Námořní vyšetřovací služba

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Námořní vyšetřovací služba
Základní informace
Původní název Navy NCIS
NCIS
Žánr policejně procedurální drama
Námět Donald Bellisario
Don McGill
Hrají Mark Harmon
David McCallum
Michael Weatherly
Pauley Perrette
Sasha Alexander
Sean Murray
Cote de Pablo
Lauren Holly
Rocky Carroll
Brian Dietzen
Emily Wickersham
Wilmer Valderrama
Jennifer Esposito
Duane Henry
Maria Bello
Skladatel znělky Brian Kirk
Úvodní znělka NCIS Theme
Závěrečná znělka NCIS Theme
Země původu USAUSA USA
Jazyk anglický
Počet řad 14
Počet dílů 330 (seznam dílů)
Obvyklá délka 42–44 minut
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Belisarius Productions
Paramount Television
(2003–2006)
CBS Paramount Television
(2006–2009)
CBS Television Studios
(2009–)
Distributor CBS Television Distribution
Premiérové vysílání
TV stanice CBS
Formát obrazu 480i (SDTV)
1080i (HDTV)
Vysíláno 23. září 2003
Posloupnost
Související JAG
NCIS: Los Angeles
NCIS: New Orleans
Oficiální webové stránky
Námořní vyšetřovací služba na ČSFD IMDb TV.com

Námořní vyšetřovací služba (v anglickém originále původně Navy NCIS, od druhé řady NCIS) je americký krimiseriál, který se točí kolem fiktivního týmu speciálních agentů z NCIS, který vede vyšetřování trestných činů, které souvisí s námořnictvem USA a námořní pěchoty.

Příběh a charaktery postav byly původně zobrazeny v dvoudílné epizodě osmé série seriálu JAG ("Když tají ledy" a "Ledová královna"). Seriál, spin-off ze seriálu JAG, měl premiéru 23. září 2003 na americké televizi CBS a 21. února 2007 na české TV Nova. Do dnešního dne má odvysíláno celkem čtrnáct řad (v ČR probíhá vysílání třinácté) a je vysílán po celém světě. V Česku je také vysílán na stanici AXN.

V závěru šesté série seriálu navazuje spin-off seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. (NCIS: Los Angeles), kde hraje Chris O'Donnell a LL Cool J. V Česku se tento seriál vysílá na konkurenční televizi Prima family.

V 18. a 19. díle 11. série navazuje spin-off seriál Námořní vyšetřovací služba New Orleans (NCIS: New Orleans), kde hrají Scott Bakula a Lucas Black.

V roce 2011 byl seriál zvolen mezi nejlepší americké televizní seriály.[1] Dne 1. února 2013 CBS obnovila NCIS pro 11. sérii.[2] Seriál byl svou desátou řadou vyhodnocen jako nejsledovanější televizní seriál v USA v průběhu televizní sezony 2012-2013.[3]

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Námořní vyšetřovací služba je seriál, který sleduje práci fiktivního týmu zvláštních agentů Naval Criminal Investigative Service Major Case Response Team (MCRT) se sídlem ve Washington Navy Yard ve Washingtonu, D.C. Tvůrci a herci jej popisují jako seriál s komediálními prvky, sehranými hereckými výkony a dobrým dějem.

NCIS je hlavním vymahačem práv a kontrarozvědka amerického ministerstva námořnictva, které zahrnuje námořní pěchotu Spojených států amerických. NCIS vyšetřuje všechny velké trestní činy (zločiny), tj. zločiny vyhodnocené podle Uniform Code of Military Justice o uvěznění více než jednoho roka ministerstvem námořnictva. MCRT často vyšetřuje velké případy jako je například smrt vojenského poradce prezidenta USA, umístění bomby na válečných lodí amerického námořnictva, smrt celebrity na území základny námořnické pěchoty, teroristické hrozby americkému námořnictvu a další zločiny, které se nějak týkají amerického námořnictva.

MCRT vede zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon). Gibbsův tým je složen ze zvláštního agenta a vrchního agenta z terénu Anthonyho DiNozza „Tony“ (Michael Weatherly), zvláštního agenta Timothyho McGeeho (Sean Murray) a zvláštní agentky (bývalé styčné důstojnice Mosadu) Zivy Davidové (Cote de Pablo), která nahradila Caitlin „Kate“ Toddovou (Sasha Alexander), když byla zastřelena agentem Mosadu Arim Haswarim (Rudolf Martin) na konci druhé série. Zivino místo je po jejím odchodu na začátku 11. série nějakou dobu neobsazené, ale brzy ji nahrazuje bývalá analytička NSA Eleanor „Ellie“ Bishop (Emily Wickersham). Týmu pomáhá soudní lékař Donald „Ducky“ Mallard (David McCallum), jeho asistent Jimmy Palmer (Brian Dietzen), který nahradil Geralda Jacksona (Pancho Demmings), a forenzní specialistka Abigail „Abby“ Sciutová (Pauley Perrette).

Děj seriálu je odhalen pomocí flashbacků, když byl před Gibbsem hlavou MCRT zvláštní agent Mike Franks (Muse Watson), který jednotku vedl ještě v době Naval Investigative Service (NIS), která předcházela nynější NCIS. Franks přijal do svého týmu Gibbse, potom co odešel z námořní pěchoty, přičemž sám později agenturu opustil. Po Franksově odchodu Gibbs přijal DiNozza z baltimorského policejního oddělení vražd. Oba se připojili k Vivian Blackadderová (Robyn Lively), kterou Gibbs rekrutoval z FBI. Ve druhé části pilotní epizody NCIS Blackadderové povolily její emoce a téměř vykolejila při anti-teroristické akci ve Španělsku. Gibbs je z této události značně zklamaný; Blackadderová se již neobjevuje v první sérii, kde je nahrazena agentkou tajné služby USA Caitlin Toddovou, která se do Gibbsova týmu připojila po jejím odchodu z tajné služby. Agentka Toddová je na konci druhé série zastřelena a nahrazena Zivou Davidovou, která je od třetí až do osmé série současně styčným důstojníkem Mosadu. Poté získává americké občanství a stává se plnohodnotným agentem NCIS. McGee se poprvé objevil jako pomocný agent v terénu k Norfolkskému úřadu. V první sérii využívá své počítačové dovednosti na pomoc MCRT, než se v druhém období stává součástí Gibbsova týmu. Na konci 10. série hrozí Gibbsovi zatčení a ostatní členové jeho týmu dávají výpověď. Tím dochází k zániku týmu. Na začátku 11. série nicméně dochází k jeho obnovení, ovšem už bez agentky Davidové, která se po smrti svého otce, ředitele Mosadu, rozhodne vrátit do Izraele a nakonec se zde usazuje.

Agentura NCIS je momentálně vedena ředitelem Leonem Vancem (Rocky Carroll). Prvním ředitelem, který se v seriálu objevil byl Thomas Morrow (Alan Dale), který post ředitele opustil, když byl povýšen na náměstka ředitele ministerstva vnitřní bezpečnosti. Po něm nastoupila nová ředitelka Jenny Shepardová (Lauren Holly), která byla jmenována na začátku třetí série a stala se tím první ředitelkou, která se objevila v hlavním obsazení seriálu. Po její smrti v páté sérii ji zastupoval Leon Vance—před její smrtí zastával post zástupce ředitele NCIS—který byl na její místo později povýšen.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Postava Představitel Povolání Řady
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Leroy Jethro Gibbs Mark Harmon starší zvláštní agent NCIS hlavní
Caitlin Toddová Sasha Alexander zvláštní agentka NCIS hlavní hostující Does not appear hostující Does not appear hostující Does not appear
Tony DiNozzo Michael Weatherly zvláštní agent NCIS hlavní Does not appear
Abby Sciutová Pauley Perrette forenzní specialistka NCIS hlavní
Donald „Ducky“ Mallard David McCallum soudní lékař NCIS hlavní
Timothy McGee Sean Murray zvláštní agent NCIS vedlejší hlavní
Jimmy Palmer Brian Dietzen asistent patologa NCIS vedlejší hlavní
Ziva Davidová Cote de Pablo zvláštní agent NCIS Does not appear hlavní[p 1] hostující Does not appear
Jenny Shepardová Lauren Holly ředitelka NCIS Does not appear hlavní Does not appear hostující Does not appear hostující Does not appear
Leon Vance Rocky Carroll ředitel NCIS Does not appear vedlejší hlavní
Eleanor Bishopová Emily Wickershamová zvláštní agentka NCIS, analytička Does not appear hlavní
Clayton Reeves Duane Henry vyšší důstojník FBI Does not appear hostující hlavní
Nick Torres Wilmer Valderrama zvláštní agent NCIS a bývalý agent v utajení Does not appear hlavní
Alex Quinnová Jennifer Espositová zvláštní agentka NCIS a bývalá instruktorka FLETC Does not appear hlavní Does not appear
Jacqueline „Jackie“ Sloaneová Maria Bellová agentka FBI a forenzní patoložka [4] Does not appear hlavní

Poznámky

 1. Cote de Pablo vystupuje v polovině třetí řady jako speciální host, poté jako hlavní postava. V 11. řadě vystupuje pouze v prvních dvou dílech, ale je zde uvedena jako hlavní postava, i přesto, že se poté v seriálu neobjevuje.

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

 • Leroy Jethro Gibbs (* 1958, Stillwater v Pensylvánii, ztvární Mark Harmon) je zvláštní agent NCIS, který má na starost Major Case Response Team. Dříve byl sniperem v námořní pěchotě USA, kde dosáhl hodnosti seržanta dělostřelby. V roce 1991 byly jeho první manželka a jeho dcera zabity mexickým dealerem drog. Gibbs poté v Mexiku zabil mexického dealera drog, a když se seznámil se zvláštním agentem NCIS Mikem Franksem, připojil se v roce 1991 k NIS, později NCIS. Zpočátku byl pod vedením agenta Mika Frankse, potom co Franks odešel do důchodu se Gibbs stal velitelem MCRT. Gibbs a ředitelka Shepardová měli dřív romantický vztah, který je v seriálu vracen pomocí flashbacků. S forenzní specialistkou Abby Sciutovou zastává vztah podobný vztahu mezi otcem a dcerou. Vzhledem k jeho nadřízenému postavení v NCIS často zastává post ředitele NCIS.
 • Anthony „Tony“ DiNozzo (Michael Weatherly) je zvláštní agent NCIS. Dříve byl na policejních odděleních v Perorii (Illinois), Philadelphii a Baltimoru, na všech třech místech strávil kolem dvou let. U baltimorské policie pracoval na oddělení vražd. Během jednoho případu se potkal s Gibbsem, který pracoval v utajení. Zanedlouho se v roce 2001 stal členem Gibbsova týmu. Je posedlý ženami, auty a drahým oblečením. Většinou mu nejde o vážnější vztah. Snaží se ale zaujmout téměř každou ženu. Velmi miluje jídlo, což je vidět v téměř každém dílu. Je velkým fanouškem filmů - nějaký film zmíní snad v každém dílu, čímž otravuje a dráždí své kolegy. Rád je středem pozornosti a chce být vždy nad věcí, což se mu většinou i daří. Často si dělá z ostatních legraci. Nejvíce si to užívá na McGeem, kterému nějakou dobu po jeho nástupu říkal Zelenáč. Schytá od Gibbse nejvíc pohlavků. Podobně jako Gibbs má špatný vztah s otcem. DiNozzové spolu moc nekomunikují. Tony dokonce nevěděl, že se jeho otec znovu oženil.
 • Timothy McGee (* 1978, Bethesda v Marylandu, ztvární Sean Murray) je zvláštní agent NCIS. Je to počítačový specialista - vystudoval MIT (Massachusetts Institute of Technology), obor počítačové vědy a také má Bc. z oboru biomedicínské inženýrství z Johns Hopkins. Před nástupem do washingtonské centrály NCIS působil u NCIS v Norfolku a pomáhal na případech v několika epizodách. Seznámil se s Abby a měli spolu krátký románek. Po případě se Sandy Watsonovou (1. díl 2. řady Nevidím zlo) byl povýšen na zvláštního agenta a nastoupil jako nováček po Tonym a Kate. Proto mu Tony říkal Zelenáč. Tim je největším terčem vtípků od Tonyho. Má rád poezii. Pod pseudonymem Thom E Gemcity napsal knihu Deep Six. Thom E Gemcity je anagram ze jména Timothy McGee. Všechny knížky (hlavně detektivky) píše na psacím stroji. V jednom díle vrah vraždil podle jeho nového románu. V něm vymyslel postavy, které vycházely ze členů týmu. Je alergický na piliny (hlavně z borovic) a na kočky. Má sestru Sarah, se kterou si velmi dobře rozumí. Má špatný vztah s otcem, který je z něho zklamaný, protože si myslí, že by to mohl dotáhnout výš než na zvláštního agenta.
 • Eleanor „Ellie“ Bishopová (Emily Wickershamová) je zkušební agentkou NCIS. Pochází z Oklahomy a má tři starší bratry. Je vdaná za Jakea, se kterým několik let pracovala u NSA (National security agency, Národní bezpečnostní agentura). Při práci pro NSA pracovala jako analytička a byla přiřazena na Blízký východ. Její mise byla preventivní teroristická analýza - předvídat a určit, kdo bude na vrcholu. Jako první analytička uznala teroristu Benhama Parsu jako hrozbu. V 9. dílu 11. řady „Gut Check“ ji Gibbs požádal o pomoc, když se zjistilo, že ministryně námořnictva Sarah Porterová byla odposlouchávána během důvěrného brífinku. Ellie předpověděla narušení bezpečnosti v přesném detailu před dvěma lety. Na konci dílu se ji Gibbs zeptá, zda by nechtěla být součástí jeho týmu, a Ellie nabídku přijme.
 • Ziva Davidová (* 1982, Be'er Sheva v Izraeli, ztvární Cote de Pablo) byla styčnou důstojnicí mezi Mossadem (Izraelská tajná služba) a NCIS a poté, co jí bylo v posledním 24. díle 7. řady „Pravidlo 51“ uděleno americké občanství, se stala plnohodnotnou agentkou NCIS. Do USA byla vyslána Mossadem, aby vyřešila situaci s nezvladatelným agentem Mossadu Arim Haswarim, který zabil agentku NCIS Kate Toddovou. Ze začátku se snažila Ariho chránit (měla mu třeba předat falešný pas). Poté co ale Ari chtěl zabít Gibbse u něj doma ve sklepě (Zabít Ariho), ho zastřelila. Po smrti Kate nastoupila na její místo. V 1. dílu 7. řady Pravidla či následky ji Gibbs, Tony a McGee zachránili ze somálského zajetí, do kterého se dostala při misi Mossadu. Ve 2. díle 11. řady Past, present and future (Minulost, přítomnost a budoucnost) se rozhodla zůstat v Izraeli. Na konci 9. dílu 11. řady Gut check (Emocionální překážka) ji nahradila Eleanor „Ellie“ Bishopová.
 • Dr. Donald „Ducky“ Mallard (David McCallum) je patolog. Jako jediný zná Gibbse z doby, kdy spolu sloužili v armádě. Při řešení případu ho ale téměř pokaždé u vyprávění přeruší Gibbs. Obvykle rozmlouvá s mrtvými, které bude pitvat. Žije se svou matkou a nikdy nebyl ženatý. Od 2. řady mu pomáhá Jimmy Palmer (předtím to byl Gerald Jackson). Mallard česky znamená kachna divoká - odtud jeho přezdívka (duck je česky kachna).
 • Abigail „Abby“ Sciutová (Paulley Perrette) je forenzní specialistka. Provádí chemické testy, balistiku, porovnává otisky prstů. Nemá ráda oslovení Abigail (občas ji tak oslovil Ducky). Vyznáním je gotik. Tvrdí, že spí v rakvi. Je závislá na kofeinovém nápoji Caf-Pow a na své práci, kterou by v žádném případě neměnila, i když dostává ročně 3 - 4 atraktivní nabídky. Je velmi výřečná, nejprve danou problematiku vysvětlí velmi odborně - dokud ji Gibbs nepřeruší (někdy „Lidsky Abby!“). Nesnáší situace, kdy volá Gibbsovi s novými informacemi a Gibbs je zatím už zjistil sám. Nejvíce projevuje své emoce. Těžce nesla, když se v posledním 19. díle 5. řady - Soudný den (2. část) dozvěděla o smrti ředitelky NCIS Jenny Shepardové. Je alergická na avokádo.
 • James „Jimmy“ Palmer (Brian Dietzen) je současný asistent Duckyho. V NCIS se poprvé objeví ve 21. díle 1. řady (Jeden nebo druhý) poté, co byl v 16. díle 1. řady (Noční můra) postřelen teroristou Arim Haswarim Duckyho asistent Gerald Jackson. Geralda měl jen zastupovat, ale nakonec ho nahradil. Duckyho si velmi váží, respektuje ho a rád poslouchá jeho poučné příběhy. Velký respekt, někdy téměř panickou hrůzu, má zGibbse, protože často říká věci, které s případem nesouvisí (Ducky ho často pošle něco dělat - například donést vzorky tkáně nebo něco jiného Abby - nebo Jimmy odejde sám). S Duckym často dorazí na místo činu pozdě, protože zabloudí (přitom je jedno, kdo má mapu). Měl tajný vztah s agentkou Michelle Leeovou. Vše skončilo poté, co vyšlo najevo, že je Leeová zrádce. Jmenuje se po Jamesovi Alvinu „Jimovi“ Palmerovi, baseballovém nadhazovači. Jimmy ale baseball nemá rád. V 10. řadě se po 8 letech stal hlavní postavou.
 • Leon Vance (Rocky Carroll) se stal zástupcem ředitelky Jenny Shepardové. V NCIS se poprvé objevil ve 14. díle 5. řady Vnitřní záležitost. V 18. díle 5. řady Soudný den (1. část) Leon osobně provedl a dohlížel na zpracování opuštěné restaurace, kde došlo k přestřelce, při které zemřela Jenny; pomáhali mu Tony a Ziva. V posledním 19. díle 5. řady Soudný den (2. část) se stal ředitelem NCIS a tím i hlavní postavou. Měl manželku Jackie, která zemřela na následky zranění při přestřelce na večeři o šabatu u Vanceových v 11. díle 10. řady. Zabit byl také otec Zivy a ředitel Mossadu Eli David. Má dceru Kaylu a syna Jareda.
 • Jennifer „Jenny“ Shepardová (Lauren Holly) byla ve 3. až 5. řadě ředitelkou NCIS. V roce 2005 po smrti Kate se v 1. díle 3. řady Zabít Ariho - 1. část dosavadní ředitel Tom Morrow rozhodl přijmout místo náměstka ředitele Ministerstva vnitřní bezpečnosti a na jeho místo byla zvolena Jenny. Ve finále 5. řady v 17. díle Soudný den (1. část) umírá na následky zranění, které utrpěla při přestřelce v opuštěné restauraci v Mohavské poušti.
 • Caitlin „Kate“ Toddová (Sasha Alexander) byla v 1. a 2. řadě zvláštní agentkou NCIS. Dříve pracovala pro tajnou službu, která chránila prezidenta. Je katolička. Vyrůstala se třemi staršími bratry. V roce 2005 v díle Soumrak (poslední 23. díl 2. řady) je zastřelena odstřelovačkou Bravo 51, které se říká Kate, teroristou Ari Haswarim (který byl ale i agentem Mossadu a je to nevlastní bratr Zivy). Ari chtěl původně zastřelit Gibbse. Chtěl mu ale způsobit bolest, proto nakonec zabil Kate. Poté řekl: „Odpusť Caitlin.“

Vedlejší postavy[editovat | editovat zdroj]

Postava herec povolání
Tobias C. Fornell Joe Spano starší zvláštní agent FBI
Gerald Jackson Pancho Demmings asistent Dr. Mallarda (1. série)[p 1]
Mike Franks Muse Watson zvláštní agent NCIS ve výslužbě (3.–11. série[p 2])
Jackson Gibbs Ralph Waite otec zvláštního agenta Jethro Gibbse (6.–11. série)
Paula Cassidyová Jessica Steen zvláštní agentka NCIS (1.–4. série)
Ari Haswari Rudolf Martin terorista Hamásu, syn Elia Davida, nevlastní bratr Zivy (1.–3. série)[p 3]
Eli David Michael Nouri ředitel Mosadu, otec Ariho a Zivy (4.–10. série)
Cassie Yates Tamara Taylor zvláštní agentka NCIS (2. a 4. série)
Faith Colemanová Alicia Coppola právnička JAGu (1-2. série)
Michelle Lee Liza Lapira zvláštní agentka NCIS (4.–6. série)
René Benoit
(„La Grenouille“ = Žabák)
Armand Assante francouzský obchodník se zbraněmi (4.–5. série)
Dr. Jeanne Benoitová Scottie Thompson dcera La Grenouilla, přítelkyně DiNozza, doktorka (4.–5. série)
Hollis Mannová Susanna Thompson agentka armádního CID, přítelkyně Gibbse (4.–5. a 11. série)
Trent Kort David Dayan Fisher agent CIA (4.–8. série), také v NCIS:LA
Michael Rivkin Robert Patrick agent Mosadu, přítel Zivy (6. série)
Lara Macyová Merik Tadros zvláštní agentka NCIS v Los Angeles (6. a 7. série)
Margaret Allison Hartová Rena Sofer advokát plukovníka Bella, (7. série)
Merton Bell Robert Patrick bývalý armádní plukovník (7. série)
Paloma Reynosa Jacqueline Obradors šéfka Reynosova drogového kartelu (7.–8. série)
Alejandro Rivera Marco Sanchez vysoce postavený úředník mexického ministerstva spravedlnosti, bratr Palomy Reynosa (7.–8. a 11. série)
Erica Jane „E.J.“ Barrett Sarah Jane Morris zvláštní agentka NCIS (8. série)
Simon Cade Matthew Willig zvláštní agent NCIS, člen týmu „E.J.“ (8. série)
Gayne Levin Alimi Ballard zvláštní agent NCIS, člen týmu „E.J.“ (8. série)
Ray Cruz („CIRay“) Enrique Murciano agent CIA (8. série), přítel Zivy

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Výrobní štáb v roce 2009

Název[editovat | editovat zdroj]

Před zahájením první série se v první upoutávce na americké TV CBS jmenoval "Naval CIS". V době uvedení první epizody jej vysílali s názvem "Navy NCIS", a ten použili po celou dobu první série. Vzhledem k tomu, že "N" v názvu NCIS znamená "námořní", bylo jméno "Navy NCIS" určeno jako technicky nadbytečné. Rozhodnutí o použití tohoto názvu "NCIS" údajně rozhodla televize CBS i přes všechny námitky Bellisaria:

 • Přílákání nových diváků (zvláště ty z JAG), který by neznali zkratku NCIS
 • Identifikaci mezi NCIS a podobně nazvaným seriálem stanice CBS Kriminálka CSI. (Původní název byl často nevhodný a parodován jako "Navy CSI", stejně tak jako název uváděný v první epizodě.)[5]

Po úspěšném odvysílání první série byl název zkrácen na NCIS.

Natáčecí místo[editovat | editovat zdroj]

NCIS se nachází v oblasti Washingtonu D.C., ale natáčení probíhá v Santa Claritě v Kalifornii[6] a v celé jižní Kalifornii. Zvukové zkoušky se natáčí pouze v Santa Claritě.

Změna ve výrobním štábu[editovat | editovat zdroj]

V květnu 2007 bylo oznámeno, že Donald Bellisario odstoupil z pořadu[7] vzhledem k nesouhlasu se seriálovým hercem Markem Harmonem. Bellisariovou povinností byl provoz natáčení seriálu a post scenáristy včetně výkonného koproducenta, kde ho nahradil Charles Floyd Johnson a Shane Brennan s Bellisariem drželi post výkonného producenta.[8] Na podzim roku 2009 se přidal Gary Glasberg a stal se novým členem výrobního týmu seriálu NCIS. Shane Brennan byl přeložen na svou novou show, spin-off NCIS: Los Angeles.[9]

Řady a díly[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Seznam dílů seriálu Námořní vyšetřovací služba.
Řada Díly Premiéra v USA Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
0 2 22. dubna 2003 29. dubna 2003 30. ledna 2005 6. února 2005
1 23 23. září 2003 25. května 2004 21. února 2007 25. července 2007
2 23 28. září 2004 24. května 2005 1. srpna 2007 9. ledna 2008
3 24 20. září 2005 16. května 2006 16. ledna 2008 25. února 2009
4 24 19. září 2006 22. května 2007 7. července 2009 21. prosince 2009
5 19 25. září 2007 20. května 2008 4. ledna 2010 10. května 2010
6 25 23. září 2008 19. května 2009 17. května 2010 8. listopadu 2010
7 24 22. září 2009 25. května 2010 15. listopadu 2010 2. května 2011
8 24 21. září 2010 17. května 2011 2. ledna 2012 9. července 2012
9 24 20. září 2011 15. května 2012 24. června 2013 26. července 2013
10 24 25. září 2012 14. května 2013 27. srpna 2014 4. března 2015
11 24 24. září 2013 13. května 2014 11. března 2015 19. srpna 2015
12 24 23. září 2014 12. května 2015 27. dubna 2016 22. února 2017
13 24 22. září 2015 17. května 2016 28. června 2017 28. listopadu 2017
14 24 2016-09-2020. září 2016 2017-05-1616. května 2017 bude oznámeno bude oznámeno
15 24[10] 2017-09-2626. září 2017 bude oznámeno bude oznámeno bude oznámeno

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

Rok Ocenění Kategorie Herec/Práce Výsledek
2004 ASCAP Award Nejlepší televizní seriál Matt Hawkins, Maurice Jackson, Neil Martin vítězství
Nejlepší televizní seriál Steven Bramson vítězství
2005 Emmy Awards Nejlepší hostující hvězda v dramatickém seriálu Charles pan Durning nominace
BMI Film & TV Awards BMI TV Music Award Joseph Conlan vítězství
2006 ASCAP Award Nejlepší televizní seriál Matt Hawkins, Maurice Jackson, Neil Martin vítězství
Imagen Foundation Awards Nejlepší herečka ve vedlejší roli v televizi Cote de Pablo vítězství
2007 ASCAP Award Nejlepší televizní seriál Matt Hawkins, Maurice Jackson, Neil Martin vítězství
2008 Alma Awards Vynikající herečka v dramatickém televizním seriálu Cote de Pablo nominace
ASCAP Award Nejlepší televizní seriál Matt Hawkins, Maurice Jackson, Neil Martin vítězství
BMI Film & TV Awards BMI TV Music Award Brian Kirk vítězství
California on Location Awards Location Team of the Year (Episodic Television) Emily Kirylo, Jim McClafferty, Joel Sinderman, Michael Soleau vítězství
Emmy Awards Vynikající Stunt Koordinace Diamond Farnsworth, "Requiem" nominace
Young Artist Awards Nejlepší výkon v televizním seriálu - hostující jako mladý herec Dominic Scott Kay, "Lost & Found" nominace
2009 ASCAP Award Nejlepší televizní seriál Matt Hawkins, Maurice Jackson, Neil Martin vítězství
BMI Film & TV Awards BMI TV Music Award Brian Kirk vítězství
People's Choice Awards Oblíbené televizní drama NCIS nominace
Oblíbený televizní drama herec Mark Harmon nominace
Imagen Foundation Awards Nejlepší herečka ve vedlejší roli v televizi Cote de Pablo nominace
2010 NAACP Image Awards Vynikající herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu Rocky Carroll nominace
People's Choice Awards Oblíbené televizní drama NCIS nominace
2011 Alma Awards Vynikající herečka v dramatickém televizním seriálu Cote de Pablo vítězství
People's Choice Awards Oblíbené televizní krimi drama NCIS nominace
Young Artist Awards Nejlepší výkon v televizním seriálu - hostující jako mladá herečka 11 - 15 Sadie Calvano nominace
Nejlepší výkon v televizním seriálu - hostující jako mladá herečka 11 - 15 Madisen Beaty vítězství
2012 People's Choice Awards Oblíbené televizní krimi drama NCIS nominace
Young Artist Awards Nejlepší výkon v televizním seriálu - hostující jako mladá herečka pod 10 let Melody Angel nominace
Alma Awards Nejlepší televizní herečka - Drama Cote de Pablo nominace
2013 Emmy Awards Vynikající Stunt Koordinace dramatického seriálu, minisérii nebo filmu Diamond Farnsworth, „Revenge“ nominace
People's Choice Awards Oblíbený herec v drama seriálu Mark Harmon nominace
2014 People's Choice Awards Oblíbený herec v drama seriálu Mark Harmon nominace
Oblíbená herečka v drama seriálu Pauley Perrette nominace
Oblíbené televizní krimi drama NCIS nominace
2015 People's Choice Awards Oblíbená TV show NCIS nominace
Oblíbené televizní krimidrama NCIS nominace
2016 People's Choice Awards Oblíbený televizní herec v dramatu Mark Harmon nominace
Oblíbená televizní herečka v dramatu Pauley Perrette nominace
Oblíbené televizní krimidrama NCIS nominace

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

 1. Objevuje se i v jednom dílu 3. série.
 2. V 8. sérii zabit, následně se objevuje prostřednictvím vzpomínek Gibbse.
 3. Objevuje se i ve 14. díle 9. série.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku NCIS (TV series) na anglické Wikipedii.

 1. SEIDMAN, Robert. 'NCIS' Voted America's All-Time Favorite TV Show; 'Two and a Half Men,' 'Bones,' 'House,' Several Current Shows Rank [online]. May 5, 2011 [cit. 2011-05-05]. Dostupné online. (anglicky) 
 2. http://tvbythenumbers.zap2it.com/2013/02/01/ncis-renewed-by-cbs/167648/
 3. http://www.deadline.com/2013/05/tv-season-series-rankings-2013-full-list/
 4. noelcoward73. Maria Bello se připojuje k obsazení NCIS [online].[cit. 2017-08-12]. Dostupné online. (česky) 
 5. "Yankee White". NCIS. August 23, 2003. 1. epizoda, 1. série. 4:53 minutes in.
 6. "Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service" (2003) – Filming locations [online].[cit. 2008-11-16]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. "'NCIS' Loses Producer", New York Post, May 7, 2007. Ověřeno k February 25, 2009.Archived from the original on May 30, 2012. 
 8. Ausiello, Michael."Exclusive: NCIS Boss Exits!", TV Guide, May 5, 2007. Ověřeno k February 25, 2009. 
 9. PICKARD, Michael. NCIS sails on [online].[cit. 2012-02-09]. Dostupné online. (anglicky) 
 10. The Futon Critic. Development Update: Monday, November 6 [online].[cit. 2017-11-09]. Dostupné online. (anglicky)