Jak básníci čekají na zázrak

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jak básníci čekají na zázrak
Původní názevJak básníci čekají na zázrak
Země původuČesko
Jazykčeština
Délka120 min
Žánrfilmová komedie
ScénářLadislav Pecháček
RežieDušan Klein
Obsazení a filmový štáb
Hlavní rolePavel Kříž
David Matásek
Eva Jeníčková
Markéta Hrubešová
Miroslav Táborský
… více na Wikidatech
ProdukceMiloslav Šmídmajer
KameraPeter Beňa
StřihLibor Merta
Výroba a distribuce
Premiéra14. dubna 2016
Předchozí a následující díl
Jak básníci neztrácejí naději
Jak básníci čekají na zázrak na FPČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jak básníci čekají na zázrak je česká filmová komedie, poslední část „básnické“ hexalogie režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka s podtitulem Konec legendy, která měla premiéru 14. dubna 2016. Natáčení probíhalo v Praze, Litoměřicích, Kladně a Mělníku.

Osoby a obsazení[editovat | editovat zdroj]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Štěpán (Pavel Kříž) i Kendy (David Matásek) (a stejně tak i podnikatel Karas (Lukáš Vaculík)) zůstali i po letech pořád stejní a i přesto, že jim přibylo pár dalších vrásek a zdravotních problémů, tak pořád jdou nekompromisně za svými sny. I když Štěpána jsme v minulém díle zastihli na vrcholu jeho osobního štěstí, kdy již konečně našel životní lásku a narodil se mu syn, tak tento díl začíná více než skepticky - Štěpánova žena Anička-Zrzečka (Michaela Badinková) umřela a on tak zůstal sám se synem Štěpánem Juniorem (Filip Antonio), s jehož výchovou mu vydatně pomáhají právě Karas s Kendym. Kendy se rozhodl překonat svůj stín a po létech režírování reklam se rozhodl pokusit natočit první celovečerní film. Karas se nakonec rozhodl své vozidlo Blue Dream hýčkat už jen virtuálně a Štěpán je opět v kolotoči svých pracovních povinností, kdy je zástupcem primáře na oddělení a zároveň prudce válčí s Vendulkou-Utěšitelkou (Eva Jeníčková), která se stala novou ředitelkou nemocnice. Navíc se z něj stal kolem padesátky chodící hypochondr, který se krok za krokem bojí o své zdraví.

Novým objektem lásky se tak pro Štěpána stane jeho pohledná sousedka a fotografka (Linda Rybová), kterou mu začnou právě jeho nezbední kamarádi dohazovat. Další maléry tak na sebe nenechají dlouho čekat.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Jak k předchozím filmům, tak i k tomuto filmu nakreslil glosující animované vsuvky kreslíř a karikaturista Adolf Born. Jednalo se o jeho poslední dílo pro film před jeho smrtí v květnu 2016.[1]

Režisér snímku Dušan Klein uvedl, že film má podtitul Konec legendy, čímž naznačil, že po téměř 35 letech se celý příběh uzavře. Podle jiných zdrojů ale tvrdí, že by rád realizoval ještě další dva scénáře s tematikou básníků.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Začalo natáčení šestého dílu ‚Básníků‘. Bude poslední, říká režisér Klein. Lidovky.cz [online]. Lidové noviny, 17.9.2015 [cit. 23.5.2016]. Dostupné online. 
  2. Jak básníci čekají na zázrak. Padla poslední klapka 6. dílu legendární série. Svobodný monitor [online]. 18.11.2015 [cit. 23.5.2016]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-06-11. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]