem.

Původní frekvence zhruba 4 dílů ročně musela být koncem 80. let postupně snížena pro Dvořákovo zhoršující se zdraví, ale na jeho moderátorských a hereckých výkonech to nebylo znát.

Televarieté se také v roce 1986 stalo hlavním silvestrovským pořadem ČST.

Poslední Televarieté, natočené a odvysílané před listopadem 1989, nese číslo 63 a je plné protirežimních narážek ve scénkách i v moderátorských výstupech.

Sezóny 1990–1997[editovat | editovat zdroj]

I nové době se Televarieté dokázalo etablovat, i když bylo natočeno jen 11 dílů. V. Dvořák dokázal vyhmátnout nové problémy doby a ihned je zkarikoval (tentokrát již bez používání skrytých narážek) – například institut mimosoudních rehabilitací, senzibily, podomní prodejce nebo obligátní děkování sponzorům televizních pořadů.

Je nutno podotknout, že se V. Dvořák nikdy nesnížil k používání jakýchkoliv sprostých slov či gest (na rozdíl např. od Ivana Mládka) a jeho humor je slušný, ryze konverzační.

Úplně poslední díl Televarieté byl natočen a odvysílán v roce 1998 a nese číslo 74. Těžce nemocný V. Dvořák jej zjevně dokončil jen s vypětím všech sil.

Další, již 75. díl Televarieté měl být natáčen v říjnu roku 1999. Údajně měl být pro něj dokonce i napsaný scénář. Bohužel natáčení nemohlo být pro nemoc Vladimíra Dvořáka realizováno a muselo být odloženo. O dva měsíce pozdějí Dvořák zemřel.

Do dnešní doby nebyl tento revuální pořad v programu českých televizních stanic plnohodnotně nahrazen. Je tedy aspoň průběžně reprízován, dočkal se mnoha sestřihových dílů a výtah z něj vyšel i na DVD.

Seznam dílů[editovat | editovat zdroj]

Celkově bylo natočeno 74 dílů.

V roce 2020 bylo na programu ČT3 hromadně zreprízováno 66 dílů pořadu v nechronologickém pořadí. Uvedeno bylo i 17 dlouho neviděných dílů z prvních 25 pořadů bez Bohdalové a Dvořáka. Šedesátý díl byl uveden v obou délkových verzích. Střihové pořady Z Televarieté a Televarieté na přeskáčku byly rovněž zopakovány.

Č. díluÚčinkujíUvádíRežieDélkaVyrobeno
3V. Čižmárová, Duo Saltis, O. Neegaard, H. Krystal, Plavci, M. Rodowicz, členky baletního souboru Laterny magiky, Karel Hála a dalšíVáclav ČapekI. Paukert71 minut (ČB)[1]1971
 S. Iskandarani, 4 Ricoraz, L. Hermanová, balet MDP, A. Similea, M. Špaček, Linha Singers, Mr. Gäck, Jezinky, K. Gott, Orchestr Ladislava Štaidla a dalšíMarta Heinová (Skarlandtová)I. Paukert94 minut (ČB)[2]1972
 M. T. Amft, Irian, Inkognito kvartet, M. Trnka, Instrumentální skupina V. Kučery, G. Novak, R. Cortés, Opti-trio, Jezinky, E. Pilarová a dalšíEva DudkováI. Paukert95 minut (ČB)[3]1972
 Děvušky, 3 Bremlov, J. Kocianová, Duo Cziaki, Bukanýři, Vysloužilci, V. Sodoma a dalšíSaskia BurešováI. Paukert79 minut[4]1972
 Mustangové, I. Martell, Taneční skupina Hany Machové, M. Berka, M. Laiferová, Will a Werry, D. Antić, Mr. Skoc, M. Rottrová, T. Špaková, Plameňáci a dalšíSaskia BurešováI. Paukert74 minut[5]1973
 Jiří Suchý a dalšíSaskia BurešováI. Paukert75 minut[6]1973
 Saskia BurešováI. Paukert77 minut[7]1973
 Atény, Maruška, R. Adam, I. Bock, L. Ericsson, 3 Zavatta, H. Vondráčková, Strýci a dalšíSaskia BurešováI. Paukert83 minut[8]1974
 Antosz a Kozlowski, E. Máziková, Duo Bremlov, D. Dragan, R. a A. van Lint, Gille, M. Voborníková, P. Spálený a dalšíSaskia BurešováI. Paukert66 minut[9]1974
16Anita a Emil, B. Ivanov, Fandows, O. Szabová, F. Solleville, Saxburger, W. Matuška, O. Blechová, Kamarádi táborových ohňů a dalšíMarta Heinová (Skarlandtová)I. Paukert74 minut[10]1974
 Olympic, L. Nagy, S. Rjezanová, Die Rollen Helms, C. Holmström, 6 Wolfs, E. Pilarová, JezinkySaskia BurešováI. Paukert81 minut[11]1974
 Saskia BurešováI. Paukert61 minut[12]1975
 Saskia BurešováI. Paukert80 minut[13]1975
 S. Mo a J. Gregor, 2 Bernet, M. T. Uribe, Aja a Dana, Nicky a Tonny, H. Hegerová a dalšíSaskia BurešováI. Paukert62 minut[14]1975
 J. Štědroň, V. Práglová a dalšíSaskia BurešováI. Paukert74 minut[15]1975
 J. Robbová, 4 Rigetti, H. Seroka, J. Kroupa, Tone a Deni, M. Rottrová, 2 Jacungos, K. Gott a dalšíMarta SkarlandtováI. Paukert80 minut[16]1976
25Country Beat Jiřího Brabce, Susan a Emeke, H. Frackowiaková, B. a G. Kludský, M. Hansen a Nancies, Planety, Poldis, H. Aufray a dalšíJana WeberováI. Paukert90 minut[17]1976
26J. Kratochvílová se skupinou Kroky, 6 Wolf, J. Malásek, Roland a Anabel, J. Korn a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša93 minut[18]1977
27N. Urbánková, Andrzej a Eliza, J. Neméš, Drupi, M. Rottrová, J. Schelinger a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša95 minut[19]1977
28M. Rottrová, K. Černoch, 2 Wicky, M. Hauffová a K. D. Henkler, M. Dauerová, F. Slováček a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša75 minut[20]1977
29H. Zagorová, U. Jürgens, B. Havlů, Albatros, Tři Badis, J. Laufer, P. Altman, L. Jahoda, B. Kirov a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša78 minut[21]1978
30A. Simone, J. Kociánová, Z. Bronislawská, Golvin a Stykan, P. Novák, P. Busch a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša93 minut[22]1978
31R. Pavone, W. Mexico, N. Urbánková, 3Elvocaris, A. Jantar, Rheumatic a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša94 minut[23]1978
32Y. Simonová, V. Koudelová, Marianos, A. Cortéz, Ocsay, 2Sinekos, S. Čech a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša81 minut[24]1978
33R. Pavone, Olympic, Duo Jindras, L. Filipová, L. Berousek, Marie a Willy, V. Špinarová a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša91 minut[25]1979
34Ch. Doerk, 4Beno, M. Drobný, Puzzle, 5Bertis, Peter a Lonhi, B. Lišková a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša96 minut[26]1979
35L. Kozderková, Pepi Jarů, Hot Tety, L. Pleva, Emly Starr Explosion a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša102 minut[27]1979
36E. Pilarová, Latty, Minnesengři, M. Angel, K. Černoch, A. Gondolán a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša85 minut[28]1979
37Spirituál kvintet, K. Borová, Bowerti, Duo Lips, P. Černocká a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša81 minut[29]1980
38K. Gott, Fešáci, M. Tučný, Puhdys, Kamelie a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša95 minut[30]1980
39H. Vondráčková, Adrians, O. Portuondo, A. Sulivan a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša84 minut[31]1980
40M. Rottrová, Z. Francini, M. David, Moravanka, Duo Berosini, Duo Jürgens a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša91 minut[32]1980
41J. Čeřovská, K. Zich, H. J. Bayer, 4 Royal, G. Ens a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša92 minut[33]1981
42W. Matuška, O. Blechová, skupina KTO, J. Štědroň, M. Bláha, V. Ublová, duo Adamec a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša78 minut[34]1981
43H. Zagorová, P. Gábor, K. Vlach, Ch. Doerk, Boro, Duo Citko, J. Štágr, S. Svobodová, skupina V. Kučery a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša90 minut[35]1981
44J. Korn, T. Kornová, D. Kordič, H. Viktorinová, Jochen Brauer sextet, Duo Ollas, Giselle a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša79 minut[36]1982
45N. Urbánková, K. Černoch, P. Spálený, A. Gondolán, N. De Stefani, Country beat J. Brabce a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša90 minut[37]1982
46Kamelie, S. Hložek, P. Kotvald, Velkopopovická kozlovka a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša59 minut [38]1982
47M. Králová, A. Rattlesnake, J. Trimble, Mr. Macaroni, V. Ublová a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša92 minut[39]1983
48M. Kopecký, J. Zelenková, Y. Simonová, M. Chladil, G. Michel, Zelenáči a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša82 minut[40]1983
49M. Čepelka, Hot tety, M. David se skupinou Kroky, Trio Ima, B. Lišková, M. Oscar a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša81 minut[41]1983
50V. Preiss, V. Krška, L. Filipová, P. Kotvald, S. Hložek, T. Hanták, sestry Asterovy, K. Katonová, Stella, Dva Etton a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša90 minut[42]1984
51A. Janoušková, M. Drobný, E. Olmerová, Kamelie, O’Men, J. Veselský, J. Čejka a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša87 minut[43]1984
52A. Rusticano, J. Kociánová, F. Tordo, L. Kozderková, P. Roth, Duo Bohemia a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša80 minut[44]1984
53K. Gott, H. Hegerová, Duo Filigrán, Duo Navrilov, Jeanette, U. Remy, Trio Fomenko a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša77 minut[45]1985
54L. Filipová, P. Veselý, M. Rodowiczová, K. Zich, V. Bedrna a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša65 minut[46]1985
55H. Zagorová, H. Seroka, K. Černoch, Rafael a Lucie, S. Procházka st., S. Procházka ml., A. Rusticano a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša89 minut[47]1985
56R. Gecco, N. Urbánková, L. Altieri, P. Břínková, Duo Vargas, Franci a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša89 minut[48]1986
57P. Rezek, P. Bartoň, V. Špinarová, Mr. Gag, Super Duo a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša76 minut[49]1986
58K. Gott, M. Rottrová, H. Vondráčková, H. Janků, J. Kobr, J. Černý, Y. Simonová, Z. Kocúriková, M. Zednikovič, M. Dočolomanský, M. Labuda, D. Veškrnová, E. Veškrnová, J. Krampol, M. Šimek, L. Sobota, L. Pantůček, D. Grúň, O. Szabová, skupina Elán, umělecký soubor Lúčnica a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša145 minut[50]1986
59J. Bek, J. Korn, J. Kociánová, G. del Buono, J. Čejka a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša84 minut[51]1987
60kratší verze: K. Hála, N. Gaierová, S. Adamo, R. Tuček, Sandos, skupina Vox a další
delší verze: K. Hála, N. Gaierová, R. Tuček, A. Salvatore, L. Craig, L. Leščenko, Duo Filigrán, Sandos a další
Jiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Hášakratší verze: 86 minut[52]
delší verze: 97 minut[53]
1987
61P. Bartoň, L. Filipová, R. Adam, R. Didier, M. Holanová, Duo Garini, V. Krška a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša78 minut[54]1998
62J. Zíma, J. Štědroň, Kamelie, A. Savaglio, A. Rusticano a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša83 minut[55]1988
63V. Martinová, R. Blanco, M. Drobný, F. Brabec, Duo Baccara a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša80 minut[56]1989
64M. Žbirka, Drupi, P. Břínková, V. Faltus, V. Krumlová, Waterloo a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša93 minut[57]1990
65Y. Simonová, H. Zagorová, K. Bláha, M. Martin, D. Janda, UNO a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša94 minut[58]1990
66H. Vondráčková, S. Hložek, M. Soukupová, V. Kratina, K. Zich, Nové Schovanky, UNO a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša65 minut[59]1991
67J. Zelenková, K. Černoch, Dobrý večer kvintet, R. Rokl, Kamelie, D. Vlachová, Mr. Black und Ursula a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša71 minut[60]1991
68K. Gott, P. Janů, M. Králová, S. Lomax, Martha a Tena Elefteriadu a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša69 minut[61]1992
69F. Slováček, J. Zelenková, J. Černý, Caramella balet a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša62 minut[62]1992
70E. Pilarová, I. Bartošová, P. Břínková, J. Ježek, Rangers, L. Kaminskaja a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša70 minut[63]1993
71Y. Simonová, V. Gajerová, K. Černoch, Bambini di Praga, I. Dufková, R. Šicho, J. Konšál a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša64 minut[64]1995
72J. Zelenková, J. Ježek, J. Korn, Spirituál kvintet, P. Millerová, H. Brabcová a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša69 minut[65]1996
73E. Pilarová, P. Černocká, J. Zíma, D. Janda, Pražský komorní balet, Děti swingu, orchestr V. Hybše a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša65 minut[66]1997
74K. Gott, M. Rottrová, M. Pokorná, P. Bobek, S. Chaumont, Schovanky, Pražský komorní balet P. Šmoka, Děti swingu, artistická skupina Faltini, M. Večeřová a R. Kolb, orchestr V. Hybše a dalšíJiřina Bohdalová a Vladimír DvořákP. Háša68 minut[67]1998

Střihové díly[editovat | editovat zdroj]

Scénky a písničky z pořadu se objevily v mnoha střihových zábavních pořadech a kompilacích i na výběrovém 2DVD Síň slávy televizní zábavy – Televarieté. Následující střihové pořady vznikly výhradně z materiálu z pořadu Televarieté.

Z Televarieté[editovat | editovat zdroj]

Č. díluÚčinkujíPřipraviliDélkaVyrobeno
1R. Pavone, K. Černoch, F. Slováček, KamelieV. Dvořák a P. Vantuch53 minut[68]1985
2M. Rottrová, N. Urbánková, M. Tučný, Kamelie, H. Gelser a dalšíV. Dvořák, P. Švejda a P. Vantuch50 minut[69]1985
3K. Zich, V. Štekl, E. Březinová, R. Čech, Orchestr a balet ČST a dalšíV. Dvořák, E. Kubátová a P. Vantuch52 minut[70]1985
4H. Zagorová, P. Černocká, J. Joe, skupina Modo, Duo Jindras, Gruppa de danzas de Fuengirola, orchestr K. Vágnera, Orchestr a balet ČST a dalšíV. Dvořák, E. Kubátová a P. Vantuch50 minut [71][72]1985
5B. Kirov, G. Michel, J. Kraus, J. Koubková, Hot tety a dalšíV. Dvořák, E. Kubátová a P. Vantuch54 minut[73]1985
6Bremlow, A. Rusticano, P. Kotvald, S. Hložek, orchestr K. Vágnera, J. Q. Zegers a dalšíV. Dvořák, E. Kubátová a P. Vantuch52 minut[74]1986
7K. Gott, Mr. Macaroni, Mr. Gag, K. Zich a skupina FlopP. Vantuch65 minut[75]1987
83 Fomenko, Stella, Orchestr a balet ČST a dalšíV. Dvořák, M. Rážová a P. Vantuch50 minut[76]1988
9J. Korn, Rafael a Lucie, F. Leali, VH kvartet, orchestr V. Hybše a dalšíV. Dvořák, P. Kment a P. Vantuch54 minut[77]1989

Další střihové pořady[editovat | editovat zdroj]

NázevObsahPřipraviliDélkaVyrobeno
Televarieté na přeskáčkuVladimír Dvořák uvádí to nejlepší z legendárního zábavného pořaduV. Dvořák, P. Vantuch a P. Háša43 minut[78]1994
Televarieté 45 letMartin Dejdar uvádí zábavnou přehlídku toho nejlepšího, co za slavné éry pořadu vzniklo, v čele s legendární moderátorskou dvojicí Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem DvořákemJ. Wehrenberg80 minut[79]2015, premiéra 17. ledna 2015

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. obsah dílu na webu České televize, 28. května 2020
 2. obsah dílu na webu České televize, 19. srpna 2020
 3. obsah dílu na webu České televize, 30. srpna 2020
 4. obsah dílu na webu České televize, 23. června 2020
 5. obsah dílu na webu České televize, 24. října 2020
 6. obsah dílu na webu České televize, 25. května 2020
 7. obsah dílu na webu České televize, 24. června 2020
 8. obsah dílu na webu České televize, 29. května 2020
 9. obsah dílu na webu České televize, 22. června 2020
 10. obsah dílu na webu České televize, 4. srpna 2020
 11. obsah dílu na webu České televize, 7. září 2020
 12. obsah dílu na webu České televize, 25. června 2020
 13. obsah dílu na webu České televize, 26. června 2020
 14. obsah dílu na webu České televize, 11. září 2020
 15. obsah dílu na webu České televize, 31. srpna 2020
 16. obsah dílu na webu České televize, 1. června 2020
 17. obsah dílu na webu České televize, 8. září 2020
 18. obsah dílu na webu České televize, 1. dubna 2020
 19. obsah dílu na webu České televize, 2. června 2020
 20. obsah dílu na webu České televize, 22. dubna 2020
 21. obsah dílu na webu České televize, 20. dubna 2020
 22. obsah dílu na webu České televize, 4. června 2020
 23. obsah dílu na webu České televize, 26. května 2020
 24. obsah dílu na webu České televize, 6. dubna 2020
 25. obsah dílu na webu České televize, 9. června 2020
 26. obsah dílu na webu České televize, 25. března 2020
 27. obsah dílu na webu České televize, 16. června 2020
 28. obsah dílu na webu České televize, 30. března 2020
 29. obsah dílu na webu České televize, 7. dubna 2020
 30. obsah dílu na webu České televize, 3. června 2020
 31. obsah dílu na webu České televize, 2. dubna 2020
 32. obsah dílu na webu České televize, 8. června 2020
 33. obsah dílu na webu České televize, 11. června 2020
 34. obsah dílu na webu České televize, 15. dubna 2020
 35. obsah dílu na webu České televize, 27. května 2020
 36. obsah dílu na webu České televize, 24. dubna 2020
 37. obsah dílu na webu České televize, 12. června 2020
 38. obsah dílu na webu České televize, 27. a 30. prosince 2020
 39. obsah dílu na webu České televize, 27. března 2020
 40. obsah dílu na webu České televize, 9. dubna 2020
 41. obsah dílu na webu České televize, 8. dubna 2020
 42. obsah dílu na webu České televize, 15. června 2020
 43. obsah dílu na webu České televize, 23. března 2020
 44. obsah dílu na webu České televize, 16. dubna 2020
 45. obsah dílu na webu České televize, 28. dubna 2020
 46. obsah dílu na webu České televize, 20. května 2020
 47. obsah dílu na webu České televize, 3. dubna 2020
 48. obsah dílu na webu České televize, 21. května 2020
 49. obsah dílu na webu České televize, 14. dubna 2020
 50. obsah dílu na webu České televize, 27. června 2020
 51. obsah dílu na webu České televize, 26. března 2020
 52. obsah dílu na webu České televize, 10. září 2020
 53. obsah dílu na webu České televize, 10. června 2020
 54. obsah dílu na webu České televize, 12. května 2020
 55. obsah dílu na webu České televize, 31. března 2020
 56. obsah dílu na webu České televize, 21. dubna 2020
 57. obsah dílu na webu České televize, 5. června 2020
 58. obsah dílu na webu České televize, 24. března 2020
 59. obsah dílu na webu České televize, 29. dubna 2020
 60. obsah dílu na webu České televize, 19. května 2020
 61. obsah dílu na webu České televize, 17. dubna 2020
 62. obsah dílu na webu České televize, 30. dubna 2020
 63. obsah dílu na webu České televize, 11. května 2020
 64. obsah dílu na webu České televize, 18. května 2020
 65. obsah dílu na webu České televize, 27. dubna 2020
 66. obsah dílu na webu České televize, 22. května 2020
 67. obsah dílu na webu České televize, 23. dubna 2020
 68. obsah dílu na webu České televize, 7. května 2020
 69. obsah dílu na webu České televize, 18. června 2020
 70. obsah dílu na webu České televize, 15. května 2020
 71. obsah dílu na webu České televize, 23. července 2001
 72. obsah dílu na webu České televize, 14. května 2020 (z neznámého důvodu je tento díl veden dvakrát)
 73. obsah dílu na webu České televize, 6. května 2020
 74. obsah dílu na webu České televize, 17. června 2020
 75. obsah dílu na webu České televize, 4. května 2020
 76. obsah dílu na webu České televize, 19. června 2020
 77. obsah dílu na webu České televize, 5. května 2020
 78. obsah dílu na webu České televize, 13. května 2020
 79. obsah dílu na webu České televize, 17. ledna 2015

Literatura[editovat | editovat zdroj]

 • Vladimír Dvořák: Všechny náhody mého života. Studio dobré nálady, Praha, 1991; ISBN 80-85279-08-8

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]