Châtillon – Montrouge (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Châtillon – Montrouge
StátFrancie
MěstoPaříž, Châtillon, Montrouge, Malakoff, Saint-Ouen-sur-Seine, Asnières-sur-Seine, Gennevilliers, Clichy a Saint-Denis
Vznik9. listopadu 1976
Linky13
15
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Nástupiště opatřené bezpečnostními dveřmi

Châtillon – Montrouge je konečná stanice pařížského metra na lince 13. Nachází se na jižním předměstí Paříže na hranicích obcí Châtillon a Montrouge.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 9. listopadu 1976 při prodloužení linky jižním směrem ze stanice Porte de Vanves do Châtillon – Montrouge.

V červnu 2008 byl v této stanici zaveden automatický pohyb vlaků. Z tohoto důvodu byly na nástupištích instalovány bezpečnostní dveře zabraňující pádu cestujících do kolejiště během jízdy vlaku bez řidiče. Stanice se tak stala první stanicí zdejšího metra (s výjimkou linky 14), kde byly tyto dveře uvedeny do provozu.

Od roku 2012 bude na stanici umožněn přestup na budovanou tramvajovou linku ChâtillonViroflay (linka 6).

Název[editovat | editovat zdroj]

Jméno stanice se skládá ze dvou částí, které představují názvy měst, na jejichž společných hranicích se stanice nachází.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Châtillon - Montrouge (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Les Courtilles
← směr Saint-Denis – Université
Metro v PařížiLinka 13 směr Châtillon – Montrouge
Malakoff – Rue Étienne Dolet Châtillon - Montrouge

Les CourtillesLes AgnettesGabriel PériMairie de ClichyPorte de ClichyBrochantSaint-Denis – UniversitéBasilique de Saint-DenisSaint-Denis – Porte de ParisCarrefour PleyelMairie de Saint-OuenGaribaldiPorte de Saint-OuenGuy MôquetLa FourchePlace de ClichyLiègeSaint-LazareMiromesnilChamps-Élysées – ClemenceauInvalidesVarenneSaint-François-XavierDurocMontparnasse – BienvenüeGaîtéPernetyPlaisancePorte de VanvesMalakoff – Plateau de VanvesMalakoff – Rue Étienne DoletChâtillon – Montrouge