Resident Evil 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Resident Evil 2
Resident Evil 2 logo
Resident Evil 2 logo
Vývojář Capcom
Vydavatel Capcom
Design Hideki Kamiya
Producent Shinji Mikami
Série Resident Evil
Poslední verze 1.04 (US) / 1.1.0 (Japonsko)
Platformy PlayStation, Game.com, Microsoft Windows, Nintendo 64, Dreamcast, GameCube, PlayStation Network
Datum vydání PlayStation

USA 21. ledna 1998
Japonsko 29. ledna 1998
Evropská unie 8. května 1998

Žánr Survival horror
Módy Single-player
Média Optical disc, cartridge, download, GD-ROM, CD-ROM
CERO C Mature 17+ PEGI 16
Webové stránky http://www.capcom.co.jp/bio_series/biohazard2.html (+/–)
Data mohou pocházet z datové položky.

Resident Evil 2 (v Japonsku Biohazard 2) je hra žánru survival horror od společnosti Capcom. V Evropě byla vydána 8. května 1998 pro PlayStation. Později byla konvertována na PC, Sega Dreamcast, Nintendo 64, Nintendo GameCube a game.com.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Resident Evil 2 využívá prvky survival horroru stejně jako její předchůdce Resident Evil. Hráč prozkoumává lokace města Raccoon City a je konfrontován s zombiemi a jinými monstry. Hra využívá nedostatku nábojů jako prvku zvyšující napětí a přidávající na atmosféře přežití. Hráč je nucen šetřit náboji a některým nepřátelům se vyhýbat, místo přímé konfrontace, minimálně na normální obtížnost. Hra obsahuje lekací momenty, kdy na hráčovu postavu zaútočí něco znenadání třeba oknem atd. Hra disponuje fixními kamerovými úhly a předrenderovanými pozadí, což hře dává filmovou atmosféru, nicméně může někdy působit problémy při soubojích. Ovládání samotné postavy je spíše nemotorné a to ještě více přidává na survival elementu hry, protože hráč není schopen okamžitě reagovat na útok třeba úskokem. Hra velice staví na adventurních prvcích, což je u žánru survival horroru obvyklé. Hráč prozkoumává lokace, sbírá klíče, nebo jiné předměty a požívá je k postupu kupředu. Ve hře se vyskytují i nepříliš složité logické hádanky. Hra obsahuje 2 hratelné postavy, Leon Scott Kennedy a Claire Redfield. Jejich průchod hrou je mírně odlišný a oba na své cestě potkají jinou postavu která jim pomáhá. Po dohrání hry se otevře možnost hrát alternativní scénář, který ukazuje co dělala druhá postava po čas vašeho příběhu. Na konci hry obdrží hráč hodnocení, které se vypočítá podle délky hraní, počtu savů či použití léčivých předmětů.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Hra se odehrává 29. září 1998 ve městě Raccoon City. Nebezpečný mutagenní T-Virus se kanalizací s pomocí myší dostal do celého města, z obyvatel se tak staly krvelačné zombie.

Setkávají se zde dva protagonisté. Leon Scott Kennedy, nováček u místní policie, který přijíždí do města až v nočních hodinách, kvůli rozchodu s přítelkyní. Claire Redfield, která přijela hledat svého bratra Chrise (Resident Evil). Oba společně bojují o přežití, dostanou se na policejní stanici, a odtud, přes kanalizaci a starou továrnu, se dostanou až do laboratoře společnosti Umbrella, kde byl virus vyvinut.