Jawed Karim

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jawed Karim
Jawed Karim 2008.jpg
Narození 28. října 1979 (38 let)
Merseburg
Alma mater Univerzita Illinois v Urbana-Champaign
Stanfordova univerzita
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jawed Karim je jeden ze tří zakladatelů společnosti YouTube.

Život[editovat | editovat zdroj]

Karim se narodil v Merseburgu ve východním Německu v roce 1979. V osmdesátých letech jeho rodina odešla do západního Německa. Vyrůstal pak v Neussu. Karim se v roce 1992 přestěhoval se svou rodinou do Saint Paul v Minnesotě. Vystudoval střední školu a později studoval informatiku na Univerzitě Illinois. Školu nedokončil a začal pracovat ve společnosti PayPal, ale dále pokračoval v kurzech a doplnil si bakalářský titul v oboru informatiky. Poté získal magisterský titul v oboru výpočetní techniky na Stanfordově univerzitě.[1]

Zaměstnání[editovat | editovat zdroj]

V roce 1998 pracoval Jawed na Internship ve společnosti Silicon Graphics Inc., kde pracoval na správě dat v 3D voxelu pro velmi rozsáhlé datové soubory pro vykreslování objemu včetně dat pro Visible Human Project.Karim publikoval články o programování v časopise Dr. Dobb's Journal, včetně jednoho o načítání vykreslování a animaci modelů Quake.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. HELFT, Miguel. With YouTube, Grad Student Hits Jackpot Again. The New York Times. 2006-10-12 Dostupné online [cit. 2018-04-15]. ISSN 0362-4331. (anglicky)