Inuyasha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Inuyasha
Logo de InuYasha en kanji.png
戦国お伽草子–犬夜叉
(Sengoku otogizóši Inujaša)
Žánr fantasy
komedie
akční
Cílová skupina šónen
Manga
Autor Rumiko Takahaši
Nakladatel Šógakukan
Vydáváno 13. listopadu 1996 18. června 2008
Počet svazků 56
Televizní anime seriál
Námět Kacujuki Sumisawa
Režie Masaši Ikeda
Jasunao Aoki
Produkční studio Sunrise
Vysíláno 16. října 2000 – 13. září 2004
Počet dílů 167
Televizní anime seriál
Inuyasha: The Final Act
Námět Kacujuki Sumisawa
Režie Jasunao Aoki
Produkční studio Sunrise
Vysíláno 3. září 2009 – 29. březen 2010
Počet dílů 26
Anime a manga

Inuyasha (犬夜叉, Inujaša), celým názvem Inuyasha, feudální pohádka (戦国御伽草子犬夜叉, Sengoku otogizóši Inujaša), je japonská manga napsaná a ilustrovaná Rumiko Takahaši. Poprvé byla uveřejněna v týdeníku Šónen Sunday 13. listopadu 1996 a skončila 18. června 2008. Hlavními hrdiny série jsou středoškolačka Kagome cestující do feudálního Japonska (přibližně období Sengoku), poloviční démon Inujaša, chlípný buddhistický mnich Miroku, liščí démon Šippó a zabiják démonů Sango. Hlavním záporným hrdinou je Naraku, bažící po moci Drahokamu čtyř duší (japonsky 四魂の玉, Šikon no tama), též zkráceně Posvátném drahokamu.

Podle mangy byly natočeny dva stejnojmenné anime, jejichž produkce se zhostila společnost Sunrise. Prvních 44 dílů režíroval Masaši Ikeda, zbytek Jasunao Aoki. Premiéra první série (167 dílů) se konala v Japonsku 16. října 2000 na kanále Jomiuri TV a seriál byl pozastaven 13. září 2004, kdy skončil přímo uprostřed děje. V tomtéž období vyšly také celkem čtyři celovečerní filmy. Druhá série (26 dílů) dokončila příběh pod názvem Inuyasha: The Final Act (Inujaša: Guren no hóraidžima) až o pět let později, kdy byla premiérově vysílána od 3. září 2009 do 29. března 2010.

V roce 2002 vyhrála tato manga Šógakukan Manga Award za nejlepší šónen titul roku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Příběh začíná ve feudálním Japonsku, v polovině 15. století, kdy se zběsilý poloviční démon Inujaša vloupal do svatyně vesnice, kde žil, aby sebral Drahokam čtyř duší neboli Posvátný drahokam, kterým si chtěl výrazně zvýšit sílu a uskutečnit svůj dávný sen stát se úplným démonem. Ihned poté byl ale střelen šípem mladé kněžky (jap. miko) Kikjó a nabodnut na posvátný strom Gošinboku za vesnicí, čímž zapečetila jeho i jeho moc. Kikjó však byla vážně zraněna a na následky záhadných ran na pravé straně hrudi zemřela. Před smrtí řekla své desetileté sestře Kaede, ať spálí její tělo i s Posvátným drahokamem, aby už nikdy nepadl do rukou zla. Kaede a vesničané splnili její přání a Posvátný kámen tak zmizel ze světa.

V moderním Tokiu se v den svých 15. narozenin chystala čerstvá středoškolačka Kagome Higuraši na cestu do školy, ale zdržel ji její mladší bratr Sóta, že se u Kosti požírající studni v jejich rodinné svatyni šintó zatoulal kocour Bujo. Neochotně ho šla hledat, avšak v té tmě se studna náhle otevřela a na Kagome zaútočila přerostlá démonická stonožka, která ji vtáhla dolů se slovy, ať jí "ho" vydá. Vyděšené Kagome se podařilo nějakým způsobem při pádu do studny odrazit útok bílým světlem z ruky a dopadla na dno. Kagome marně volala svého bratra, ať doběhne pro dědu a pro žebřík, tak nakonec vyšplhala ven sama. Ke svému údivu vylezla na palouk uprostřed lesa a ne do svatyně. Zmateně bloudila, než narazila na věc, kterou znala, a to na košatou korunu posvátného stromu Gošinboku, který měl stát u jejich svatyně doma. U něj uviděla zapečetěného Inujašu. Jak zkoumala jeho psí uši, byla zadržena vesničany, kteří ji svázali a odvlekli na náves, kde si ji prohlédla stará kněžka Kaede. Ta si po chvilce uvědomila, že Kagome vypadá úplně stejně jako její dávno zemřelá sestra Kikjó, jen má očividně jinou povahu a je oblečená v neobvyklém oblečení (v zelenobílé školní uniformě s krátkou sukní). Kaede nařídila Kagome propustit a povečeřela s ní.

Vesnici však večer napadla démoní stonožka, ta samá, co stáhla Kagome do studni, ale chyběla ji jedna z šesti rukou (tu ji při pádu v studni usekla Kagomina záhadná síla). Kagome utekla do lesa, aby ji odlákala z vesnice, kterou mezitím značně poničila, avšak skončila u posvátného stromu, kde křičela o pomoc. V ten moment se probudil Inujaša a vysmál se ji v domnění, že mluví s Kikjó, co vyvádí s tak slaboučkou stonožkou. Stonožka Kagome dohnala a z jejího těla vyrazila Posvátný drahokam, což byl důvod, proč vůbec útočila. Svým tělem ji pak přimáčkla na Inujašu. Inujaša Kagome požádal, ať vytáhne jeho šíp a ona navzdory naléhání Kaede, ať to nedělá, tak učinila. Inujaša stonožku, jež mezitím pozřela Posvátný drahokam a velmi zesílila (hlavně regenerace), hravě svými drápy porážel, avšak díky moci drahokamu ji nešlo zabít. Kaede požádala Kagome, zda nevidí někde v rozmetaných kusech stonožky světlo, tam bude Posvátný drahokam, jenž může dle jejího názoru mít jenom Kagome. Ale ukázalo se, že Inujaša chce získat drahokam pro sebe, tak se pustil do pronásledování Kagome.

Kaede však vytáhla růženec, odříkala zaklínadlo, které ho přemístilo Inujašovi na krk. Pak zavolala na Kagome, aby řekla cokoliv, čím by rozběsněného Inujašu zkrotila. Kagome ve chvíli, kdy Inujaša zvedal na mostě přes řeku drahokam, co jí upadl, vykřikla "SEDNI," (jap. Osuwari!) čímž se rozzářil růženec na jeho krku, který s ním praštil o zem a znehybnil ho. Vyděšená Kagome zakřičela SEDNI ještě několikrát, čímž Inujašu zcela paralyzovala. Noc přečkala u Kaede, přičemž se druhý den uklidněný Inujaša od ní nehnul a přemýšlel, jak ji Posvátný drahokam vzít. Kaede nazval starou čarodějnicí a odmítal uvěřit, že "ta protivná holka" Kagome není Kikjó. Kaede mu vysvětlila, že byl u Posvátného stromu zapečetěný padesát let a Kikjó hned poté zemřela. Nejprve si nebyla jistá, ale když ta stonožka vypárala z Kagome Posvátný drahokam, nabyla přesvědčení, že je Kagome reinkarnací Kikjó, proto ona nyní musí Posvátný drahokam ochránit...přestože neví o světě ve feudální době a o povinnostech kněžek střežících drahokam vůbec nic. Tu stonožku kdysi porazila Kikjó a její kosti pak naházeli do studny, kde probuzena mocí drahokamu pak napadla Kagome v její době.

Znovuobjevení drahokamu však vycítili další slabí démoni, kteří se chtěli stát silnými, a jako první padl Posvátný drahokam na třetí den do spárů malého ptačího démona, když Kagome unesli banditi pod velením toho, do koho se vtělil, když v lese hledala Kosti požírající studnu. Kagome jej pronásledovala spolu s Inujašou (ke spolupráci je pobídla Kaede), a střílela po něm z luku, což dělala poprvé v životě. Ptačí démon pod vlivem drahokamu rychle rostl a sílil, takže využila jím využívanou moc, kterou si dával přirůst nazpátek své useknuté části těla, proti němu. Vystřelila šíp, k němuž připevnila jeho ptačí nohu, aby ho najisto trefila. Šíp skutečně cíl neminul, ale zasáhl kromě démona i Posvátný drahokam, který se roztříštil v mohutném záblesku na tisíce střípků široko daleko. Jednotlivé střípky sice neměly ani zdaleka takovou moc jako kompletní Posvátný drahokam, přesto byla jejich síla výrazná a mezi démony i některými zlými lidmi se o ně doslova strhla válka. Sama Kagome s Inujašou nalezli v lese poblíž jen jeden z nich.

Kaede navečer konstatovala, že se nedá nic dělat a Kagome s Inujašou se budou muset vydat na cestu za sbíráním střípků drahokamu, aby ho znovu zcelili. Další den ráno se Kagome koupala nahá v řece a příkazem sedni poslala ze skály k zemi Inujašu, který ji šmíroval. Kaede byla u toho a napomenula ho, že jen čekal, kdy bude moci ukrást střípek. Řekla mu, že jedině Kagome je schopná střípky vidět, a on má na rozdíl od ní zase velkou sílu. Inujašu však dráždilo, že Kagome v šatech miko, co ji půjčila Kaede, vypadá úplně stejně jako Kikjó. Po Kagome žádal, ať se svlíkne, načež ta ho praštila kamenem do hlavy a nazvala zvrhlíkem. S boulí na hlavě jen dodal, ať si zase vezme svůj divný zelenobílý úbor. Usoudila, že se InuJaša chová vskutku jako malý kluk, a když ji řekl, že ji k hledání střípků nepotřebuje, popadla svoje věci a šla ke studni. Ještě před tím zneškodnila Inujašu příkazem sedni, když po ní chtěl aspoň ten střípek. U studny ji však nějaké vlákno pořezalo obličej. Nad sebou zahlédla velkou pavučinu z vlasů, co tam nachystala démonkyně jménem Jura Sakasagami. Ta ji sebrala její střípek a na Kagome zaútočila, když slyšela, že neví, kde je zbytek Posvátného drahokamu. Kagome spadla do studny a s křikem se dostala zpět domů do své doby. Ze studny ji vytáhl její děda se Sótou, od nichž se dověděla, že byla celé tři dny pryč. Celá rozechvělá se rozbrečela dědovi, že se celou dobu tak bála.

Ve vsi se však mezitím začaly dít divné věci, démonkyně Jura ovládla svými vlasy obyvatelstvo a napadla Inujašu s Kaede, kteří uprchli z vesnice. Kaede jako jediná viděla vlasy, ale byla zraněná. Inujaša ji schoval v lese po mělké díry, kde ji částečně zasypal, a na její naléhání běžel dovést zpátky Kagome, protože ta ty vlasy bude vidět také. Inujaša studnou dorazil do doby Kagome a doslova ji přinutil k návratu. Inujaša vzal s sebou nechtíc i několik Juřiných vlasů, s nimiž pak oba svedli bitvu ve svatyni, než Kagome vyhledala řídící vlas, který následně on přesekl drápy. Vrátili se zpět a Kagome sledovala hlavní prameny, aby se dostali až k ní. Nakonec ji našli, přičemž narazili na skupinu mrtvých vojáků, kteří se zapletli do Juřiných vlasů. Od nich si Kagome vzala luk a šípy a slíbila Inujašovi, že začne trénovat. Na svahu je ale přepadly vlasy a Kagome, kterou Inujaša nesl na zádech, ho navigovala, aby se pramenům vyhýbal. Nakonec byl zachycen a upoután. Kagome pak jedním šípem zasáhla hlavní pramen vlasů, čímž uvolnila její oběti z dřívějška. Jura na ni seslala ohnivé vlasy a podpálila plášť z ohnivé krysy, co ji dal Inujaša. Ten se z vlasů uvolnil a pomocí úderu krvavá pracka ji usekl ruku, v níž měla meč. Moc to nepomohlo, neboť pomocí vláken vlasů ji na dálku ovládala i nadále. Srazila ho s ním na zem poté, co ho zezadu probodla, aby mu pak usekla hlavu, ovšem podcenila ho. Mezitím se Kagome vyšplhala po hlavním prameni vlasů, kde objevila rudou lebku, což se ukázalo být slabým místem. Jura se pokusila Kagome uškrtit vlasy, čemuž Inujaša zabránil. Jakmile oba spadli do hromady lebek jejích obětí, začala Kagome mlátit hrotem do rudé lebky, až ji proděravěla, čímž se Jura vypařila a Kagome získala zpět svůj střípek.

Kagome se poté opět vrátila domů do své doby, aby si s sebou přinesla kolo a zásoby léků pro Inujašu, jenž byl ze souboje s Jurou zraněný. Ten se ale nakonec dokázal vyléčit sám díky svému polodémonímu původu. Poté se s Inujašou poté vydala na cestu za dalšími střípky. Cestou narazili díky instrukcím blešího démona Mjógy na Inujašova bratra Seššómarua a jeho sluhu Džakena, který hledal otcovo dědictví: meč Tessaiga, jenž se nacházel v jeho hrobu, jehož přesná poloha je neznámá, ovšem věděl, že se tam dostane, pokud použije černou perlu z Inujašovy oční čočky. Inujašu chtěl zabít tím, že k němu přivedl démonkyni, zamaskovanou jako jeho matku, ovšem z toho, aby ho pozřela, ho zachránila nakonec Kagome. Seššómaru však stihl černou perlu získat a vyčaroval portál do podsvětí, kam se za ním vypravila i Kagome a Inujaša. Zde v obrovitých ostatcích jejich otce, psího démona jménem Inuno-Taišó, nalezli Tessaigu. Seššómarua však nepřijala a popálila ho na ruce. Úspěšný nebyl ani Inujaša a meč povolil, až když se ho dotkla Kagome. Mezitím se oba bratři prali o meč a získal ho nakonec Inujaša. Seššómaru to ale nevzdal a proměnil se z humanoidní formy do skutečné podoby psího démona. Na radu Mjógy Inujaša použil Tessaigu, aby legitimizoval držení této zbraně. Tessaiga se z rezavého a tupého meče pak proměnila na ostrý meč, když Inujaša řekl Kagome, že ji před Seššómarem ochrání. Tomu Inujaša Tessaigou useknul levou ruku a bitva tím skončila, přičemž se všichni vrátili z podsvětí do reálného světa, kde narazili na nepřítele, jenž se stane jejich úhlavním: Naraku.

Později se k Inujašovi a Kagome připojili další členové jejich skupiny.

  • 1) Liščí démon Šippó, sirotek, který chtěl pomstít svého otce, jehož zabili Hromoví bratři, což nakonec provedl InuJaša.
  • 2) Chlípný mnich Miroku, jenž zdědil po svém otci a dědovi kletbu větrného tunelu v dlani, když byl proklet polodémonem Narakem. Vydělává si pokoutně zaříkáváním démonů a slouží mu jezevčí démon Hači. A rád sahá na pozadí dívkám, Kagome z toho nadšená nebyla.
  • 3) Sango, zabiják (vymítač) démonů, jejíž mladší bratr Kohaku byl posednut pavoučím démonem Narakem a zničil její rodinu, přičemž byl sám Kohaku zabit a později oživena Narakem za pomocí střípků drahokamu. Ji zranil a naživu ji udržel stejně jako Kohaka, přičemž ji chtěl využít proti Inujašovi a Kagome, ale nakonec poznala, že ji Naraku lže a to on stojí za smrtí všech jejích přátel a rodiny.
  • 4) Kirara (v angl. verzi Kilala) je nekomata, žlutočerná létající dvouocasá kočka, která se může zvětšit.

Skupina zažívá mnohá dobrodružství, setkává se s mnoha dalšími lidmi i démony, kdy se Inujaša s Kagome sbližují. Mezi ně však vloží klín jeho první láska, miko Kikjó, kterou oživila za pomocí části Kagominy duše čarodějka Ora Suei. Kikjó ale kvůli nečisté podstatě svého znovuzrození připomíná více než člověka spíše potulnou ztrápenou duši (banší) a chce z pomsty zabít Inujašu, k němuž ale stále chová určité city a on k ní. Inujaša stále opětuje její city, což vede k různým reakcím u Kagome i Kikjó, jež je přesvědčená, že Inujaša stále chce získat moc Posvátného drahokamu k tomu, aby se stal úplným démonem. Později ale Inujašovi, a o hodně později i samotné Kikjó dojde, že ten incident s Posvátným drahokamem, kdy ho zapečetila o ten strom, způsobil poloviční démon Naraku.

K Seššómaruovi se později přidala malá holčička Rin, která u něj probudila city k lidem, když ji našel mrtvou po útoku vlčích démonů a oživil ji úspěšně mečem Tenseiga, ačkoliv on si to dlouho nepřiznával a dával si dost pozor, aby je neodhalil ostatním, zvláště svým nepřátelům. Ta dala i jméno jeho dvouhlavé sani A-Un. Rin pak Seššómaru ochraňoval při svém putování jako svou dceru a do budoucna snad jako potenciální manželku, neboť věděl, že až ona doroste do dospělosti, on bude na poměry démonů jókai pořád mladík. Setkání s Rin ho skutečně výrazně změnilo.

Pavoučí polodémon Naraku je společný záludný dlouhodobý protivník, po jehož střetnutích s Inujašou a skupinou se postupně rozplétá a vyjasňuje minulost InuJaši a Kikjó. Původně to byl vážně zraněný lidský bandita jménem Onigumo, o kterého se před 50 lety potají starala Kikjó s Kadae v jeskyni poblíž její vesnice, protože věděly, že svá vážná zranění nepřežije. Naraku však přistoupil na dohodu pavoučího démona, který byl jím přitahován proto, že věděl o jeho citech ke Kikjó a pod záminkou, že mu pomůže získat její srdce a její Posvátný drahokam, mu Oniguma dovolil se s ním a spolu s dalšími démony spojit. Tímto spojením vznikl velmi mocný polodémon Naraku, jenž si vypůjčil podobu Inujaši, jenž byl tehdy připraven vzdát se své polodémoní podstaty za pomocí Posvátného drahokamu, čímž by ukončil povinnosti Kikjó a ona by pak mohla žít jako normální dívka a vzít si polidštěného Inujašu za muže. Když Kikjó čekala na Inujašu, aby mu dala Posvátný drahokam, tak místo něj přišel převlečený Naraku a Kikjó počastoval urážkami a tím, že nikdy neplánoval s ní žít, a že chce být plnohodnotným démonem. Při tom ji ošklivě zranil a utekl. Následně Naraku v podobě Kikjó napadl podobně lukem a šípy Inujašu, který tomu, co se děje, nerozuměl a cítil se podveden, proto pak napadl vesnici, kde za ty měsíce, co se stýkal s Kikjó, tak nějak zdomácněl, aby ukradl Posvátný drahokam, což nakonec vedlo k jeho zapečetění vážně zraněnou Kikjó.

Samotný Posvátný drahokam vznikl jako mocný artefakt, aby mocná miko jménem Midoriko před několika staletími zapečetila moc krále všech démonů Magacuhiho. Když ho vyrobila a použila, uvěznila uvnitř celou jeho podstatu v bitvě trvající sedm dní, kdy byla přepadena celými legiemi démonů. Magacuhi vzniknul podobně jako Naraku, tedy spojením démonů se smrtelně zraněným člověkem-mizerou, který tajně toužil po jejím srdci. Když ji vzal do zubů, s Drahokamem způsobila spojení jeho a její duše, aby je pak obě, jeho i svojí navždy odstranila ze světa. Jejich těla zemřela, ale obě jejich duše nadále žily uvnitř Posvátného drahokamu, který se tímto stal tím, čím je, kde se Midoriko utkávala v nikdy nekončící bitvě s Magacuhim a jeho démony. Midoričino tělo bylo pohřbeno jako mumie do jedné jeskyně, avšak její vůle mohla prostřednictvím Posvátného drahokamu ovlivňovat okolní svět, například kolísáním moci, jež používali lidé a démoni prostřednictvím střípků Drahokamu. Svou vůli však mohl šířit i Magacuhi znečištěním Posvátného drahokamu, a jedině zničením Posvátného drahokamu mohlo dojít k jeho konečné porážce. K tomu mohlo dle staré legendy dojít jedině správně vyřčeným přáním.

Do děje se přidal i Koga, mladý velitel kmene vlčích démonů, který se zamiloval do Kagome a často přicházel k ní na pomoc. Inujašu urážel přízviskem „Psisko,“ a oba byli vždy na kordy. Koga si časem uvědomil, že s Kagome nemůže být, ale navždy pro něj zůstávala tajnou láskou, i když si pak vzal vlčí démonkyni jménem Ajame, které to v dětství slíbil.

Po zhruba dvou letech putování byl Naraku poražen poté, co udělal dříve chybu, když se pokusil poštvat Seššómarua proti Inujašovi, což si první jmenovaný uvědomil, neboť byl velice inteligentní, a společně pak (sice neochotně) zničili původní Narakovo tělo. Ten však už dříve posednul duši mrtvého mnicha, hlídajícího posvátnou očistnou horu Hakurei a vzkřísil skupinu nájemných zabijáků známou jako Bandu sedmi, které dal svou sbírku Střípků drahokamů, aby je udržel naživu v jejich zombie-stavu a posílil dost na to, aby dostatečně dlouho zabavili všechny jeho nepřátele dřív, než si pomocí temného rituálu obnoví v útrobách hory Hakurei tělo, které nebylo možné kvůli tomu, jak vlastně sám vzniknul, zničit běžným způsobem. Naraku byl nakonec poté, co zkompletoval celý Posvátný drahokam, přeci jen zničen, když se přeměnil s jeho mocí do podoby obřího létajícího pavouka. Mezitím ale značně zesílil a zmoudřel jak Inujaša a jeho přátelé, tak Seššómaru, který začal pomalu přes jeho naprostý despekt k Inujašovi svého bratra uznávat pro jeho odvahu a pro jeho schopnost ho ve vzájemných šarvátkách porazit, když mu Inujaša vzal dokonce i moc Tenseigy. Do závěrečné bitvy s Narakem se zapojili všichni, a on chtěl sebevražedným útokem vyhladit i vesnici Kaede, avšak byl včas díky Seššómarově zbrani Bakusaize, jež představovala jeho skutečnou moc a také složení zkoušky, kdy k získání moci nepotřebuje otcovo dědictví, zničen, třebaže jeho jed zamořil velkou oblast v okolí vesnice. Naraku však totálně zkaženému Posvátnému drahokamu v pravý moment řekl své přání, než zemřel. To přání se vyplnilo ihned poté, co byl skutečně usmrcen a Mirokův větrný tunel zacelen, když byla Kagome vtažena do jiného světa škvírou, kde se nacházel znečištěný Posvátný drahokam poté, co ho zasáhla ještě v Narakově těle posvátným šípem. Zděšený Inujaša otevřel svou Tessaigou, vylepšenou na nejlepší možnou úroveň, bránu do jinosvěta, aby Kagome našel. Jak ji hledal, mluvil k oběma zvlášť démon Magacuhi, který se snažil Kagome přesvědčit, aby učinila své sobecké přání a následně spadla do pasti Posvátného drahokamu, který se ukázal být velice nebezpečným pro toho, kdo by vyslovil jakékoliv nesprávné přání. Dle Magacuhiho a jeho démonů pak, co řekli jinde uvnitř drahokamu Inujašovi, by následně byla Kagome uvězněna navždy v Posvátném drahokamu, aby zaujala Midoričino místo, Naraku, jenž byl mrtev také uvězněn v Posvátném drahokamu, by pak s ní bojoval ve věčném souboji, zatímco sám Magacuhi by se mohl znovu inkarnovat na svět. Inujaša však dokázal křičet tak nahlas, že jeho hlas dorezonoval až ke Kagome, aby si nic nepřála. Ta řekla Magacuhimu, jehož nazvala Posvátným drahokamem, že věří, že pro ni Inujaša přijde, a skutečně přišel. Následně si vzpomněla na dědečkovo vyprávění, že Posvátný drahokam lze zničit jen jediným správným přáním, tedy si přála, aby zmizel, jednou pro vždy.

Kagome se následně vrátila zpět do fyzického světa i s Inujašou, políbila se s ním, a Kosti požírající studna, jež zmizela v obou světech na tři dny, kdy byla uvězněná v Posvátném drahokamu, se znovu objevila, ale každého z njich vrátila tam, kam patřili. Naraku tak byl po pěti letech konečně poražen. Další tři roky Kagome studovala školu, zatímco ve feudální době byla vesnice obnovena, Sango s Mirokem se vzali a měli tři děti, a Rin začala žít s Kaede, aby se po letech putování se Seššómaruem naučila zase žít s lidmi. Kagome každý den zkoušela jít do feudální doby za Inujašou, jenž tam zůstal sám, neboť před závěrečnou bitvou odešla ze světa konečnou smrtí i jeho Kikjó, jež konečně dospěla k míru v duši, která byla očištěna od nenávisti i žárlivosti. Avšak přenost Kosti požírající studny nefungoval. Až teprve jednoho dne, těsně po promoci, kdy hluboce zapřemýšlela, proč přestala fungovat, a došla k tomu, že to byly city, co jí přitahovaly k této době, takže se vzdala všeho a náhle studna začala opět fungovat, ale tentokrát již jednosměrně. Rozloučila se s matkou, dědečkem, bratrem Sótou a vrátila se za Inujašou, kterého si vzala za muže, třebaže on byl poloviční démon. Ale nyní o poznání moudřejším a konečně dospělým. Kagome nastoupila ke Kaede do řádného učení na kněžku miko a ve feudální době pak trávila spokojený život spolu s Inujašou.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Inujaša[editovat | editovat zdroj]

Hlasy mu propůjčili: Kappei Jamaguči (山口 勝平) (japonsky), Richrd Ian Cox (anglicky)

Inujaša je napůl démon (han'jó), dítě Inu no Taišóa (psího démona) a lidské princezny Izayo (člověk). Má meč Tessaiga (japonsky 鉄砕牙, v hiraganě てっさいが, někdy nesprávně nazývaný Tecusaiga), jež zdědil po svém otci. Jedním máchnutím zabíjí tisíce démonů. Dokáže se velice rychle uzdravit ze svých zranění. Když vychází nový měsíc (při novu), stává se z něj člověk. Zčernají mu vlasy, oči mu zhnědnou a ztratí své démonické schopnosti – zmizí mu drápy a tesáky a nemůže vládnout Tessaigou. Inujaša byl připoután k posvátnému stromu Gošinboku Kikyiným pečetícím šípem, 50let před příchodem Kagome. Inujaša nosí na krku magický růženec, který ho přimáčkne k zemi pokaždé, když Kagome řekne slovo sedni! (v japonštině – Osuwari, a angličtině – Sit nebo Sit, boy). Tento růženec mu dala Kaede, když se pokusil ukrást Klenot čtyř duší Kagome hned poté, co ji zachránil od stonožky.

Kagome Higuraši (日暮 かごめ)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy jí propůjčily: Sacuki Jukino (雪野 五月) (japonsky), Moneca Stori (anglicky)

Kagome je 15letá studentka, která se právě dostala na střední. Je reinkarnací Kikio, kněžky (miko), která zemřela 50 let před tím, než se Kagome poprvé dostala skrz Kosti požírající studnu. Kagome má duchovní schopnosti a dokáže vycítit a očistit potemnělé střípky drahokamu.

Miroku (弥勒)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy mu propůjčili: Kódži Cudžitani (辻谷 耕史) (japonsky), Kirby Morrow (anglicky)

Miroku je buddhistický mnich (hóši 法師), který cestuje a vymítá démony výměnou za jídlo a nocleh. Na pravé ruce má černou díru (kazaana, větrný tunel), která vysaje všechno kolem něj. Má ji ovázanou magickými korálky, čímž ji má plně pod kontrolou. Tato díra se v jeho rodině dědí z generace na generaci už od jeho dědečka Mijacu, kterému ji udělal Naraku. Je to jeho prokletí, avšak on se ho naučil používat jako zbraň. Naraku proto vytvoří jedovatý hmyz, který sám vlétá do větrného tunelu a přiotráví ho. Jeho větrný tunel se ale zvětšuje a pokud by se zvětšil hodně, mohl by ho vysát. Hledá proto ženu, která by mu povila dítě, které by mohlo pokračovat v hledání Naraka, neboť si není jistý, jestli to stihne/dokáže sám.

Sango (珊瑚)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy jí propůjčily: Hóko Kuwašima (桑島 法子) (japonsky), Kelly Sheridan (anglicky)

Sango je zabiják démonů (démono-bijec). Její zbraní je Hiraikocu (obří bumerang), který je vyroben z kostí zabitých démonů a používá ho z jejich zabíjení. Její rodinu a celou vesnici zabila Narakova lest. Přežila jedině ona a její bratr Kohaku, který přežije pouze díky střípku klenotu, jež má v zádech.

Šippó (七宝)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy mu propůjčili: Kumiko Watanabe (渡辺 久美子) (japonsky), Jillian Michaels (anglicky)

Šippó je osiřelý liščí démon, jemuž otce zabili Hromoví bratři, Hiten a Manten. Kagome a Inujaša se s ním setkávají a pomohou mu pomstít smrt otce. Šippó dokáže měnit podoby, avšak pouze dočasně a často neúplně a neúčinně. Jako zbraň používá svou liščí magii, hračky, kopírování předmětů a vytváření iluzí.

Kirara (雲母)[editovat | editovat zdroj]

Hlas jí propůjčila: Tarako (鱈子, Tarako Isono 磯野鱈子)

Kirara je Sanze věrná nekomata. Má krémovou barvu, černé uši, dva černé huňaté ocasy a černé tlapky. Kirara má dvě formy: velký zuřivý lví démon se schopností létat a malé rozkošné koťátko. Sango, Miroku a Šippó ji často používají k transportu. V anglické verzi ji přejmenovali na Kilala, jelikož japonské "r" se vyslovuje jako "l")

Seššómaru (殺生丸)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy mu propůjčili: Ken Narita (成田 剣) (japonsky), David Kaye Seššómaru je syn silného démona (jókai) Inu no Taišó a Inujašův starší bratr. Seššómaru nenávidí Inujašu, protože ho kdysi zanechal v bitvě bez pomoci (nemohl, jelikož byl zaklet šípem), vytýká mu, že je jen poloviční (nehodnotný) démon a špiní otcovu krev. Po otci získal meč Tenseigu, která umí jedním máchnutím oživit tisíce životů, avšak v boji je mu úplně k ničemu. Snaží se proto Inujašovi vzít Tessaigu. Po čase, kdy vzdal tenseigu aby se spojila s Tetsaigou, však získá meč z vlastní síly Bakusaigu, kterou slušně na konci rozkládá Narakovo tělo.

Naraku (奈落)[editovat | editovat zdroj]

Hlasy mu propůjčili: Tošijuki Morikawa (森川 智之) (japonsky), Paul Dobson (anglicky)

Hlavní záporná postava Naraku nezvratně zasáhl do osudu každé postavy v seriálu svými nástrahami, léčkami a manipulacemi. Stejně jako Inujaša je i on polodémon a vznikl z bandity Oniguma. Na rozdíl od Inujaši si může, jak tvrdí, vybrat období, kdy ztratí své démonické schopnosti a stane se z něj člověk. Stejně jako oni sbírá střípky Klenotu čtyř duší. Též se zamiloval do Kikjó, která se o něj starala, když byl jako Onigumo těžce raněn a odsouzen k věčnému upoutání na lůžko v jeskyni. Nabídl proto své tělo démonům, oni se v něm spojili a tím povstal Naraku, démon se srdcem člověka, jež stále touží po Kikjó.

Anime[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Seznam dílů seriálu Inuyasha.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]