Chrono Crusade

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Chrono Crusade
クロノクルセイド
(Kurono Kuruseido)
Žánr Akční, Romantický, Fantasy, Drama
Cílová skupina šónen
Manga
Autor Daisuke Morijama
Nakladatelství Kadokawa šoten
Publikováno od 19982004
Počet svazků 8
TV anime
Chrno Crusade
Autor Daisuke Morijama
Režie Jú Kó
Studio Japonsko Gonzo
Vysíláno od 14. listopad 200310. červen 2004
Počet dílů 24
Portál: Anime a Manga

Chrono Crusade (známé také jako Chrno Crusade) je japonská manga. Na její motivy vznikl později stejnojmenný animovaný seriál. Vyšlo také několik novel.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dvacátá léta minulého století jsou proslulá změnami a nemravností. Společenská elita si našla novou zábavu v uctívání ďábla. V roce 1928 se to však vymklo z rukou. Speciální organizace "Řád Magdalény" vznikla před staletími, aby se vypořádala s touhle hrozbou. Vede ji otec Remington a sestra Kateřina. Mladí stoupenci řádu jsou vybaveni těžkými zbraněmi, aby byla boží vůle naplněna. Jednou z neslavně známých členek je sestra Rosette, známá pro svou nešikovnost, díky které vznikají různé exploze. Aby toho nebylo málo, jejím partnerem je mocný ďábel Chrono, který je k ní připoután mocným amuletem. I když je Chrono mocný, něco se děje v pozadí. Je to síla a zlo mnohem mocnější, než Chrono sám a čeká na zkázu řádu, lidstva a světa.[1]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Chrono[editovat | editovat zdroj]

Titulní postava příběhu. Silný démon, který uzavřel smlouvu s Rosettou aby zachránil jejího bratra Joshuu. Od té doby, když se změní do své pravé podoby, bere si Rosettin život.

Rosetta Christopher[editovat | editovat zdroj]

Impulsivní řádová sestra. Provádí spolu s Chronem likvidace nebezpečných démonů. Pátrá po svém mladším bratru Joshuovi, který byl před 4 lety unesen démonem Aionem.

Azmaria Hendrich[editovat | editovat zdroj]

Je jedním z apoštolů a talentovanou zpěvačkou. Přidá se k Chronovi a Rosettě.

Satella Harvenheit[editovat | editovat zdroj]

Německá lovkyně démonů, která začne spolupracovat s Chronem Rosettou a Azmariou, i když zprvu jsou její vztahy s Rosettou napjaté. Chce pomstít smrt své starší sestry, kterou zabil Aion.

Aion[editovat | editovat zdroj]

Je Chronovým dvojčetem a hlavní zápornou postavou příběhu. Chce vytvořit spolu s jinými démony nový svět. Připravil Chrona o jeho rohy a tím i o zdroj energie. Chrono se poté musel změnit do formy mladého chlapce.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Akihabara.cz