Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2006

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
14. Mistrovství světa juniorů
ve sportovním lezení
logo UIAA
logo UIAA
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země RakouskoRakousko Rakousko
Rok 2005.. *2006* ..2007
Organizace UIAA; IFSC; ÖWK; ČHS
Web theuiaa.org ifsc-climbing.org wettklettern.at horosvaz.cz
Obtížnost
Město Imst
Datum 24.-27. srpna
Zlato Kanada Sean McColl
Rakousko Katharina Saurwein
Stříbro Rakousko Thomas Neyer
Rakousko Anna Stöhr
Bronz Francie Fabien Comina
Německo Lisa Knoche
Rychlost
Město Imst
Datum 24.-27. srpna
Zlato Kanada Sean McColl
Ukrajina Olga Bezhko
Stříbro Rusko Anatoly Skripov
Rakousko Anna Stöhr
Bronz Rusko Eduard Ismagilov
Rusko Yana Malkova

Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2006 (anglicky: UIAA World Youth Championship) se uskutečnilo jako čtrnáctý ročník 24.-27. srpna v rakouském Imstu v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]

Průběh MSJ[editovat | editovat zdroj]

Češi na MSJ[editovat | editovat zdroj]

Bylo to druhý rok po sobě, kdy česká reprezentace nezískala medaili.

Výsledky juniorů a juniorek[editovat | editovat zdroj]

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost
junioři juniorky junioři juniorky
1. Kanada Sean McColl 1. Rakousko Katharina Saurwein 1. Kanada Sean McColl 1. Ukrajina Olga Bezhko
2. Rakousko Thomas Neyer 2. Rakousko Anna Stöhr 2. Rusko Anatoly Skripov 2. Rakousko Anna Stöhr
3. Francie Fabien Comina 3. Německo Lisa Knoche 3. Rusko Eduard Ismagilov 3. Rusko Yana Malkova
4. Francie Manuel Romain 4. Belgie Chloé Graftiaux 4. Ukrajina Onoprienko Pavlo 4. Belgie Chloé Graftiaux
5. Rusko Ivan Kaurov 5. Slovinsko Mina Markovič 5. 5. Ukrajina Ganna Savchenko
6. Francie Aurélien Culver 6. Rusko Jevgenija Malamidová 6. Venezuela Leonel De Las Salas 6. Rusko Kseniia Alekseeva
7. Itálie Gabriele Moroni 7. Rakousko Martina Harnisch 7. Ukrajina Igor Tyapkin 7. Ukrajina Olena Sheremetyeva
8. Švýcarsko Thomas Schmid 8. Ukrajina Olga Bezhko 8. Francie Fabien Comina 8. Česko Eliška Karešová
32. Česko Štěpán Stráník 21. Česko Lucie Hrozová 9. Česko Libor Hroza
? finalistů ? finalistek ? finalistů ? finalistek
? semifinalistů ? semifinalistek ? semifinalistů ? semifinalistek
57 juniorů 47 juniorek 34 juniorů 35 juniorek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii A[editovat | editovat zdroj]

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1. Japonsko Sači Amma 1. Francie Charlotte Durif 1. Ukrajina Maksym Osipov 1. Rusko Jana Čerešněvová
2. Rakousko Jakob Schubert 2. Japonsko Akijo Noguči 2. Rusko Egor Skachkov 2. Rakousko Stefanie Kofler
3. Rakousko David Lama 3. Francie Anne Hoarau 3. Ukrajina Yevgen Palladiy 3. USA Alex Johnson
4. USA Jon Cardwell 4. Rakousko Heidi Schrottmayer 4. Slovinsko Jernej Kruder 4. USA Jayme Hatch
5. Česko Martin Stráník 5. Rusko Liubov Shagina 5. Rusko Alexander Stepanov 5. Rusko Kseniya Polekhina
6. Rusko Victor Kozlov 6. Rusko Alexandra Malysheva 6. Polsko Bartosz Kowal 6. Slovinsko Leja Kos
7. Francie Thomas Ballet 7. Slovinsko Pintar Nada 7. USA Ryan Roden 7. USA Rebekah Byington
8. Rusko Egor Skachkov 8. Maďarsko Andrea Brigitta Szekely 8. Ukrajina Kostiantyn Podchesov 8. Francie Anne Hoarau
15. Česko Silvie Rajfová 26. Česko Jan Chvála 21.-22. Česko Anna Čermáková
? finalistů ? finalistek ? finalistů ? finalistek
? semifinalistů ? semifinalistek ? semifinalistů ? semifinalistek
92 chlapců 63 dívek 63 chlapců 44 dívek

Výsledky chlapců a dívek v kategorii B[editovat | editovat zdroj]

obtížnost rychlost
chlapci dívky chlapci dívky
1. Španělsko Eric Lopez Mateos 1. Rakousko Johanna Ernst 1. Španělsko Eric Lopez Mateos 1. Rusko Dinara Fachritdinovová
2. Rusko Arman Ter-Minasyan 2. USA Tiffany Hensley 2. USA Brian Furciniti 2. USA Tiffany Hensley
3. Rakousko Mario Lechner 3. Kanada Katie Mah 3. USA Brian Antheunisse 3. Itálie Cassandra Zampar
4. Rusko Leonid Yablonskiy 4. Spojené království Natalie Berry 4. Česko Martin Šifra 4. Rusko Anastasia Bryl
5. Německo Thomas Tauporn 5. Francie Julie Michelard 5. Rusko Vladislav Valiev 5. Rakousko Stefanie Pichler
6. Francie Kevin Aglae 6. Švýcarsko Katherine Choong 6. Venezuela Josmar Nieves 6. Venezuela Rossi Gabazú
7. Rusko Evgenii Zazulin 7. Švédsko Matilda Söderlund 7. Francie Quentin Manzato 7. USA Lindsay Murray
8. Německo Jan Hojer 8. USA Marah Bragdon 8. Rusko Evgenii Zazulin 8. USA Amanda Sutton
25. Česko Martin Šifra 33. Česko Monika Kuhn-Gaberová 39. Česko Veronika Srholcová
? finalistů ? finalistek ? finalistů ? finalistek
? semifinalistů ? semifinalistek ? semifinalistů ? semifinalistek
64 chlapců 56 dívek 52 chlapců 43 dívek

Medaile podle zemí[editovat | editovat zdroj]

pořadí stát Zlatá medaile Stříbrná medaile Bronzová medaile celkem
1. RakouskoRakousko Rakousko 2 5 2 9
2. RuskoRusko Rusko 2 2 2 6
3. UkrajinaUkrajina Ukrajina 2 0 2 4
4. KanadaKanada Kanada 2 0 1 3
5. ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 2 0 0 2
6. JaponskoJaponsko Japonsko 1 1 0 2
7. FrancieFrancie Francie 1 0 2 3
8. USAUSA USA 0 3 2 5
9. NěmeckoNěmecko Německo 0 0 1 1
9. ItálieItálie Itálie 0 0 1 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IFSC: výsledky MSJ 2006