Muži bez žen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Muži bez žen
Díl seriálu Ajťáci
Pův. název Men Without Women
Číslo řada 2
díl 6
Premiéra Spojené království 28. září 2007 (Channel 4)
Tvorba
Scénář Graham Linehan
Režie Graham Linehan
Barbara Wiltshire
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Kouř a zrcadla
Následující →
Z pekla
Seznam dílů seriálu Ajťáci
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Muži bez žen nebo Muž bez ženy (v anglickém originále Men Without Women) je šestý díl druhé série britského sitcomu z prostředí informačních technologií Ajťáci. Poprvé byla epizoda odvysílána 28. září 2007.[1]

Synopse[editovat | editovat zdroj]

Douglas Reynholm chce za každou cenu dostat Jen Barber. Nabídne jí místo osobní asistentky, což Jen příjme. Douglas si pořídil od šamana zázračný prostředek, po jehož požití mu bude údajně povolná.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

V úvodu epizody Douglas Reynholm navštíví v poušti slepého šamana, od něhož koupí zázračnou tinkturu, která mu má pomoci dostat Jen do postele.

Moss si koupil v kantýně muffin a podle čichu pozná, že je v něm látka hyperosid, která není uvedená na etiketě. Cítí curium, erbium a selen. Jen musí k řediteli, který si ji poslední dobou často povolává k sobě do kanceláře. Tentokrát jí nabídne místo osobní asistentky. Původní sekretářka Stephanie totiž odchází. Douglas hovoří o svých bývalých aférách se sexuálním harašením, tvrdí, že je to už za ním a že se změnil. Jen místo přijímá.

Během dne běhá vedle Douglase a píše si poznámky, sedí spolu na lavičce a šéf trefí klackem veverku, aby ji ohromil, strčí ruku do fontánky a když ji vytáhne, předstírá, že mu chybí zápěstí...

V kanceláři to zkusí na Jen přes city, když jí řekne o své mrtvé ženě Melisse. Jakmile vzbudí u Jen soucit, okamžitě jí navrhne, aby si vyzkoušela spodní prádlo jeho bývalé ženy. Jen vidí, že se Douglas nezměnil a chce se vrátit do IT oddělení (kde mezitím kluci provádí různé vylomeniny).

Douglas couvne a navrhne Jen, aby se mrkla na jeho novou prezentaci. K tomu jí nabídne čaj, do něhož vylil tinkturu. Během prezentace problikne na okamžik snímek nahého Douglase ležícího na posteli. Jen volá do kanceláře Roye a Mosse, aby se podívali na Douglasův laptop.

Kluci jsou nadšení, že mohou pro Jen něco udělat a vmžiku jsou nahoře - v trenýrkách. Moss si přičichne k čaji a zeptá se Jen, proč pije Rohypnol. Ta ihned pochopí, o co jde. Dá šálek vypít Reynholmovi. Ten je naštvaný, že jej šaman tak lacino doběhl. Když bezelstný Moss prozradí Jen, že ji v kanceláři nahradili záznamníkem a dali mu jméno Jen 2, naštve se a zamkne Roye s Mossem v ředitelově kanceláři. Ředitel je čím dál víc vzrušený, kluci marně zkouší kliku, zatímco se z místnosti ozývá Douglasův smích.

Kulturní reference[editovat | editovat zdroj]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Moss poznamená, že zatímco Jen pracovala pro Douglase Reynholma, on a Roy si našli za ni dole v kanceláři IT náhradu - záznamník pojmenovaný Jen Two (Jen 2). Foneticky shodný název Gentoo má distribuce operačního systému Linux.[3]
  • vedlejší roli (cameo) v epizodě „Muži bez žen“ si zahrál i režisér seriálu Graham Linehan. Představil se na začátku epizody jako slepý šaman, jenž prodá Douglasi Reynholmovi zázračnou tinkturu.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b (anglicky) The IT Crowd: Men Without Women v Internet Movie Database
  2. Men Without Women movie connections [online]. www.imdb.com [cit. 2012-05-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Men Without Women trivia [online]. www.imdb.com [cit. 2012-05-27]. Dostupné online. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]