Přijíždí teta Irma

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přijíždí teta Irma
Díl seriálu Ajťáci
Pův. název Aunt Irma Visits
Číslo řada 1
díl 6
Premiéra Spojené království 3. března 2006 (Channel 4)
Tvorba
Scénář Graham Linehan
Režie Graham Linehan
Ben Gosling Fuller
Hosté
  • Frances Barber jako dr. Mendallová
  • Peter Serafinowicz jako televizní reportér (pouze hlas)
Posloupnost dílů
← Předchozí
Strašení Billa Crouse
Následující →
Sraz spolupracovníků
Seznam dílů seriálu Ajťáci
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Přijíždí teta Irma (v anglickém originále Aunt Irma Visits) je šestý díl první série britského sitcomu z prostředí informačních technologií Ajťáci. Poprvé byla epizoda odvysílána 3. března 2006.[1] České premiéry se díl dočkal 30. května 2008.[2]

Synopse[editovat | editovat zdroj]

Roy a Maurice Moss se chovají podrážděně. Jejich nadřízená Jen Barber má své dny a oba technici si nejsou jisti, jestli teta Irma nepřijela na návštěvu i k nim. Moss chodí na terapie k atraktivní doktorce Mendallové, která vypadá jako Royova matka.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Projekt Icarrus zvýšil efektivitu ve firmě Reynholm Industries a šéf Denholm Reynholm udílí během oslavy pochvaly. Ocení právníky, účetní a dokonce i trojici uklízečů WC Pakoše, Magora a Čmáru. IT pracovníky však nezmíní. Roy s Mossem se cítí ukřivdění.

Na pracovišti se Jen svěří, že má své dny. Chlapci zpočátku nechápou, o co jde, první to dojde Royovi, který to musí Mossovi napovědět zmíněním první scény filmu Carrie. Jen přiznává, že je teď docela přecetlivělá a náchylná ke snadnému vytočení a prosí oba techniky, aby to vzali v potaz. Roy chápavě přitakává a bere do ruky kladivo, aby si spravil šuplík. Jen se změní ve fúrii a Roy pochopí, že si nemá zahrávat.

Moss jde na terapii k doktorce Mendallové, starší atraktivní psychiatričce. Mendallová mu oznámí, že další sezení jsou zbytečná, protože Moss je v pořádku. Ten ale chce na terapie docházet dál a tak lže, že má deprese a temné myšlenky. Když to na doktorku nezabírá, dopálí se a uteče z místnosti.

Roy za pomoci technického zařízení vykrádá jídelní automat. Přistihne ho Denholm a kupodivu jej neobviňuje, ale dodatečně jej pochválí za přínos IT oddělení v projektu Icarrus. Roy je naměkko.

V suterénu IT pracoviště jsou Moss i Roy čím dál víc podrážděnější. Jen nadhodí, že symptomy jsou obdobné jako u ní. Moss neváhá a okamžitě zašle e-mail s dotazem ostatním „ajťákům“, v němž popíše své a Royovi potíže. Mail se lavinovitě rozšíří a zanedlouho jsou oba počítačoví experti na internetu terčem mnoha vtipů. K dostání je dokonce tričko s portréty Roye a Mosse v dámských šatech.

V televizi běží záběry na probíhající nepokoje. Účastníci jsou z IT komunity:

V TOKIU DVA DESIGNÉŘI HER BĚSNILI V NÁKUPNÍM CENTRU A VYPLAŠILI PSA. V HAMBURKU SKUPINA VÝVOJÁŘŮ SOFTWARU HULÁKALA NA AUTOBUS...

Roy chce vzrůstající napětí nějak zastavit a přes značné riziko jde k Jen do kanceláře. Ptá se, co má dělat, aby se situace uklidnila. Jen navrhne společnou dámskou jízdu. Mezitím Mosse navštíví doktorka Mendallová a vyzná se mu, že jí není lhostejný. Roy je spolu nachytá ve velmi blízkém postoji. Když Mendallová odejde z kanceláře, řekne svému kolegovi, že vypadá přesně jako jeho matka.

Roy, Moss a Jen si společně pouštějí filmy a jsou ve vzájemném porozumění. Nakonec se „dámy“ rozhodnou, že navštíví děkovný večírek. Je to přece jen i jejich zásluha. Tady se Moss zpáruje se svou psychiatričkou a Roy jde pít s Jen. Zábava je v plném proudu, Roy tančí s Jen, doktorka Mendallová s Mossem a Denholm Reynholm sám.

Ráno otevře Jen oči a obává se, že se vyspala s Royem. Ozve se spláchnutí a z koupelny vyjde Moss. Jen vykřikne hrůzou...

Roy se probudí a doktorka Mendallová mu nese k posteli čaj. Roy v hrůze vykřikne...

Denholm se probouzí a zjistí, že vedle něj leží Richmond Avenal. Oba se na sebe podívají a unisono vykřiknou...

„Uáááááááááááááááá!!!“

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Vedlejší role v epizodě „Přijíždí teta Irma“:[1]

Herec / herečka Hraje Role
Frances Barber dr. Mendallová psychiatrička

Kulturní odkazy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b (anglicky) The IT Crowd: Aunt Irma Visits v Internet Movie Database
  2. Epizoda na Serialzone.cz
  3. a b c Aunt Irma Visits movie connections [online]. www.imdb.com [cit. 2012-05-26]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Partička IT, série 1, epizoda 6: Přijíždí teta Irma, v čase 04:37
  5. Partička IT, série 1, epizoda 6: Přijíždí teta Irma, v čase 20:21
  6. Partička IT, série 1, epizoda 6: Přijíždí teta Irma, v čase 06:39

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]