Wikipedie:Průvodce (odkazy): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
m ({{dlouhodobě polozamčeno}})
* Odkaz na stejný článek by se v textu neměl opakovat vícekrát po sobě. Obvykle ho vytvoříme jen na první zmínce o dané věci, a pak případně leda na místě, kde se o ní hovoří podrobněji.
* Obvykle se neodkazují běžná slova (Wikipedie není slovník), dobře známé pojmy (běžné jednotky měření, běžné akademické tituly, státy, velká města, velká náboženství atd.), čísla a letopočty bez úzkého vztahu k článku, obecně známé pojmy, které s tématem článku nemají těsnou souvislost.
* Naopak se zpravidla odkazujiodkazují technické pojmy nutné k pochopení obsahu článku a dále články uvádějící do kontextu, předpokladů nebo bezprostředních důsledků probíraného tématu či téma článku prohlubující. Dále se zpravidla odkazují vlastní jména a slova, které nejsou široce známá, a tudíž by mnozí čtenáři uvítali jejich vysvětlení.
* Důležitá je volba správných vnitřních odkazů v úvodu článku. Příliš mnoho odkazů nebo špatně volené odkazy ruší ve čtení, naopak dobře vybrané odkazy zvýrazňují klíčová slova a pomáhají čtenáři rychle pochopit kontext.
* Odkaz by měl být co nejspecifičtější. Například ve větě „studoval univerzitu v Oxfordu“ neodkážeme na obecná hesla [[Univerzita]] a [[Oxford]], ale rovnou na [[Oxfordská univerzita]]: „studoval [[Oxfordská univerzita|univerzitu v Oxfordu]]“

Navigační menu