Přeskočit na obsah

La Tour-Maubourg (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
La Tour-Maubourg
StátFrancie
Město7. obvod
Vznik13. července 1913
Linky8
Externí odkazy
Zeměpisné souřadnice
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

La Tour-Maubourg je nepřestupní stanice pařížského metra na lince 8 v 7. obvodu v Paříži. Nachází se na křižovatce ulic Boulevard de La Tour Maubourg a Avenue de La Motte-Picquet.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 13. července 1913 jako součást prvního úseku linky 8 mezi stanicemi Opéra a Beaugrenelle (dnes Charles Michels na lince 10).

Název[editovat | editovat zdroj]

Jméno stanice je odvozeno od názvu ulice Boulevard de La Tour Maubourg. Markýz Victor de Fay de Latour-Maubourg (17681850) období Francouzské revoluce strávil v emigraci. Za císařství byl generálem a během restaurace Bourbonů ministrem války. V letech 18211830 byl také guvernérem Invalidovny.

Zajímavosti v okolí[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku La Tour-Maubourg (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Balard Metro v PařížiLinka 8 směr Pointe du Lac
École Militaire La Tour-Maubourg Invalides

BalardLourmelBoucicautFélix FaureCommerceLa Motte-Picquet – GrenelleÉcole MilitaireLa Tour-MaubourgInvalidesConcordeMadeleineOpéraRichelieu – DrouotGrands BoulevardsBonne NouvelleStrasbourg – Saint-DenisRépubliqueFilles du CalvaireSaint-Sébastian – FroissartChemin VertBastilleLedru-RollinFaidherbe – ChalignyReuilly – DiderotMontgalletDaumesnilMichel BizotPorte DoréePorte de CharentonLibertéCharenton – ÉcolesÉcole Vétérinaire de Maisons-AlfortMaisons-Alfort – StadeMaisons-Alfort – Les JuillottesCréteil – L'ÉchatCréteil – UniversitéCréteil – PréfecturePointe du Lac