Resident Evil: Poslední kapitola

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Resident Evil: Poslední kapitola
Původní názevResident Evil: The Final Chapter
Země původuUSA
Spojené království
Německo
Kanada
Francie
Austrálie
Jazykangličtina
Délka107 minut
Žánrydobrodružný, akční, sci-fi, thriller, horror
PředlohaResident Evil od Capcom
ScénářPaul W. S. Anderson
RežiePaul W. S. Anderson
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleMilla Jovovich
Ali Larter
Shawn Roberts
Ruby Rose
Eoin Macken
William Levy
Iain Glen
ProdukcePaul W. S. Anderson
Jeremy Bolt
Robert Kulzer
Samuel Hadida
HudbaPaul Haslinger
KameraGlen MacPherson
StřihDoobie White
Výroba a distribuce
Premiéra13. prosince 2016
(Tokyo)
23. prosince 2016
(Japonsko)
25. ledna 2017
(Francie)
26. ledna 2017
(Německo)
27. ledna 2017
(USA)
27. ledna 2017
(Česko)
Produkční společnostiConstantin Film
Davis Films
Impact Pictures
DistribuceScreen Gems
Česká distribuceFalcon
Rozpočet$40 milionů
Tržby$312.2 milionů
Přístupnost15+
Předchozí a následující díl
Resident Evil: Odveta
Resident Evil: Poslední kapitola na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Resident Evil: Poslední kapitola je šesté pokračování filmové série Resident Evil, jehož česká premiéra proběhla 26. ledna 2017. V hlavní roli se objevili Milla Jovovich, Ali Larter a Shawn Roberts. Světová premiéra proběhla 23. prosince 2016 v Japonsku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Krátce po událostech Resident Evil: Odveta má lidstvo na kahánku a Alice je jediná, kdo může zachránit lidstvo. Albert Wesker zradil Alice ve Washingtonu D.C. a ona je poslední přeživší schopná bojovat proti hordám zombie. Alice se musí vrátit tam, kde tahle noční můra začala – Raccoon City, kde Umbrella nabírá síly na závěrečný útok na poslední přeživší.

V závodě s časem se Alice spojí se starými přáteli a nepravděpodobným spojencem v plném bitevním obleku proti hordám nemrtvých a monstrózním mutantům. Mezitím Alice ztrácí nadlidské síly v době, kdy hrozí útok Umbrelly. Alice bude čelit největším dobrodružstvím v boji na záchranu lidstva, která je na pokraji zapomnění.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Milla Jovovich Alice
Ali Larter Claire Redfield
Shawn Roberts Albert Wesker
Iain Glen Dr. Isaacs
Ever Gabo Anderson Červená královna a Alicia Marks
Ruby Rose Abigail
William Levy Christian
Eoin Macken Doc
Fraser James Michael
Rola Cobalt
Lee Joon-gi Lee
Edwin Jay Gardiner
Aubrey Shelton Scars

Produkce[editovat | editovat zdroj]

V září 2015 došlo během natáčení k nehodě, při níž byla kaskadérka Olivia Jacksonová, jedoucí na motorce, sražena v plné rychlosti kamerou.[1] Následně došlo k její hospitalizaci v místní nemocnici, kam byla přivezena v kómatu. Dne 18. září 2015 bylo zveřejněno obsazení Ruby Roseové, Shawna Robertse, Williama Levyho, Eoina Mackena a Iaina Glena. Dne 21. září vycestovala Milla Jovovich se svým manželem Paulem W. S. Andersonem z Jižní Afriky, kvůli natáčení jiné sekvence filmu.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Původně měl být šestý díl rozdělen na dvě části, ale Paul W. S. Anderson si to rozmyslel. Filmový štáb měl v úmyslu do filmu zapojit Michelle Rodriguez a Ali Larter.

Scénář a stopáž filmu jsou delší než u ostatních dílů série. V době uvedení se jednalo o nejdražší projekt studia Sony Pictures.

Natáčení[editovat | editovat zdroj]

První záběry filmu měly vzniknout na podzim 2013, ale kvůli závazkům Milly Jovovich (Přeživší) a Paula Andersona (Pompeje) do jiných filmových projektů bylo natáčení odloženo. Datum premiéry se v této době odhadovalo na podzim roku 2015. V únoru 2014 oznámil Paul W. S. Anderson, že scénář pro šestý díl není ani z poloviny hotový. Před natáčením v srpnu 2014, které mělo proběhnout v Kapském Městě v Jihoafrické republice se herečka Milla Jovovich dozvěděla o svém těhotenství. Natáčení bylo odloženo na srpen 2015. V srpnu téhož roku Sony Pictures oznámilo 27. ledna 2017 jako datum premiéry šestého pokračování.

Dne 15. července 2015 Jovovich zveřejnila na svém instagramu fotku, kde jí maskéři dělají odlitek obličeje pro natáčení šestého filmu. Také oznámila, že 16. července 2015 odjíždí do Jihoafrické republiky, kde probíhala příprava k natáčení.

Natáčení filmu začalo dne 18. září v Kapském Městě. Během natáčení se stala nehoda při natáčení velmi nebezpečné scény s kaskadérkou Milly Jovovich, Olívií Jackson, která byla vážně zraněná a ihned hospitalizována. Mezi zraněními Olívie byly zlomená žebra, mozkové trauma, roztříštěná lopatka, zranění klíční kosti, rozdrcený obličej, poranění pěti nervů na míše a mnoho dalších zranění. V prosinci 2015 Olívie oznámila, že její ochrnutá levá ruka bude amputována.

Později došlo k druhé nehodě, během natáčení 3. prosince, kdy člen štábu Richardo Cornelius byl rozdrcen k smrti americkým armádním vozidlem značky Hummer. Dne 9. prosince proběhl poslední den natáčení.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]