Multiplex (vysílání): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 106 bajtů ,  před 1 rokem
m
aktualizace informací
m (doplnění Praha TV, odstranění starých informací (Regionální síť 4))
m (aktualizace informací)
# [[Multiplex 2|Multiplex „2“]] – Vznikl z dočasného multiplexu A.
# [[Multiplex 3|Multiplex „3“]] – Vznikl z dočasného multiplexu B.
# [[Multiplex 4|Multiplex „4“]] – Vznikl z dočasného multiplexu C, bude obsahovat nové televizní stanice.
# [[Multiplex 1a|Multiplex „1a“]] – Vznikl 1.5.2013, když Česká televize k 60. výročíŠíří vysílánístanice umístila[[CS své programyMystery]], [[ČT1ABC TV]] HD, [[ČT2Galerie]], HD[[Klenot aTV (televizní stanice)|Klenot TV]], [[ČT Sport 5]] HD do, [[RegionálníLTV síťPLUS]] 7|Regionálnía sítěTelevize 7]]přes (společněanténu, sz nimirádií šíří [[CSRadio MysteryČas]], [[Radio Čas Rock]] a [[Rádio Dálnice|Radio ČasDálnice]]). Postupně rozšiřuje pokrytí až na celoplošnou úroveň. Od 31.8.2013 šíří programy [[ČT :D]] a [[ČT Art]]. Provozovatelem je společnost Progres Digital Radima Pařízka.
 
=== Lokální multiplexy ===
 
#[[Regionální síť 1]] – Na kanále 29 pokrývá [[České Budějovice]] a jejich okolí, kanál 46 pokrývá [[Příbram]], kanál 30 [[Kamýk nad Vltavou]] a kanál 30 [[Plzeň]]. Má přidělené i kanály pro Prahu a Hloubkov. Obsahuje kanály [[Regionalnitelevize.cz]] (všechny vysílače), [[TV Noe]] (všechny kromě Plzně), [[Óčko]] (České Budějovice), TV Kamýk (Kamýk nad Vltavou), [[TV Fonka]] (Příbram), [[Retro Music Television]] (Příbram a Plzeň), [[Šlágr TV]] (České Budějovice a Příbram) a Plzeňská 1 (část vysílání [[TV8]] jen v Plzni). Provozuje p. Ivo Brabec.
#[[Regionální síť 2]] (dříve Multiplex B plus TVú – Vysílá na kanále 59 a z vysílačů [[Klimkovice]] a [[Hrabyně]], příděly má i pro [[Bruntál]], [[Krnov]] a [[Rýmařov]]. Obsahuje kanály LTV akanál [[TVLTV NoePLUS]].
#[[Regionální síť 3]] (dříve Multiplex ReVi) – VysíláVysílala na kanále 32 pro [[Liberec]] a okolí a na kanále 46 pro [[Jablonec nad Nisou]] a okolí. ObsahujeObsahovala kanálykanál [[RTM TV|RTM]], [[TV Noe]], [[Regionalnitelevize.cz]] a [[Šlágr TV]].Provozoval Provozujeji p. Ivo Brabec.
#[[Regionální síť 4]] provozovaná firmou [http://www.pdtv.cz/ Prague Digital TV] vysílá v Praze z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh na kanálu 46 v horizontální polarizaci. Kanál a vysílače převzala po zrušené městské síti (část Multiplexu 3). Provozovatelem je společnost Prague Digital TV vlastněná Leošem Pohlem. Multiplex obsahuje program [[Praha TV]].
# Regionální síť 5 – Vysílá ve Svitavách na kanále 35 a šíří vlastní program CMS TV
# Regionální síť 6 – Přidělen kanál 21 (horizontální polarizace, výkon 10W) [[Praha - Butovice]]. Bude šířitŠíří radniční televizi městské části [[Praha 13]] TV13.
#[[Regionální síť 7]] – Majitelem je [[Radim Pařízek]], majitel multiplexu 4, a jeho společnost Progress Digital. Dříve šířila stanice [[Česká televize|ČT]] ve vysokém rozlišení.
#[[Regionální síť 8]] – Provozovatelem jsou [[České radiokomunikace]].
# Regionální síť 10 – Od ČTÚ získala kanály 41 ([[Jeseník]]) a 37 ([[Prachatice]]), více informací není známo
# Regionální síť 11 – Přidělen kanál 57 pro oblast Jihlavy
# Regionální síť 12 – Provozovatel [[Czech Digital Group]] (provozovatel multiplexu 3), dceřiná společnost [[České Radiokomunikace|Českých radiokomunikací]]. Stejně jako [[Regionální síť 8]] a Multiplexy 1 – 3 budevysílá v Praze vysílat z žižkovského vysílače (na kanálu 47).
# Regionální síť 13 – Kanál 37 a pokrývat má [[Brno]].
# Regionální síť 15 – Z vysílače Alexandrova Rozhledna, Adamov pokrývá město Adamov a blízké okolí. Na kanále 32 vysílá stanici TV Adamov.
 

Navigační menu