Nana (manga)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Nana
ナナ
Žánrdrama, romance, slice of life
Cílová skupinadžosei
Manga
AutorAi Jazawa
NakladatelstvíŠúeiša
V časopiseCookie
Publikováno od2000-00-00 2000 – dodnes
Počet svazků24
TV anime
AutorAi Jazawa
RežieMorio Asaka
ScénářTomoko Konparu
ProdukceMasao Marujama
Tošio Nakatani
HudbaTomoki Hasegawa
StudioMadhouse
KanálNTV
Vysíláno od2006-04-055. dubna 20062007-03-2727. března 2007
Počet dílů47
Portál: Anime a Manga

Nana (japonsky ナナ) je japonské anime a manga v šódžo stylu. Mangu (a tudíž i předlohu k anime) nakreslila Ai Jazawa. Anime je nedokončené, momentálně se čeká na další pokračování mangy, kterou kvůli svému zdravotnímu stavu autorka pozastavila.

Postavy se v průběhu děje vyrovnávají s nešťastnými láskami i řeší každodenní situace. Je zde velice výstižně ukázáno, jak dovede život člověka potrápit. O neočekávané zvraty ani momenty není v příběhu nouze, děj apeluje na morální hodnoty člověka, na jeho city, racionalitu i empatii. Zároveň se často ukazuje být velice vtipný.

Stručný děj[editovat | editovat zdroj]

Hlavními postavami děje jsou dvě dvacetileté dívky. Náhodně se setkaly ve vlaku a nikdo ještě tehdy netušil, jak osudové jejich setkání vlastně bylo. Obě se totiž stejně jmenují a obě se do Tokia stěhují. Když se opět setkají v bytě, o který mají obě zájem, jen stěží se tomu dá říkat náhoda. Jelikož se žádná nechce prostorného bytu vzdát, domluví se, že tu budou žít spolu.

Na tom všem by nebylo nic podivného, jen kdyby obě dívky neměly naprosto odlišné charaktery. Roztomilá Nana Komacu (později přezdívaná Hačiko) si libuje v romantických růžových šatičkách a věří v lásku až za hrob. Pesimistická Nana Ósaki nedá dopustit na černou barvu, roztrhaný punkový styl a rudé nehty, které příhodně ladí s její rtěnkou. Je zpěvačkou v kapele Blast (band) (Black Stones) a na rameni má tetování květiny Ren, což je druh lotosu.

Obě Nany se vzájemně podporují a pomáhají si, i když chvílemi jako by byly každá z jiného světa. Proti BLASTU stojí však konkurenční skupina – TRAPNEST (členové: Reira, Takumi, Ren, Naoki), kterou začíná rostoucí popularita BLASTU velice znepokojovat... Osudy všech členů obou kapel i jejich přátel, kteří je obklopují, se začnou vzájemně proplétat a křížit, ve všem však hrají hlavní roli obě Nany. Obě kapely se vzájemně předhánějí v úspěšnosti vydaných písní i ve své popularitě mezi fanoušky[1]. Příběh vrcholí těhotenstvím a svatbou Hačiko[zdroj?] a smrtí Rena[2].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.fanpop.com/clubs/nana/picks/results/128859/trapnest-vs-blast
  2. http://forums.mangafox.me/threads/95928-Ren-really-dead-and-will-nana-commit-suicide