Lockheed Martin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lockheed Martin
Logo
Logo
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1995
Sídlo Bethesda
Souřadnice sídla
Klíčoví lidé Marillyn Hewson
Oblast činnosti aeronautický průmysl
Dceřiné společnosti Lockheed Martin (Australia)
Lockheed Martin Canada
Lockheed Martin (United Kingdom)
Oficiální web www.lockheedmartin.com
Identifikátory
ISIN US5398301094
LEI DPRBOZP0K5RM2YE8UU08
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lockheed Martin [lokhíd marten] je jedna z vedoucích mezinárodních společností s pokročilou technologií a také letecký výrobce. Vznikla roku 1995 sloučením společností Lockheed Corporation a Martin Marietta. Sídlí ve městě Bethesda v Marylandu a po celém světě zaměstnává okolo 140 000 lidí. Současným ředitelem je Robert J. Stevens, který se vedení společnosti ujal po Gordonu Richardu Englandovi, jež postupně přešel do funkce prvního náměstka ministra vnitra Spojených států.

Podle příjmů z roku 2006 je Lockheed Martin největším vojenským dodavatelem na světě. Mezi produkty společnosti Lockheed patří např. balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor, za který roku 2006 společnost obdržela cenu Collier Trophy. Pod firmou Martin Marietta se vyrábějí rakety Titan a také Space Shuttle External Tank. Lockheed Martin vyrábí také elektroniku a informační a elektronické systémy; angažuje se i v kosmonautice.

Hlavním zákazníkem pro Lockheed Martin (kolem 95 %) je americké ministerstvo obrany, jiné americké federální agentury a armády cizích mocností.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]