Med a čtyřlístek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Med a čtyřlístek
ハチミツとクローバー
(Hačimicu to kurobá)
Žánr romantický
komedie
drama
Cílová skupina džosei
Manga
Autor Čika Umino
Nakladatel Šúeiša
V časopise CUTiEcomic
Young You
Cocohana
Vydáváno červen 2000 28. července 2006
Počet svazků 10
Televizní anime seriál
Námět Čika Umino
Scénář Jósuke Kuroda
Režie Ken'iči Kasai
Produkční studio J.C.Staff
TV stanice Fuji TV
Zahraniční
stanice
Česko Animax
Vysíláno 14. dubna 2005 – 26. září 2005
Počet dílů 24
Televizní anime seriál
Med a čtyřlístek II
Námět Čika Umino
Scénář Jósuke Kuroda
Režie Tacujuki Nagai
Produkční studio J.C.Staff
TV stanice Fuji TV
Zahraniční
stanice
Česko Animax
Vysíláno 29. června 2006 – 14. září 2006
Počet dílů 12
Anime a manga

Med a čtyřlístek (japonsky ハチミツとクローバー, Hačimicu to kurobá) je japonská komediálně-dramatická manga série, sepsaná a ilustrovaná Čikou Umino. Sleduje životy a vztahy skupiny mladých lidí, kteří studují uměleckou školu a bydlí ve stejné budově.

Manga vycházela v letech 20002006 ve vydavatelství Šúeiša a čítá celkem 10 svazků. V roce 2003 vyhrála 27. ročník soutěže Kódanša manga šó pro nejlepší mangu v kategorii šódžo. Na základě mangy byl vytvořen anime seriál, který vyrobilo studio J.C.Staff. Seriál má dvě řady a svou premiéru si odbyl na televizní stanici Fuji TV v letech 20052006. Sponzorovala ho řada firem jako například WE, Adidas, Head Porter, Visvim. V Česku ho vysílala anime stanice Animax. Rovněž existuje neanimovaný celovečerní film od firmy Asmik Ace Entertainment, který šel do japonských kin v roce 2006 a hraný seriál (taktéž vysílaný v Česku na Animaxu).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Júta Takemoto, Takumi Majama a Šinobu Morita jsou tři mladí muži ve věku kolem 20 let, kteří bydlí ve stejné budově a studují na stejné umělecké univerzitě v Tokiu. Jeden z jejich vyučujících, profesor Šúji Hanamoto, seznámí trojici se svou mladičkou a nesmírně talentovanou příbuznou Hagumi, která právě nastupuje na stejné škole do prvního ročníku. Júta i Šinobu se do dívky okamžitě zamilují. Zatímco zakřiknutý Júta své city skrývá a snaží se jí být jen dobrým přítelem, excentrický Šinobu svými přehnanými a značně ztřeštěnými projevy náklonnosti Hagumi vyloženě děsí. Plachá Hagumi postupně zapadne do skupinky přátel, mezi něž patří ještě studentka hrnčířství Ajumi Jamada. Této krásné dívce padají k nohám celé zástupy mužů, ona ale touží po tom jediném, kterého nemůže mít. Její vyvolený Takumi totiž miluje starší ženu, ovdovělou architektku Riku, a Ajumi bere jen jako dobrou kamarádku. Ani on to ale nemá jednoduché, protože Rika, dosud traumatizovaná tragickou smrtí milovaného manžela, odmítá všechny jeho milostné návrhy.