Chrono Crusade

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Chrono Crusade
クロノ クルセイド,
(Kurono Kuruseido)
Žánr Akční, Romantický, Fantasy, Drama
Cílová skupina šónen
Manga
Autor Daisuke Moriyama
Ilustrátor Daisuke Moriyama
Nakladatelství Kadokawa Shoten
Publikováno od 19982004
TV anime
Chrno Crusade
Režisér Yū Kō
Studio Vlajka Japonska Gonzo
Vysíláno od 14. listopad 200310. červen 2004
Portál: Anime a Manga

Chrono Crusade (známé také jako Chrno Crusade) je japonská manga. Na její motivy vznikl později stejnojmenný animovaný seriál. Vyšlo také několik novel.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dvacátá léta minulého století jsou proslulá změnami a nemravností. Společenská elita si našla novou zábavu v uctívání ďábla. V roce 1928 se to však vymklo z rukou. Speciální organizace "Řád Magdalény" vznikla před staletími, aby se vypořádala s touhle hrozbou. Vede ji otec Remington a sestra Kateřina. Mladí stoupenci řádu jsou vybaveni těžkými zbraněmi, aby byla boží vůle naplněna. Jednou z neslavně známých členek je sestra Rosette, známá pro svou nešikovnost, díky které vznikají různé exploze. Aby toho nebylo málo, jejím partnerem je mocný ďábel Chrono, který je k ní připoután mocným amuletem. I když je Chrono mocný, něco se děje v pozadí. Je to síla a zlo mnohem mocnější, než Chrono sám a čeká na zkázu řádu, lidstva a světa.[1]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Chrono[editovat | editovat zdroj]

Titulní postava příběhu. Silný démon, který uzavřel smlouvu s Rosettou aby zachránil jejího bratra Joshuu. Od té doby, když se změní do své pravé podoby, bere si Rosettin život.

Rosetta Christopher[editovat | editovat zdroj]

Impulsivní řádová sestra. Provádí spolu s Chronem likvidace nebezpečných démonů. Pátrá po svém mladším bratru Joshuovi, který byl před 4 lety unesen démonem Aionem.

Azmaria Hendrich[editovat | editovat zdroj]

Je jedním z apoštolů a talentovanou zpěvačkou. Přidá se k Chronovi a Rosettě.

Satella Harvenheit[editovat | editovat zdroj]

Německá lovkyně démonů, která začne spolupracovat s Chronem Rosettou a Azmariou, i když zprvu jsou její vztahy s Rosettou napjaté. Chce pomstít smrt své starší sestry, kterou zabil Aion.

Aion[editovat | editovat zdroj]

Je Chronovým dvojčetem a hlavní zápornou postavou příběhu. Chce vytvořit spolu s jinými démony nový svět. Připravil Chrona o jeho rohy a tím i o zdroj energie. Chrono se poté musel změnit do formy mladého chlapce.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Akihabara.cz