Kriminálka Las Vegas

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kriminálka Las Vegas
Původní název CSI: Crime Scene Investigation
Žánry krimi-drama, mysteriozní, policejně procedurální
Formát seriál
Námět Anthony E. Zuiker
Hrají William Petersen
Marg Helgenberger
Jorja Fox
George Eads
Eric Szmanda
Robert David Hall
Wallace Langham
Lauren Lee Smith
Paul Guilfoyle
Skladatel znělky The Who
Pete Townshend
Úvodní znělka The Who: „Who Are You
Závěrečná znělka The Who: „Who Are You“
Země původu USAUSA USA
Počet řad 16
Počet dílů 336 (seznam dílů)
Obvyklá délka 40–45 minut
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Jerry Bruckheimer TV
CBS Productions
Alliance Atlantis Communications
Premiérové vysílání
TV stanice CBS
Formát obrazu 480i (SDTV)
1080i (HDTV)
Vysíláno 6. října 2000 – 27. září 2015
Posloupnost
Související CSI: Miami
CSI: New York
Oficiální webové stránky
Kriminálka Las Vegas na ČSFD IMDb TV.com

Kriminálka Las Vegas (v anglickém originále CSI: Crime Scene Investigation) je americký kriminalisticko-dramatický televizní seriál stanice CBS, který sleduje práci elitních lasvegaských forenzních vědeckých kriminalistů, jejichž úkol je odhalit okolnosti kolem mysteriozních, tajemných a neobvyklých trestných činů či úmrtí. Vysílán byl v letech 2000–2015.

Tento televizní seriál má dva "spin-offy", pokračování v podobě seriálů Kriminálka Miami (CSI: Miami) od roku 2002 a Kriminálka New York (CSI: New York) od roku 2004; dokonce byl několikrát nominován a oceněn prestižní cenou Emmy.

Synopse[editovat | editovat zdroj]

Seriál sleduje případy divize vyšetřovatelů místa činu policejního sboru v Las Vegas, většinou důstojníků "Las Vegaské kriminalistické laboratoře". Anthony E. Zuiker si pro seriál vybral Las Vegas, protože – jak je zmíněno v pilotní epizodě – kriminalistická laboratoř v tomto městě je druhá nejaktivnější laboratoř v USA, hned po laboratoři Federálního úřadu pro vyšetřování v Quanticu ve Virginii. Divize řeší zločiny téměř zcela na základě výsledků forenzní analýzy, které mohou, ale nemusí vést k závěru vraždy nebo náhodné smrti. Bizarní závěry těch případů často působí na otázku morálky, přesvědčení a možné lidské povahy obecně.

Členové CSI za pomoci nejmodernějších vědeckých metod řeší případy, které jsou na první pohled neřešitelné. Jsou to ty nejsložitější a často nejbrutálnější kriminální případy, mezi které patří v prvé řadě vraždy, loupeže, ale i „prosté“ krádeže. Je vcelku jedno, jaké vztahy mezi sebou jednotliví členové týmu mají. Vždy se snaží co nejrychleji vyřešit každý případ, ke kterému jsou povoláni. Jak uvedeno výše, používají těch nejmodernějších vědeckých metod, ale samozřejmě nezapomínají ani na osvědčenou kriminalistickou rutinu. Celý tým pod vedením ostříleného kriminalisty a vědce Grissoma razí heslo „Nikdo nesmí říci, že jsme se alespoň nepokusili.”

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Koncepce a příprava[editovat | editovat zdroj]

V devadesátých letech 20. století zaujal producenta Jerryho Bruckheimera Anthony E. Zuiker se svým prvním filmovým scénářem. Zjišťoval od něj nápad pro televizní seriál. Zuiker žádný neměl, ale jeho manželka mu řekla o dokumentu na Discovery Channel, o forenzních detektivech, kteří využívali analýzy DNA a jiných důkazů k řešení odložených případů. Zuiker nato začal trávit čas se skutečnými vyšetřovateli policejního sboru Las Vegas (LVPD), zpracoval koncept seriálu, Bruckheimer ho schválil a sjednali schůzku s ředitelem společnosti Touchstone Pictures. Tomu se scénář líbil a předložil ho manažerům sítě ABC network, kteří jej podpořili. Ředitel odboru dramat v CBS viděl ve scénáři potenciál a zároveň měl síť smlouvu s hercem Williamem Petersenem, který chtěl hrát v pilotní epizodě seriálu. Provozovatelům sítě se tato epizoda tak líbila, že se rozhodli zařadit ji okamžitě do vysílání, a tak seriál spustili v roce 2000 v pátečním vysílání po seriálu Uprchlík (angl. "The Fugitive"). Chtěli dosáhnout, aby seriál těžil ze sledovanosti Uprchlíka, protože očekávali, že to bude hit, ale ke konci roku 2000 měla CSI: Kriminálka Las Vegas mnohem větší počet diváků.

Filmování[editovat | editovat zdroj]

Seriál se původně natáčel v Rye Canyon, školní společnosti vlastněné společností Lockheed Corporations a nacházející se ve Valencii, oblasti Santa Clarity, Kalifornie. Po osmé epizodě se natáčení přesunulo do Santa Clarita Studios a v Las Vegas filmoval pouze druhý štáb, který snímal ulice a jiné exteriéry v Las Vegas. Příležitostně v Las Vegas natáčeli i herci, ale častěji se exteriéry substituovaly v Kalifornii. Santa Claritu si filmaři vybrali pro její podobnost periferie s Las Vegas.

V roce 2005 se lokalita znovu změnila a celý tým se přesunul do studií Universal Studios ve městě Universal City, v Kalifornii. A i když se v Santa Claritě už nenatáčely interiérové scény, okolí tohoto města se osvědčilo jako mnohostranné, takže se využívá při exteriérech.

Hudba[editovat | editovat zdroj]

Aktuální úvodní píseň se jmenuje "Who Are You", kterou napsal Pete Townshend a nazpíval Roger Daltrey ze skupiny The Who. Je to titulní píseň jejich alba z roku 1978. Sesterské kriminálky taktéž využívají písně skupiny The Who. Kriminálka Miami má jako úvodní píseň "Won't Get fooled Again" a Kriminálka New York má úvodní píseň "Baba O'Riley". Obě nahrála skupina The Who v roce 1971 na své album Who's Next.

Sledovanost a úspěch[editovat | editovat zdroj]

Seriály Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami a Kriminálka New York vymyslel skutečný policista, který se sám přímo podílel na natáčení těchto úspěšných seriálů. Oblíbenost série těchto kriminálních případů byla v USA ohromující. I přes počáteční skepsi producentů sledovalo každou jednotlivou epizodu přibližně 40 miliónů diváků, přičemž USA mají zhruba 300-miliónový divácký potenciál. Díky tomuto obrovskému úspěchu seriál Kriminálka Las Vegas (8 sérií, připravuje se i nová 9. série) rozšířil o seriály Kriminálka Miami (6 sérií) a Kriminálka New York (4 série).

Styl[editovat | editovat zdroj]

Stylisticky můžeme seriál porovnat s úspěšnými seriály jako Quincy a Akta X. Zařízení, která v CSI seriálu využívají, a technologie, které ještě je třeba vynaleznout, posouvají seriál do žánru sci-fi.

Seriál je známý také pozoruhodnými úhly kamery, technikou střihu, hi-tech přístroji a dopravními prostředky (GMC CSI Mobilní analytická jednotka), detailními technickými diskusemi, grafickými zobrazeními trajektorií výstřelů, charakteristikami rozprašování krve, poškození vnitřních orgánů, metodami získávání důkazů (například zjišťování otisků prstů z vnitřku latexových rukavic) a rekonstrukcemi kriminálních činů. Tato technika natáčení z extrémní blízkosti, obvykle s vysvětlujícím komentářem jedné z postav se v médiích označuje jako "CSI záběr". V mnoha epizodách jsou tyto scény delší, v nichž jsou experimenty, testy a podobná technická práce detailně zobrazena, obvykle s minimálními zvukovými efekty a průvodní hudbou.

Členové týmu[editovat | editovat zdroj]

Původními zakládajícími členy týmu byli šéf Gill Grissom, jeho zástupkyně kriminalistka Catherine Willovsová, kpt. Jim Brass, kriminalistka Sára Sidlová, kriminalisté Warrick Brown, Nick Stokes a Greg Sanders. Později přibyly vedlejší postavy (Dr. Al Robbins, jeho asistent David a komické duo laborantů David Hodges a Henry Andrews).

Jako první z původní sestavy opustil tým kriminalista Warrick Brown, když byl na začátku 9. řady zastřelen zkorumpovaným policistou Jeffryem McKeenem. Jeho smrt nejvíc zarmoutila Gilla Grissoma (měl ho rád jako vlastního syna), který potom krátce po jeho smrti opustil tým, odešel do důchodu a odebral se do Latinské Ameriky, kde se začal věnovat svým výzkumům.

Na jeho místo pak nastoupil nový šéf (původně doktor) kriminalista Ray Langston, který v týmu vydržel až do konce 11. řady, pak ale musel odejít, protože zabil v sebeobraně svého úhlavního nepřítele, nebezpečného sériového vraha Nata Haskella, který mu zničil život.

Na začátku 12. řady místo Raye nastoupil nový šéf, starý forenzní vědec ze Seattlu DB. Russell. Společně s ním tam také nastoupila mladá kriminalistka Morgan Brodyová, dcera šerifa Conrada Ecklieho. O pár epizod později opustila tým i Catherine Willovsová, začala pracovat u FBI a na její místo nastoupila Russellova kamarádka a kolegyně, která s ním pracovala v Seattlu, Julie Finlayová.

Na konci 14. řady opustil tým další z původní sestavy, kpt. Jim Brass.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Gilbert Grissom[editovat | editovat zdroj]

William Louis Petersen v roli Gilberta Grissom

Narodil se a vyrůstal v Marina Del Rey v kalifornii. Grissomův otec byl profesorem botaniky a zemřel, když mu bylo 9. O jeho smrti mluví s Cath v episodě " Still Life", říká jí: "Bylo to jednoho horkého letního dne, přišel domů a lehl si na gauč. Já jsem se díval na televizi, moje máma přinesla studené pití, ale nemohla ho vzbudit. Nikdy mi neřekly proč". Jeho matka trpěla dědičnou sluchovou chorobou . Proto se Gil naučil plynně mluvit znakovou řečí. Příznaky nemoci se ale začnou projevovat i u něho a v díle "Inside the box" jde na operaci, která se povede. Když bylo Grissomovi osm let, projížděl se po plážích a sbíral mrtvé kraby, škeble a vůbec vše, co moře vydalo. Tyto zdechliny pak doma podroboval pitvám a pomalu ale jistě se začal seznamovat se souvislostmi a spletitostmi smrti. Později mu začaly být mořské potvory málo a zaměřil se na pitvání uhynulých koček a psů. Toto počínání nebylo předzvěstí vážné duševní choroby, jak by se mohlo jevit, ale položilo základ pro jeho skutečné systematické a hluboké vědecké vzdělání. Již v šestnácti letech byl neoficiálně zaměstnán v márnici v LA, kde pracoval i v době svých univerzitních studií. Ve dvaadvaceti letech se stal historicky nejmladším koronerem v LA. Po osmi letech na tomto postu byl naverbován do služeb CSI v Las Vegas. Pokud ostatní členové CSI nejprve rozvažovali, zda náročnou práci přijmout, Grissom neváhá ani sekundu. Těžko si ho představit v jiném oboru. Celý dosavadní život se věnoval této činnosti a nyní dostal příležitost vše zúročit. Ale vzdělává se dál a každým případem roste. Je velmi charakterní a velmi autoritativní. Nikoliv ovšem autoritářský. Na své podřízené působí svou ohromnou, sedmnáctiletou praxí policisty, fundovaného vědce i vnímavého, empatického člověka. Nejednou se dokázal rvát za své podřízené a dokázal je často ochránit před tlaky, přicházejícími často z velmi vlivných míst. Grissom je tak trochu podivín, introvert. Ale je všeobecně respektován. Jeho specializací je entomologie.

Na začátku 9.série krátce po smrti Warricka Browna odešel z týmu do důchodu,přestěhoval se společně se Sárou Sidlovou do Kostariky, do latinské Ameriky, kde se začal věnovat svým výzkumům.Ale pak Sára od něj odešla, vrátila se zase zpátky do týmu a Gill se tam pak už v žádném dalším díle neobjevil. Byl nahrazen novým šéfem Rayem Langstonem a pak DB.Russellem.

Vztah s kriminalistkou Sárou Sidlovou.

Se Sárou měl Gill Grissom vztah už hodně dávno, začalo to už ve starých dílech. Potom na začátku 9. řady, krátce po smrti Warricka Browna Gill společně se Sárou odešli z týmu, přestěhovali se do Latinské Ameriky, kde se vzali a nějakou dobu tam spolu bydleli, ale jelikož se Gill věnoval svým výzkumům a neměl na ní moc času, tak pak od ní odešel, respektive Sára od něj, vrátila se pak na začátku 10.řady zpátky do LV do týmu kriminálky a s Gillem v následujících letech a řadách seriálu zůstala jen ve vztahu na dálku, vůbec jí do LV už nejezdil navštěvovat, jenom si občas volali. Ale pak v 15 díle 13.řady(Nezapomeneš) se rozešli, jelikož Gill nepřijel ani na jejích několikáté výročí vztahu jí navštívit.

Warrick Brown[editovat | editovat zdroj]

Warrick Brown je jako jediný z týmu rodákem z Las Vegas. I jeho dětství bylo pohnuté. Otce nikdy neviděl a matka ho opustila v jeho sedmi letech. Ujala se ho přísná babička a on si tajně přivydělával jako poslíček. Brownovi pulzuje v žilách muzikantská, až rockerská krev. Miluje kasina, hazard a pracoval i jako DJ v klubu. Psal dokonce i vlastní písničky. Jakožto rodilý lasvegasčan má všude známé a nejednou hrají tyto jeho známosti klíčovou roli při rozuzlení případu. Zprvu byl veliký proutník, ale když se poprvé zamiloval, jeho vyvolená mu zlomila srdce. Od té doby je vůči ženám ostražitý. Nicméně se v šesté řadě oženil, ale jeho manželství dlouho nevydrželo.

Pak na začátku 9.řady byl zastřelen zkorumpovaným policistou Jeffreym McQueenem. Jeho smrt silně zarmoutila všechny jeho přátele a celý jeho tým, hlavně Gilla Grissoma, který ho měl rád jako vlastního syna.

Catherine Willows[editovat | editovat zdroj]

Marg Helgenberger

Catherine Willowsová je kriminalistka, zástupkyně šéfa, jeho pravá ruka a velmi zkušená kriminalistka. Je velice vlivná a bohatá osoba, která už si v životě zažila své a vyzná se. S bývalým manželem má jednu dceru Lindsey. Občas flirtovala s různými detektivy (např. s kolegou Nickem Stokesem) nebo s detektivem Vartanem.

V půlce 12. řady odešla z týmu, začala pracovat u FBI v Quanticu.

Det. Kpt. James Brass[editovat | editovat zdroj]

Kapitán na oddělení vražd. Byl velitelem CSI jednotky v Las Vegas do té doby, než se ve druhé epizodě vrátil zpět k policii na oddělení vražd. Pochází z New Jersey. Pokračuje v práci v CSI navzdory problémům s jeho dcerou v druhé sérii, která byla drogově závislá a dělala prostitutku v Las Vegas. V 10. epizodě druhé série, "Ellie", se zjistilo, že Brass není její biologický otec. V současnosti je kapitánem na oddělení vražd a úzce spolupracuje s CSI týmem. Velmi často vede vyslýchání a jeho sarkastický přístup dělá tyto výslechy ponurně humornými, držíc tak krok s atmosférou seriálu.

Na začátku 14.řady se po letech setkal se svou nevlastní odcizenou dcerou Ellie a zároveň byl v šoku jak zjistil že Ellie je partnerka nebezpečného sériového vraha. Ellie málem zabila kriminalistku Morgan Brodyovou a zabila i vlastní matku, Brassovu bývalou ženu a pak málem zabila i jeho, ale nepovedlo se jí to a skončila ve vězení. Brassovi se začal hroutit svět, ale i přesto nadále v týmu zůstal ještě celou 14.sérii. Ovšem na konci 14.řady se jeho dcera Ellie pokusila ve vězení o sebevraždu, tak to dohnalo Brasse k vážnému rozhodnutí,opustil tým aby si mohl zpět ke své odcizené dceři zase najít cestu.


Gregory Sanders[editovat | editovat zdroj]

 • Herec: Eric Szmanda
 • Oslovení/přezdívka: Greg
 • Datum narození: 5. 7. 1975
 • Místo narození: Milwaukee ve Wisconsinu USA
 • Výskyt: od 3. řady; v prvních dvou řadách jen jako vedlejší postava

Obdivuje Grissoma a měl zájem o Saru Sidleovou. Je známý svým pojašeným chováním a tím, že je naivní ohledně práce forenzních detektivů v terénu, navzdory svým encyklopedickým vědomostem o DNA a o analyzování stop. Greg je velmi inteligentní, zázračné dítě, vyrostl v muže s nekovenčním postřehem a zábavnou povahou. Při práci poslouchá heavy metal, například Marylina Mansona, což mu pomáhá se koncentrovat. Navzdory svému vzhledu rebela nepopíral Sářin výrok, že byl panicem, když šel na univerzitu. V seriálu naráží na romantické zájmy mnohých žen, nejen v laboratoři. Pak v 12.řadě jak do týmu nastoupila nová hezká mladá kriminalistka blondýnka Morgan Brodyová se Greg s ní začal sbližovat, a už několikrát během seriálu spolu flirtovali, ovšem stále zůstali jen přáteli.

Dr. Albert Robbins[editovat | editovat zdroj]

 • Herec: Robert David Hall
 • Oslovení/přezdívka: Al
 • Datum narození: 19. 1. 1952
 • Místo narození: East Orange, New Jersey, USA USA
 • Výskyt: od 3. řady; v prvních dvou řadách jen jako vedlejší postava

Je ředitelem okresní márnice, ženatý, má tři děti. S Grissomem si dobře rozumí a naopak. Má obě nohy protetické a bylo naznačeno, že je ztratil při nehodě, když se pokoušel vykopat podlahu na místě činu.

David Phllips[editovat | editovat zdroj]

Patolog, druhý doktor. Asistent dr.Robbinse

David Hodges[editovat | editovat zdroj]

 • Herec: Wallace Langham
 • Oslovení/přezdívka: David
 • Datum narození: 11. března 1965
 • Místo narození: Los Angeles USA
 • Výskyt: od 8. řady; v 3.-7. řadě jen jako vedlejší postava

Laboratorní technik, který byl do Las Vegas přesunutý z Los Angeleské laboratoře. Je to takový komický vtipálek celého týmu.

Henry Andrews[editovat | editovat zdroj]

Druhý laborant, kamarád Hodgese, Tvoří spolu komickou dvojici laborantů.

Nicholas Stokes[editovat | editovat zdroj]

 • Herec: George Eads
 • Oslovení/přezdívka: Nick
 • Datum narození: 18. 8. 1971
 • Místo narození: Dallas USA

Analytik vlasů a vláken. Nekonfliktní a přátelský, bývalý univerzitní basketbalový hráč a člen bratrstva, má titul z kriminálního práva z Texaské A&M univerzity. Pochází z Dallasu. Má sklon ke "vcítění se" namísto "pochopení" k obětem, za což si vysloužil několik napomenutí od ostatních. Nick někdy dělá předčasné závěry, i přes fakt, že ještě nemá všechny důkazy. Ale je to nejlepší a nejzkušenější kriminalista, který nikdy neselže.


Šerif Conrad Ecklie[editovat | editovat zdroj]

Původně zástupce šerifa, později šerif. Blízký přítel Gilla Grissoma (pak i nového šéfa DB Russella) i Kpt Jima Brasse. Velice dobrý a zkušený spojenec a spolupracovník lasvegaské kriminálky, který jím pomohl s nejedním případem. Má jednu dceru Morgan Brodyovou, která k ním do týmu nastoupila až v 12.řadě. Ze začátku s ní sice neměl blízký vztah, ale ovšem později na konci 12.řady jak byl Ecklie postřelen a málem zemřel se s Morgan sblížili.

Sara Sidleová[editovat | editovat zdroj]

 • Herec: Jorja Fox
 • Oslovení/přezdívka:
 • Datum narození: 16. 9. 1971
 • Místo narození: Tamales Bay USA
 • Výskyt: v 1.-8. řadě

Analytička materiálů a elementů. Vystudovala fyziku na Harvardově univerzitě. Předtím pracovala v márnici a kriminální laboratoři v San Franciscu a nahradila Holly Gribbsovou poté, co vyřešila její smrt. Je plně oddána své práci, má silný smysl pro spravedlnost pro obě skupiny: jak obětí, tak i kriminálniků. Sářin otec, alkoholik, ji a její matku Lauru často bil, než ho Laura zabila. Na Sáře to zanechalo stopy a při své práci má těžkosti vyrovnat se s případy, které se týkají žen a dětí. Po otcově smrti a následném odchodu matky do vězení byla umístěna do pěstounské péče. Později začala mít vztah se svým spolupracovníkem Gillem Grissomem.

Raymond Langstone

 • Herec: Laurence Fishbourne

Původně doktor, později nový šéf místo Gilla Grissoma.Nastoupil na začátku 9.řady a vydržel tam dlouho, až do konce 11.řady. Celou dobu se jeho hlavní dějová linka točila kolem sériových vrahů Dr Jekylla a Nata Haskella, jeho úhlavního nepřítele, který mu pak na konci 11.řady úplně zničil život, málem mu zabil jeho bývalou ženu Glorii a chtěl zabít i jeho, tak ho Ray v sebeobraně zabil, ovšem jen Kpt. Jim Brass věděl pravý důvod Haskellova úmrtí, že to tak úplně sebeobrana nebyla. Raye Jim z toho sice vysekal, ale smrt Haskella zanechala na něm trvalé následky, psychicky narušený stav, pracovní neschopnost a nepříznivou budoucnost pro něj i jeho tým, tak musel na konci 11.řady odejít. Pak na začátku 12.řady byl nahrazen novým šéfem DB.Russellem.

Diebenkorn "D.B." Russel

 • Herec: Ted Danson
 • Oslovení/přezdívka: "Dýbý"
 • Výskyt: od 12. řady

Nový šéf, který nastoupil do týmu na začátku 12 řady, po odchodu Raye Langstona. Původně s Julií Finlayovou pracoval u kriminálky v Seattlu.

Julie Finlay

 • Herec: Elisabeth Shue
 • Oslovení/přezdívka: Finn
 • Výskyt: od 12. řady

Kriminalistka, kamarádka a kolegyně DB.Russella, pracovala před tím s ním v Seattlu, ovšem v půlce 12.řady krátce po odchodu Catherine Willivsové se přidala do jejích týmu. Byla dobrá zkušená kriminalistka, ovšem byla taky nepoučitelná a tak moc zaujatá případy sériových vrahů, až si neuvědomovala že její činy a chyby mají své následky. V úplně posledním díle, na konci 15.řady skončila v komatu, jak jí nebezpečný sériový vrah, kterému byla na stopě málem zabil. Není známo zda se ještě někdy probere nebo ne.

Morgan Brody

 • Herec: Elisabeth Harnois
 • Oslovení/přezdívka: Morgan
 • Výskyt: od 11. řady

Mladá kriminalistka, hezká blondýnka,dcera Conrada Eckleiho která do týmu nastoupila v 12.řadě. Často flirtuje s kriminalistou Gregem Sandersem nebo laborantem Davidem Hodgesem.

Řady a epizody[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Kriminálka Las Vegas.
Řada Díly Premiéra v USA Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 23 2000-10-066. října 2000 2001-05-1717. května 2001 2005-07-077. července 2005 proběhla
2 23 2001-09-2727. září 2001 2002-05-1616. května 2002 proběhla proběhla
3 23 2002-09-2626. září 2002 2003-05-1515. května 2003 proběhla 2006-05-1818. května 2006
4 23 2003-09-2525. září 2003 2004-05-2020. května 2004 2006-09-077. září 2006 2007-02-2222. února 2007
5 25 2004-09-2323. září 2004 2005-05-1919. května 2005 2007-03-011. března 2007 2007-07-1616. července 2007
6 24 2005-09-2222. září 2005 2006-05-1818. května 2006 2007-08-2323. srpna 2007 2008-02-077. února 2008
7 24 2006-09-2121. září 2006 2007-05-1717. května 2007 2008-08-2828. srpna 2008 2009-02-1919. února 2009
8 17 2007-09-2727. září 2007 2008-05-1515. května 2008 2009-08-2727. srpna 2009 2009-12-1717. prosince 2009
9 24 2008-10-099. října 2008 2009-05-1414. května 2009 2010-01-077. ledna 2010 2010-06-1717. června 2010
10 23 2009-09-2424. září 2009 2010-05-2020. května 2010 2010-11-1818. listopadu 2010 2011-06-1616. června 2011
11 22 2010-09-2323. září 2010 2011-05-1212. května 2011 2012-01-3131. ledna 2012 2012-08-2828. srpna 2012
12 22 2011-09-2121. září 2011 2012-05-099. května 2012 2013-02-077. února 2013 2013-07-044. července 2013
13 22 2012-09-2626. září 2012 2013-05-1515. května 2013 2013-11-2828. listopadu 2013 2014-04-2121. dubna 2014
14 22 2013-09-2525. září 2013 2014-05-077. května 2014 bude oznámeno bude oznámeno
15 18 2014-09-2828. září 2014 bude oznámeno bude oznámeno bude oznámeno

Dabing[editovat | editovat zdroj]

Jméno postavy Herecký představitel Jméno dabéra
Gil Grissom William Petersen Vladislav Beneš
Catherine Willows Marg Helgenberger Zlata Adamovská
Nick Stokes George Eads Jiří Dvořák, Martin Zahálka, Ivan Jiřík
kapitán Jim Brass Paul Guilfoyle Ladislav Županič
Conrad Ecklie Marc Vann Miroslav Táborský Zdeněk Maryška
Sara Sidle Jorja Fox Tereza Bebarová, Klára Sochorová
Warrick Brown Gary Dourdan Jan Šťastný
Gregory Sanders Eric Szmanda Michal Jagelka, Libor Bouček
David Hodges Wallace Langham Petr Meissel
Henry Andrews Jon Wellner Petr Gelnar
Dr. Albert Robins Robert David Hall Karel Richter
David Phillips David Berman Svatopluk Schuller, Petr Meissel, Pavel Tesař, Ivo Novák
Raymond Langston Laurence Fishbourne Petr Oliva
D.B. Russel Ted Danson Pavel Rímský
Julie Finlay Elisabeth Shue Dagmar Čárová, Monika Žáková
Morgan Brody Elisabeth Harnois Jitka Ježková, Hana Ševčiková

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků CSI Las Vegas na anglické Wikipedii a C.S.I.:Kriminálka Las Vegas na slovenské Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]