Pernety (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Pernety
StátFrancie
MěstoPaříž, Châtillon, Montrouge, Malakoff, Saint-Ouen-sur-Seine, Asnières-sur-Seine, Gennevilliers, Clichy a Saint-Denis
Vznik21. ledna 1937
Linky13
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pernety je nepřestupní stanice pařížského metra na lince 13 ve 14. obvodu v Paříži. Nachází se na křižovatce ulic Rue Permety a Rue Raymond Losserand.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 21. ledna 1937 při zprovoznění tehdejší linky 14 ze stanice Porte de Vanves do Bienvenüe. 9. listopadu 1976 linka 14 zanikla, neboť byla spojena s linkou 13.

Název[editovat | editovat zdroj]

Jméno stanice je odvozeno od názvu ulice Rue Pernety. Vikomt Joseph Marie de Pernety (17661856) byl francouzský generál a majitel pozemků, na kterých se dnes rozkládá ulice nesoucí jeho jméno.

Vstupy[editovat | editovat zdroj]

Stanice má dva východy. Schodiště je umístěno přímo v budově č. 72 na Rue Raymond Losserand. Eskalátor pro výstup z nástupiště ve směru Châtillon – Montrouge se nachází na Rue Raymond Losserand u domu č. 56.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pernety (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Les Courtilles
← směr Saint-Denis – Université
Metro v PařížiLinka 13 směr Châtillon – Montrouge
Gaîté Pernety Plaisance

Les CourtillesLes AgnettesGabriel PériMairie de ClichyPorte de ClichyBrochantSaint-Denis – UniversitéBasilique de Saint-DenisSaint-Denis – Porte de ParisCarrefour PleyelMairie de Saint-OuenGaribaldiPorte de Saint-OuenGuy MôquetLa FourchePlace de ClichyLiègeSaint-LazareMiromesnilChamps-Élysées – ClemenceauInvalidesVarenneSaint-François-XavierDurocMontparnasse – BienvenüeGaîtéPernetyPlaisancePorte de VanvesMalakoff – Plateau de VanvesMalakoff – Rue Étienne DoletChâtillon – Montrouge