Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2017

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
25. Mistrovství světa juniorů
ve sportovním lezení
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země RakouskoRakousko Rakousko
Rok 2016.. *2017* ..2018
Organizace IFSC; ÖWK; ; ČHS
Web ifsc-climbing.org wettklettern.at horosvaz.cz
Obtížnost
Město Innsbruck
Datum 30. srpna - 10. září
Zlato Japonsko Jošijuki Ogata
USA Claire Buhrfeind
Stříbro Japonsko Meiči Narasaki
Japonsko Aika Tadžima
Bronz USA Kai Lightner
Belgie Heloïse Doumont
Rychlost
Město Innsbruck
Datum 30. srpna - 10. září
Zlato Ekvádor Carlos Granja
Rusko Darja Kanová
Stříbro Jižní Korea Seungbeom Lee
Rusko Elizaveta Ivanova
Bronz USA Michael Finn-Henry
Rusko Ekaterina Barashchuk
Bouldering
Město Innsbruck
Datum 30. srpna - 10. září
Zlato Japonsko Jošijuki Ogata
USA Claire Buhrfeind
Stříbro Japonsko Meiči Narasaki
USA Maya Madere
Bronz Rakousko Jan-Luca Posch
Německo Johanna Holfeld

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2017 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako dvacátý pátý ročník 30. srpna - 10. září v Innsbrucku v lezení na obtížnost, rychlost, v boulderingu a poprvé také v kombinaci (v olympijském formátu).[1][2]

Následující týden po tomto závodu se koná mistrovství Evropy juniorů v boulderingu ve středočeském městě Slaný.

Průběh MSJ[editovat | editovat zdroj]

Tento ročník závodů byl náročný jak pro závodníky, tak organizátory i doprovod reprezentací, většina jich zde tentokrát trávila dva týdny. Kromě kvalifikačních, semifinálových a finálových kol závodů v jednotlivých disciplínách, které zde podle kalendáře proběhly v pořadí bouldering, rychlost a obtížnost, ještě nejlepší závodníci (kteří se přihlásili do kombinace a lezli ve třech disciplínách) navíc závodili v jeden den finále ve všech třech disciplínách. Prakticky celá kvalifikace se lezla na skupiny, také dvě kvalifikační cesty na obtížnost, které se obvykle lezou dva dny, museli závodníci z organizačních důvodů zvládnout za jeden den.[3]

Závodníci z Japonska, Spojených států amerických a Ruska si z jednotlivých disciplín odvezli celkem 40 medailí. Z rakouských závodníků získal bronz pouze Jan-Luca Posch v boulderingu, nejvíce domácích finalistů bylo v kategorii A.

Bodování kombinace[editovat | editovat zdroj]

Pro kategorii A byly závody v kombinaci současně hlavní kvalifikací na letní olympijské hry mládeže 2018 v Buenos Aires. Z celkových výsledků závodníků kteří se účastnili všech tří disciplín, bylo v kategoriích juniorů a B vybráno 6 nejlepších lezců (finále v sobotu 9. září) a v kategorii A 20 nejlepších (finále v neděli 10. září), kteří se v jeden den utkali o konečné pořadí v kombinaci. Pořadí v jednotlivých disciplínách se násobilo a zvítězili lezci s menším násobkem, případně rozhodoval násobek pořadí v kvalifikaci.[4] (Tímto systémem budou také probíhat nominační závody jako MS 2019 i vlastní letní olympijské hry 2020 v Tokiu, kde se sportovní lezení objeví poprvé).

Pozn.: Pořadí z celkového umístění závodníků v jednotlivých disciplínách pro určení finalistů v kombinaci bylo proškrtané o závodníky, kteří se všech tří disciplín neúčastnili.

Nejvíce medailí v kombinaci získali Japonci a dvě zlaté také rakouští závodníci.

Češi na MSJ[editovat | editovat zdroj]

Jediným českým závodníkem ve finále byl devátý Ondřej Slezák v lezení na obtížnost v kategorii B. Do finále kombinace se nedostal žádný český lezec.

Výsledky juniorů a juniorek[editovat | editovat zdroj]

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost bouldering
junioři juniorky junioři juniorky junioři juniorky
1. Japonsko Jošijuki Ogata 1. USA Claire Buhrfeind 1. Ekvádor Carlos Granja 1. Rusko Darja Kanová 1. Japonsko Jošijuki Ogata 1. USA Claire Buhrfeind
2. Japonsko Meiči Narasaki 2. Japonsko Aika Tadžima 2. Jižní Korea Seungbeom Lee 2. Rusko Elizaveta Ivanova 2. Japonsko Meiči Narasaki 2. USA Maya Madere
3. USA Kai Lightner 3. Belgie Heloïse Doumont 3. USA Michael Finn-Henry 3. Rusko Ekaterina Barashchuk 3. Rakousko Jan-Luca Posch 3. Německo Johanna Holfeld
4. Japonsko Taito Nakagami 4. USA Victoria Perkins 4. Rusko Lev Rudatskiy 4. USA Claire Buhrfeind 4. USA Kai Lightner 4. Rusko Iuliia Panteleeva
5. Francie Nao Monchois 5. USA Margo Hayes 5. Ukrajina Kostiantyn Pavlenko 5. Venezuela Leslie Romero 5. Německo Yannick Flohé 5. Rakousko Laura Stöckler
6. Francie Arsène Duval 6. Spojené království Hannah Slaney 6. Itálie Gian Luca Zodda 6. USA Piper Kelly 6. Švýcarsko Baptiste Ometz 6. Polsko Ida Kups
7. USA Rudolph Ruana 7. Švýcarsko Michelle Hulliger 7. Rusko Fedor Trukhanov 7. USA Amanda Wooten 7. Francie Leo Avezou
8. Spojené království William Bosi 8. Švýcarsko Joanne Brinkmann 8. Írán Ehsan Asrar 8. Itálie Silvia Porta
9. Švýcarsko Sascha Lehmann
10. Francie Hugo Parmentier
11. Jižní Korea Minyoung Lee
12. Německo Yannick Flohé
29.-30. Česko Jakub Konečný 47.-48. Česko Michaela Matúšová 31. Česko Pavel Krutil 31. Česko Sára Urbanová 49.-50. Česko Ondřej Bína 51.-53. Česko Anna Šebestíková
61.-62. Česko Jan Kendík 55.-56. Česko Alexandra Franková 65.-66. Česko Martin Chytil 54.-55. Česko Michaela Matúšová
63.-64. Česko Petr Kliger 57.-58. Česko Lucie Petrová 73.-74. Česko Jakub Rázek
73.-74. Česko Zbyšek Černohous 57.-58. Česko Anna Šebestíková
12 finalistů 8 finalistek 4/8 finalistů 4/8 finalistek 7 finalistů 6 finalistek
27 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek 20 semifinalistů 20 semifinalistek
82 chlapců 59 dívek 72 chlapců 51 dívek 87 chlapců 55 dívek

Kombinace junioři[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Japonsko Meiči Narasaki 4 4. 1. 1. 16 2. 4. 2.
2. Japonsko Jošijuki Ogata 4 1. 2. 2. 20 1. 20. 1.
3. USA Kai Lightner 27 3. 3. 3. 36 3. 3. 4.
4. Spojené království William Bosi 60 2. 5. 6. 840 6. 10. 14.
5. Japonsko Kai Harada 96 6. 4. 4. 810 9. 9. 10.
6. Německo Yannick Flohé 150 5. 6. 5. 760 8. 19. 5.

Kombinace juniorky[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Rakousko Laura Stöckler 3 1. 3. 1. 320 16. 5. 4.
2. Rusko Iuliia Panteleeva 10 5. 1. 2. 240 8. 10. 3.
3. USA Margo Hayes 45 3. 5. 3. 294 3. 14. 7.
4. Rakousko Franziska Sterrer 48 6. 2. 4. 648 9. 9. 8.
5. USA Claire Buhrfeind 60 2. 6. 5. 1 1. 1. 1.
6. Japonsko Aika Tadžima 96 4. 4. 6. 396 2. 22. 9.

Výsledky chlapců a dívek v kategorii A[editovat | editovat zdroj]

obtížnost rychlost bouldering
chlapci dívky chlapci dívky chlapci dívky
1. Japonsko Šúta Tanaka 1. USA Ašima Širaiši 1. Rusko Sergej Rukin 1. Polsko Aleksandra Kalucka 1. Itálie Filip Schenk 1. USA Ašima Širaiši
2. Francie Nathan Martin 2. USA Brooke Raboutou 2. Rusko Georgiy Morozov 2. Čína YiLing Song 2. Japonsko Keita Dohi 2. Rusko Luiza Emeleva
3. Španělsko Mikel Asier Linacisoro Molina 3. Francie Nolwenn Arc 3. Čína JinXin Li 3. Rusko Polina Aksenova 3. Japonsko Mizuki Tajima 3. USA Brooke Raboutou
4. Itálie Filip Schenk 4. Itálie Laura Rogora 4. USA Noah Bratschi 4. Rusko Elena Remizova 4. Bulharsko Petar Ivanov 4. Itálie Laura Rogora
5. Francie Sam Avezou 5. Rakousko Sandra Lettner 5. Itálie Cristian Dorigatti 5. Itálie Elisabetta Dalla Brida 5. Itálie Pietro Biagini 5. Německo Hannah Meul
6. Rakousko Louis Gundolf 6. Rakousko Chiara Schafferer 6. Jižní Korea Donghyun Jang 6. Rusko Elena Krasovskaia 6. Rakousko Nicolai Uznik 6. Rakousko Sandra Lettner
7. Francie Léo Ferrera 7. Rakousko Celina Schoibl 7. Ukrajina Yaroslav Tkach 7. Čína MingWei Ni
8. Rakousko Stefan Scherz 8. Argentina Valentina Aguado 8. Rusko Vladislav Terleev 8. Rusko Daria Kuznetsova
9. Itálie Giorgia Tesio
62. Česko Šimon Potůček 22.-24. Česko Eliška Adamovská 73. Česko Ondřej Hašek 22. Česko Hana Křížová 47.-52. Česko Jakub Skočdopole 27.-28. Česko Lenka Slezáková
99.-101. Česko Tomáš Lukášek 33.-34. Česko Lenka Slezáková 91. Česko Tomáš Lukášek 57. Česko Aneta Loužecká 100.-101. Česko Ondřej Hašek 39.-40. Česko Eliška Adamovská
105.-106. Česko Ondřej Hašek 61.-62. Česko Natálie Tuzová 61. Česko Lenka Slezáková 104.-119. Česko Tomáš Lukášek 63.-65. Česko Aneta Loužecká
69.-70. Česko Sabina Večeřová 71. Česko Eliška Adamovská 120. Česko Aleš Maršík 67.-73. Česko Natálie Tuzová
73.-75. Česko Tereza Kubátová 57.-86. Česko Jana Ondřejová
73.-75. Česko Aneta Loužecká
8 finalistů 9 finalistek 4/8 finalistů 4/8 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
29 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek 20 semifinalistů 20 semifinalistek
121 chlapců 101 dívek 110 chlapců 85 dívek 132 chlapců 94 dívek

Kombinace chlapci A[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Francie Sam Avezou 42 2. 3. 7.
2. Itálie Filip Schenk 67,5 3. 15. 1.
3. Bulharsko Petar Ivanov 72 4. 6. 3.
4. neznámá vlajka
5. neznámá vlajka
6. neznámá vlajka
7. neznámá vlajka
8. neznámá vlajka
9. neznámá vlajka
10. neznámá vlajka
11. neznámá vlajka
12. neznámá vlajka
13. neznámá vlajka
14. neznámá vlajka
15. neznámá vlajka
16. neznámá vlajka
17. neznámá vlajka
18. neznámá vlajka
19. neznámá vlajka
20. neznámá vlajka

Kombinace dívky A[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Rakousko Sandra Lettner 40 4. 10. 1.
2. USA Ašima Širaiši 52 1. 13. 4.
3. USA Brooke Raboutou 135 5. 9. 3.
4. neznámá vlajka
5. neznámá vlajka
6. neznámá vlajka
7. neznámá vlajka
8. neznámá vlajka
9. neznámá vlajka
10. neznámá vlajka
11. neznámá vlajka
12. neznámá vlajka
13. neznámá vlajka
14. neznámá vlajka
15. neznámá vlajka
16. neznámá vlajka
17. neznámá vlajka
18. neznámá vlajka
19. neznámá vlajka
20. neznámá vlajka

Výsledky chlapců a dívek v kategorii B[editovat | editovat zdroj]

obtížnost rychlost bouldering
chlapci dívky chlapci dívky chlapci dívky
1. USA Colin Duffy 1. Japonsko Ai Mori 1. Itálie Jacopo Stefani 1. Rusko Polina Kulagina 1. Japonsko Rei Kawamata 1. Japonsko Futaba Itó
2. Španělsko Alberto Ginés López 2. Japonsko Natsuki Tanii 2. Rusko Anton Kulba 2. Rusko Daria Potapova 2. Rusko Semen Ovčinnikov 2. Japonsko Natsuki Tanii
3. Japonsko Hidemasa Nishida 3. Japonsko Futaba Itó 3. Rusko Evgeny Kuzin 3. Rusko Kamilla Kushaeva 3. Japonsko Ryoei Nukui 3. Japonsko Saki Kikuchi
4. USA Zander Waller 4. Francie Camille Pouget 4. Polsko Milosz Bujak 4. Rusko Valeriia Slobodchikova 4. Japonsko Hidemasa Nishida 4. Kanada Indiana Chapman
5. Japonsko Rei Kawamata 5. Japonsko Saki Kikuchi 5. USA Jordan Fishman 5. Itálie Giulia Randi 5. Francie Joshua Fourteau 5. USA Nekaia Sanders
6. Spojené království Hamish McArthur
6. Itálie Nicolò Balducci
6. Belgie Lucie Watillon
6. Francie Luce Douady
6. USA Joshua Muehring 6. Ukrajina Sofiia Gladka 6. Rakousko Thomas Podolan 6. Rusko Daria Furmanova
7. Ukrajina Fedir Razinkov 7. USA Sienna Kopf
8. Švýcarsko Tim Bucher 8. Slovensko Vanda Michalková 8. Kazachstán Omar Almatov 8. Francie Capucine Viglione
9. Česko Ondřej Slezák
10. USA Connor Herson
10. Rakousko Johannes Hofherr
12. Kanada Victor Baudrand
13. Francie Noé Moutault
39.-40. Česko Marek Jeliga 33.-35. Česko Michaela Smetanová 60. Česko Albert Musil 14. Česko Tereza Cibulková 41.-43. Česko Lukáš Doleček 27. Česko Eliška Bulenová
43.-45. Česko Albert Musil 42. Česko Eliška Bulenová 64.-74. Česko Marek Jeliga 44. Česko Eliška Hobzová 67.-69. Česko Marek Jeliga 31.-32. Česko Klára Hašková
69. Česko Jáchym Cink 45.-46. Česko Tereza Širůčková 60. Česko Eliška Bulenová 72. Česko Albert Musil 53.-56. Česko Tereza Širůčková
47.-49. Česko Eliška Hobzová 65. Česko Klára Hašková 75.-76. Česko Jáchym Cink 61. Česko Michaela Smetanová
50. Česko Nikola Králíková 63.-64. Česko Eliška Hobzová
73.-74. Česko Klára Hašková
13 finalistů 8 finalistek 4/8 finalistů 4/8 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek 21 semifinalistů 20 semifinalistek
88 chlapců 86 dívek 74 chlapců 77 dívek 90 chlapců 85 dívek

Kombinace chlapci B[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Rusko Semen Ovčinnikov 12 2. 2. 3. 390 15. 13. 2.
2. Japonsko Rei Kawamata 18 6. 3. 1. 75 5. 15. 1.
3. Japonsko Hidemasa Nishida 24 +1. 6. 3. 336 3. 28. 4.
4. Japonsko Ryoei Nukui 30 5. 1. 6. 189 9. 7. 3.
5. Španělsko Alberto Ginés López 40 +2. 5. 3. 168 2. 14. 6.
6. USA Colin Duffy 64 +4. 4. 3. 361 1. 19. 19.

Kombinace dívky B[editovat | editovat zdroj]

Jméno Finále Kvalifikace
body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Japonsko Natsuki Tanii 3 84
2. Japonsko Ai Mori 7,5 174
3. Japonsko Futaba Itó 18 60
4. Francie Naile Meignan 90 420
5. Japonsko Saki Kikuchi 96 444
6. Francie Luce Douady 120 800

Medaile podle zemí[editovat | editovat zdroj]

pořadí stát Zlatá medaile Stříbrná medaile Bronzová medaile celkem
1. JaponskoJaponsko Japonsko 6 6 5 17
2. USAUSA USA 5 2 3 10
3. RuskoRusko Rusko 3 6 4 13
4. ItálieItálie Itálie 2 0 0 2
5. EkvádorEkvádor Ekvádor 1 0 0 1
5. PolskoPolsko Polsko 1 0 0 1
7. FrancieFrancie Francie 0 1 1 2
7. ČínaČína Čína 0 1 1 2
7. ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 0 1 1 2
10. Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 0 1 0 1
11. BelgieBelgie Belgie 0 0 1 1
11. RakouskoRakousko Rakousko 0 0 1 1
11. NěmeckoNěmecko Německo 0 0 1 1

Kombinace[editovat | editovat zdroj]

pořadí stát Zlatá medaile Stříbrná medaile Bronzová medaile celkem
1. JaponskoJaponsko Japonsko 2 3 2 7
2. RakouskoRakousko Rakousko 2 0 0 2
3. RuskoRusko Rusko 1 1 0 2
4. FrancieFrancie Francie 1 0 0 1
5. USAUSA USA 0 1 3 4
6. ItálieItálie Itálie 0 1 0 1
7. BulharskoBulharsko Bulharsko 0 0 1 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IFSC: výsledky MSJ 2017 (kalendář) (anglicky)
  2. IFSC: startovní listina MSJ 2017 (anglicky)
  3. Lezec.cz: Mistrovství světa juniorů 2017 - výsledky kombinace
  4. IFSC: MSJ 2017 - výsledky kombinace (anglicky)

Související články[editovat | editovat zdroj]