Pernety (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pernety
Stát Francie
Město Paříž
Vznik 21. ledna 1937
Linky 13
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pernety je nepřestupní stanice pařížského metra na lince 13 ve 14. obvodu v Paříži. Nachází se na křižovatce ulic Rue Permety a Rue Raymond Losserand.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 21. ledna 1937 při zprovoznění tehdejší linky 14 ze stanice Porte de Vanves do Bienvenüe. 9. listopadu 1976 linka 14 zanikla, neboť byla spojena s linkou 13.

Název[editovat | editovat zdroj]

Jméno stanice je odvozeno od názvu ulice Rue Permety. Vikomt Joseph Marie de Pernety (17661856) byl francouzský generál a majitel pozemků, na kterých se dnes rozkládá ulice nesoucí jeho jméno.

Vstupy[editovat | editovat zdroj]

Stanice má dva východy. Schodiště je umístěno přímo v budově č. 72 na Rue Raymond Losserand. Eskalátor pro výstup z nástupiště ve směru Châtillon – Montrouge se nachází na Rue Raymond Losserand u domu č. 56.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pernety (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Asnières – Gennevilliers – Les Courtilles
← směr Saint-Denis – Université
Metro v PařížiLinka 13 směr Châtillon – Montrouge
Gaîté Pernety Plaisance

Asnières – Gennevilliers – Les CourtillesLes AgnettesGabriel PériMairie de ClichyPorte de ClichyBrochantSaint-Denis – UniversitéBasilique de Saint-DenisSaint-Denis – Porte de ParisCarrefour PleyelMairie de Saint-OuenGaribaldiPorte de Saint-OuenGuy MôquetLa FourchePlace de ClichyLiègeSaint-LazareMiromesnilChamps-Élysées – ClemenceauInvalidesVarenneSaint-François-XavierDurocMontparnasse – BienvenüeGaîtéPernetyPlaisancePorte de VanvesMalakoff – Plateau de VanvesMalakoff – Rue Étienne DoletChâtillon – Montrouge