Seznam olympijských medailistek ve sportovní gymnastice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam olympijských medailistek ve sportovní gymnastice na letních olympijských hrách.

Víceboj[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952  Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
 Nina Bočarovová
Sovětský svaz (URS)
 Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
 Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
 Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
 Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
 Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
 Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
 Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
 Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1980  Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
 Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena
 Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1984  Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
 Ecaterina Szabo
Rumunsko (ROU)
 Simona Păucă
Rumunsko (ROU)
LOH 1988  Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
 Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
 Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992  Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
 Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
 Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
LOH 1996  Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
 Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
 Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
 Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
LOH 2000  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
 Maria Olaruová
Rumunsko (ROU)
 Liu Xuan
Čína (CHN)
LOH 2004  Carly Patterson
Spojené státy americké (USA)
 Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
 Čang Nan
Čína (CHN)
LOH 2008  Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
 Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
 Yang Yilin
Čína (CHN)
LOH 2012  Gabby Douglasová
Spojené státy americké (USA)
 Viktorija Komovová
Rusko (RUS)
 Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2016  Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
 Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
 Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2020  Sunisa Lee
Spojené státy americké (USA)
 Rebeca Andradeová
Brazílie (BRA)
 Angelina Melnikovová
Sportovci ROV (ROC)

Kladina[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952  Nina Bočarovová
Sovětský svaz (URS)
 Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
 Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
 Eva Bosáková
Československo (TCH)
nebyla udělena
 Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960  Eva Bosáková
Československo (TCH)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968  Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
 Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972  Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
 Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
 Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
 Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
 Teodora Ungureanuová
Rumunsko (ROU)
LOH 1980  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
 Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
 Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1984  Ecaterina Szaboová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena  Kathy Johnson
Spojené státy americké (USA)
 Simona Păucăová
Rumunsko (ROU)
LOH 1988  Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
 Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
 Phoebe Mills
Spojené státy americké (USA)
 Gabriela Potorac
Rumunsko (ROU)
LOH 1992  Taťjana Lysenková
Sjednocený tým (EUN)
 Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
nebyla udělena
 Lu Li
Čína (CHN)
LOH 1996  Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
 Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
 Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
LOH 2000  Liou Süan
Čína (CHN)
 Jekatěrina Lobazňuková
Rusko (RUS)
 Jelena Produnovová
Rusko (RUS)
LOH 2004  Cătălina Ponorová
Rumunsko (ROU)
 Carly Pattersonová
Spojené státy americké (USA)
 Alexandra Eremiaová
Rumunsko (ROU)
LOH 2008  Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
 Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
 Cheng Fei
Čína (CHN)
LOH 2012  Teng Lin-lin
Čína (CHN)
 Lu Sui
Čína (CHN)
 Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
LOH 2016  Sanne Weversová
Nizozemsko (NED)
 Laurie Hernandezová
Spojené státy americké (USA)
 Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
LOH 2020  Guan Chenchen
Čína (CHN)
 Tang Xijing
Čína (CHN)
 Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)

Prostná[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
 Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
 Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
nebyla udělena  Elena Leuşteanu
Rumunsko (ROU)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
 Tamara Ljuchinová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
 Anikó Ducza
Maďarsko (HUN)
LOH 1968  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
nebyla udělena  Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
 Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972  Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
 Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
 Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976  Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
 Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
 Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
LOH 1980  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena  Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
 Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
 Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1984  Ecaterina Szabo
Rumunsko (ROU)
 Julianne McNamara
Spojené státy americké (USA)
 Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1988  Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
 Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
 Diana Doudeva
Bulharsko (BUL)
LOH 1992  Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
 Henrietta Ónodiová
Maďarsko (HUN)
 Cristina Bontaş
Rumunsko (ROU)
 Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
 Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1996  Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
 Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
 Dominique Dawes
Spojené státy americké (USA)
LOH 2000  Jelena Zamolodčikovová
Rusko (RUS)
 Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
 Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
LOH 2004  Cătălina Ponor
Rumunsko (ROU)
 Nicoleta Daniela Şofronie
Rumunsko (ROU)
 Patricia Moreno
Španělsko (ESP)
LOH 2008  Sandra Izbaşa
Rumunsko (ROU)
 Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
 Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
LOH 2012  Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
 Cătălina Ponor
Rumunsko (ROU)
 Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2016  Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
 Aly Raismanová
Spojené státy americké (USA)
 Amy Tinklerová
Velká Británie (GBR)
LOH 2020  Jade Carey
Spojené státy americké (USA)
 Vanessa Ferrariová
Itálie (ITA)
 Mai Murakami
Japonsko (JPN)
 Angelina Melnikovová
Sportovci ROV (ROC)

Bradla[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952  Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
 Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
 Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
LOH 1956  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Tamara Ljuchinová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
 Katalin Makrayová
Maďarsko (HUN)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
 Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
 Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena
 Erika Zucholdová
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
 Teodora Ungureanuová
Rumunsko (ROU)
 Márta Egerváriová
Maďarsko (HUN)
LOH 1980  Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
 Emilia Eberle
Rumunsko (ROU)
 Marija Filatovová
Sovětský svaz (URS)
 Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
 Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
LOH 1984  Ma Yanhong
Čína (CHN)
nebyla udělena  Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
 Julianne McNamara
Spojené státy americké (USA)
LOH 1988  Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
 Dagmar Kersten
Německá demokratická republika (GDR)
 Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992  Lu Li
Čína (CHN)
 Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
 Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1996  Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
 Bi Wenjing
Čína (CHN)
nebyla udělena
 Amy Chow
Spojené státy americké (USA)
LOH 2000  Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
 Ling Jie
Čína (CHN)
 Yang Yun
Čína (CHN)
LOH 2004  Émilie Le Pennec
Francie (FRA)
 Terin Humphrey
Spojené státy americké (USA)
 Courtney Kupets
Spojené státy americké (USA)
LOH 2008  He Kexin
Čína (CHN)
 Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
 Yang Yilin
Čína (CHN)
LOH 2012  Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
 On Kexin
Čína (CHN)
 Elizabeth Tweddle
Velká Británie (GBR)
LOH 2016  Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
 Madison Kocianová
Spojené státy americké (USA)
 Sophie Schederová
Německo (GER)
LOH 2020  Nina Derwael
Belgie (BEL)
 Anastasija Iljanková
Sportovci ROV (ROC)
 Sunisa Lee
Spojené státy americké (USA)

Přeskok[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952  Jekatěrina Kalinčuková
Sovětský svaz (URS)
 Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
 Galina Minaičevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1956  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
 Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
 Olga Tass
Maďarsko (HUN)
 Ann-Sofi Pettersson
Švédsko (SWE)
LOH 1960  Margarita Nikolajevová
Sovětský svaz (URS)
 Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena
 Birgit Radochla
Tým sjednoceného Německa (EUA)
LOH 1968  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
 Erika Zuchold
Německá demokratická republika (GDR)
 Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
 Erika Zuchold
Německá demokratická republika (GDR)
 Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976  Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
 Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
 Carola Dombeck
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1980  Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
 Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
 Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
LOH 1984  Ecaterina Szabó
Rumunsko (ROU)
 Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
 Lavinia Agache
Rumunsko (ROU)
LOH 1988  Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
 Gabriela Potorac
Rumunsko (ROU)
 Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
LOH 1992  Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena  Taťjana Lysenková
Sjednocený tým (EUN)
 Henrietta Ónodiová
Maďarsko (HUN)
LOH 1996  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
 Mo Huilan
Čína (CHN)
 Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
LOH 2000  Jelena Zamolodčikovová
Rusko (RUS)
 Andreea Răducan
Rumunsko (ROU)
 Jekatěrina Lobazňuková
Rusko (RUS)
LOH 2004  Monica Roşu
Rumunsko (ROU)
 Annia Hatch
Spojené státy americké (USA)
 Anna Pavlovová
Rusko (RUS)
LOH 2008  Hong Un Jong
Severní Korea (PRK)
 Oksana Čusovitinová
Německo (GER)
 Cheng Fei
Čína (CHN)
LOH 2012  Sandra Izbaşa
Rumunsko (ROU)
 McKayla Maroney
Spojené státy americké (USA)
 Marija Paseka
Rusko (RUS)
LOH 2016  Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
 Marija Paseka
Rusko (RUS)
 Giulia Steingruberová
Švýcarsko (SUI)
LOH 2020  Rebeca Andradeová
Brazílie (BRA)
 MyKayla Skinner
Spojené státy americké (USA)
 Yeo Seo-jeong
Jižní Korea (KOR)

Družstva[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1928 Nizozemsko (NED)
Estella Agsteribbe
Jacomina van den Berg
Alida van den Bos
Petronella Burgerhof
Elka de Levie
Helena Nordheim
Ans Polak
Petronella van Randwijk
Hendrika van Rumt
Jud Simons
Jacoba Stelma
Anna van der Vegt
Itálie (ITA)
Bianca Ambrosetti
Lavinia Gianoni
Luigina Giavotti
Virginia Giorgi
Germana Malabarba
Clara Marangoni
Luigina Perversi
Diana Pizzavini
Luisa Tanzini
Carolina Tronconi
Ines Vercesi
Rita Vittadini
Velká Británie (GBR)
Annie Broadbent
Lucy Desmond
Margaret Hartley
Amy Jagger
Isobel Judd
Jessie Kite
Marjorie Moreman
Edith Pickles
Ethel Seymour
Ada Smith
Hilda Smith
Doris Woods
LOH 1932 nebyla na programu LOH
LOH 1936 Německo (GER)
Anita Bärwirth
Erna Bürger
Isolde Frölian
Friedl Iby
Trudi Meyer
Paula Pöhlsen
Julie Schmitt
Käthe Sohnemann
Československo (TCH)
Jaroslava Bajerová
Vlasta Děkanová
Božena Dobešová
Vlasta Foltová
Anna Hřebřinová
Matylda Pálfyová
Zdeňka Veřmiřovská
Marie Větrovská
Maďarsko (HUN)
Margit Csillik
Margit Kalocsai
Ilona Madary
Gabriella Mészáros
Margit Nagy
Olga Tőrös
Judit Tóth
Eszter Voit
LOH 1948 Československo (TCH)
Zdeňka Honsová
Marie Kovářová
Eliška Misáková (in memoriam)
Miloslava Misáková
Milena Müllerová
Věra Růžičková
Olga Šilhánová
Božena Srncová
Zdeňka Veřmiřovská
Maďarsko (HUN)
Edit Parényi-Weckinger
Mária Zalai-Kövi
Irén Karcsics
Erzsébet Gulyás-Köteles
Erzsébet Balázs
Olga Tass
Anna Fehér
Margit Nagy-Sandor
Spojené státy americké (USA)
Ladislava Bakanic
Marian Barone
Consetta Lenz
Dorothy Dalton
Meta Elste
Helen Schifano
Clara Schroth
Anita Simonis
LOH 1952 Sovětský svaz (URS)
Nina Bočarovová
Pelageja Danilovová
Marija Gorochovská
Jekatěrina Kalinčuková
Galina Minaičevová
Galina Šamrajová
Galina Urbanovičová
Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Irén Karcsics
Erzsebet Gulyas
Ágnes Keletiová
Margit Korondi
Edit Parényi-Weckinger
Olga Tass
Mária Zalai-Kövi
Československo (TCH)
Hana Bobková
Alena Chadimová
Jana Rabasová
Alena Reichová
Matylda Šínová
Božena Srncová
Věra Vančurová
Eva Věchtová
LOH 1956 Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Ljudmila Jegorovová
Lidija Kalininová
Larisa Latyninová
Tamara Maninová
Sofja Muratovová
Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keletiová
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
Rumunsko (ROU)
Georgeta Hurmuzachi
Sonia Iovan
Elena Leuşteanu
Elena Mărgărit
Elena Săcălici
Emilia Vătăşoiu
LOH 1960 Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Lidija Ivanovová
Larisa Latyninová
Tamara Ljuchinová
Sofja Muratovová
Margarita Nikolajevová
Československo (TCH)
Eva Bosáková
Věra Čáslavská
Matylda Matoušková
Hana Růžičková
Ludmila Švédová
Adolfína Tačová
Rumunsko (ROU)
Atanasia Ionescu
Sonia Iovan
Elena Leuşteanu
Emilia Vătăşoiu-Liţă
Elena Niculescu
Uta Poreceanu
LOH 1964 Sovětský svaz (URS)
Larisa Latyninová
Polina Astachovová
Tamara Maninová
Jelena Volčecká
Tamara Zamotajlovová
Ljudmila Gromovová
Československo (TCH)
Věra Čáslavská
Jaroslava Sedláčková
Adolfína Tkačíková
Marianna Krajčírová
Hana Lišková
Jana Kubičková
Japonsko (JPN)
Keiko Ikedaová
Toshiko Aihara
Kiyoko Ono
Taniko Nakamura
Hiroko Tsuji
Ginko Chiba
LOH 1968 Sovětský svaz (URS)
Ljudmila Turiščevová
Zinaida Voroninová
Larisa Petrik
Ljubov Burda
Olga Karasjovová
Natalja Kučinská
Československo (TCH)
Věra Čáslavská
Bohumila Řimnáčová
Miroslava Skleničková
Marianna Krajčírová
Hana Lišková
Jana Kubičková
Německá demokratická republika (GDR)
Karin Janz
Erika Zuchold
Maritta Bauerschmidt
Ute Starke
Marianne Noack
Magdalena Schmidt
LOH 1972 Sovětský svaz (URS)
Ljudmila Turiščevová
Olga Korbutová
Tamara Lazakovičová
Ljubov Burda
Elvira Saadi
Antonina Košelová
Německá demokratická republika (GDR)
Karin Janzová
Erika Zuchold
Angelika Hellmann
Irene Abel
Christine Schmitt
Richarda Schmeisser
Maďarsko (HUN)
Ilona Bekesi
Monika Csaszar
Krisztina Medveczky
Aniko Kery
Marta Kelemen
Zsuzsa Nagyová
LOH 1976 Sovětský svaz (URS)
Marija Filatovová
Světlana Grozdovová
Nelli Kimová
Olga Korbutová
Elvira Saadi
Ljudmila Turiščevová
Rumunsko (ROU)
Nadia Comaneciová
Mariana Constantin
Georgeta Gabor
Anca Grigoraş
Gabriela Truşcă
Teodora Ungureanu
Německá demokratická republika (GDR)
Carola Dombeck
Gitta Escher
Kerstin Gerschau
Angelika Hellmann
Marion Kische
Steffi Kraker
LOH 1980 Sovětský svaz (URS)
Jelena Davydovová
Marija Filatovová
Nelli Kimová
Jelena Najmušinová
Natalja Šapošnikovová
Stella Zacharovová
Rumunsko (ROU)
Nadia Comaneciová
Rodica Dunca
Emilia Eberle
Melita Ruhn
Dumitriţa Turner
Cristina Elena Grigoraş
Německá demokratická republika (GDR)
Maxi Gnaucková
Silvia Hindorff
Steffi Kraker
Katharina Rensch
Karola Sube
Birgit Suss
LOH 1984 Rumunsko (ROU)
Ecaterina Szabo
Laura Cutina
Simona Păucă
Cristina Elena Grigoraş
Mihaela Stănuleţ
Lavinia Agache
Spojené státy americké (USA)
Mary Lou Rettonová
Julianne McNamara
Kathy Johnson
Michelle Dusserre
Tracee Talavera
Pamela Bileck
Čína (CHN)
Ma Yanhong
Wu Jiani
Chen Yongyan
Zhou Ping
Zhou Qiurui
Huang Qun
LOH 1988 Sovětský svaz (URS)
Světlana Baitovová
Jelena Ševčenková
Olga Straževová
Natalja Laščonová
Světlana Boginská
Jelena Šušunovová
Rumunsko (ROU)
Camelia Voinea
Celestina Popa
Eugenia Golea
Gabriela Potorac
Aurelia Dobre
Daniela Silivaşová
Německá demokratická republika (GDR)
Martina Jentsch
Gabriele Faehnrich
Ulrike Klotz
Betti Schieferdecker
Dörte Thümmler
Dagmar Kersten
LOH 1992 Sjednocený tým (EUN)
Světlana Boginská
Taťjana Gucuová
Oksana Čusovitinová
Taťjana Lysenková
Jelena Grudněvová
Rozalija Galijevová
Rumunsko (ROU)
Lavinia Miloşovici
Gina Gogean
Cristina Bontaş
Mirela Paşca
Maria Neculiţă
Vanda Hădărean
Spojené státy americké (USA)
Shannon Millerová
Kim Zmeskal
Dominique Dawes
Wendy Bruce
Betty Okino
Kerri Strug
LOH 1996 Spojené státy americké (USA)
Amanda Borden
Amy Chow
Dominique Dawes
Shannon Millerová
Dominique Moceanu
Jaycie Phelps
Kerri Strug
Rusko (RUS)
Jelena Dolgopolovová
Rozalija Galijevová
Jelena Groševová
Světlana Chorkinová
Dina Kočetkovová
Jevgenija Kuzněcovová
Oxana Ljapinová
Rumunsko (ROU)
Simona Amanarová
Gina Gogeanová
Ionela Loaieş
Alexandra Marinescu
Lavinia Miloşovici
Mirela Ţugurlan
LOH 2000 Rumunsko (ROU)
Andreea Răducan
Maria Olaru
Simona Amanarová
Loredana Boboc
Andreea Isărescu
Claudia Presacan
Rusko (RUS)
Jelena Produnovová
Světlana Chorkinová
Jekatěrina Lobazňuková
Jelena Zamolodčikovová
Anastasija Kolesnikovová
Anna Čepelevová
Spojené státy americké (USA)
Amy Chow
Jamie Dantzscher
Dominique Dawes
Kristen Maloney
Elise Ray
Tasha Schwikert
LOH 2004 Rumunsko (ROU)
Oana Ban
Alexandra Eremia
Cătălina Ponor
Monica Roşu
Nicoleta Daniela Şofronie
Silvia Stroescu
Spojené státy americké (USA)
Mohini Bhardwajová
Annia Hatch
Terin Humphrey
Courtney Kupets
Courtney McCool
Carly Pattersonová
Rusko (RUS)
Ljudmila Ježovová
Světlana Chorkinová
Maria Krioutchkova
Anna Pavlovová
Jelena Zamolodčikovová
Natalja Ziganšinová
LOH 2008 Čína (CHN)
Yang Yilin
Cheng Fei
Jiang Yuyuan
Deng Linlin
He Kexin
Li Shanshan
Spojené státy americké (USA)
Shawn Johnsonová
Nastia Liukinová
Chellsie Memmel
Samantha Peszek
Alicia Sacramone
Bridget Sloan
Rumunsko (ROU)
Andreea Acatrinei
Gabriela Drăgoi
Andreea Grigore
Sandra Izbaşa
Steliana Nistor
Anamaria Tămârjan
LOH 2012 Spojené státy americké (USA)
Gabby Douglasová
Jordyn Wieberová
Aly Raisman
Kyla Ross
McKayla Maroney
Rusko (RUS)
Alija Mustafinová
Viktorija Komovová
Xenija Afanasjevová
Anastasija Grišinová
Marija Paseka
Rumunsko (ROM)
Cătălina Ponor
Larisa Iordache
Diana Bulimar
Sandra Izbașa
Diana Chelaru
LOH 2016 Spojené státy americké (USA)
Simone Bilesová
Gabby Douglasová
Laurie Hernandezová
Madison Kocian
Aly Raisman
Rusko (RUS)
Angelina Melnikovová
Alija Mustafinová
Marija Paseka
Darja Spiridonovová
Seda Tutchaljanová
Čína (CHN)
Fan Yilin
Mao Yi
Shang Chunsong
Tan Jiaxin
Wang Jen
LOH 2020 Sportovci ROV (ROC)
Lilija Achajmovová
Viktorija Listunovová
Angelina Melnikovová
Vladislava Urazovová
Spojené státy americké (USA)
Simone Bilesová
Jordan Chilesová
Sunisa Leeová
Grace McCallumová
Velká Británie (GBR)
Jennifer Gadirovová
Jessica Gadirovová
Alice Kinsellová
Amelie Morganová

Ukončené soutěže[editovat | editovat zdroj]

Společné sestavy s náčiním[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1952 Švédsko (SWE)
Karin Lindberg
Ann-Sofi Pettersson
Evy Berggren
Gun Roring
Gota Pettersson
Irgrid Sandahl
Hjordis Nordin
Vanja Blomberg
Sovětský svaz (URS)
Marija Gorochovská
Nina Bočarovová
Galina Minaičevová
Galina Urbanovičová
Pelageja Danilovová
Galina Šamrajová
Maďarsko (HUN)
Margit Korondi
Ágnes Keletiová
Edit Perenyi-Weckinger
Olga Tass
Erzsebet Gulyas
Maria Zalai-Kovi
LOH 1956 Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keletiová
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
Švédsko (SWE)
Karin Lindberg
Ann-Sofi Pettersson
Eva Rönström
Evy Berggren
Doris Hedberg
Maud Karlén
Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Ljudmila Jegorovová
Lidija Kalininová
Larisa Latyninová
Tamara Maninová
Sofja Muratovová
Polsko (POL)
Helena Rakoczy
Natalia Kot
Danuta Nowak-Stachow
Dorota Horzonek-Jokiel
Barbara Wilk-Ślizowska
Lidia Szczerbińska

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]