Institut pro testování a certifikaci

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Institut pro testování a certifikaci
Základní údaje
Právní formaakciová společnost
Adresa sídlaZlín, Česko
Souřadnice sídla
Identifikátory
Oficiální webwww.itczlin.cz
IČO47910381
LEI315700WD4UNOEERTYF43
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Institut pro testování a certifikaci, a. s. (zkratka ITC, a.s.) je česká nezávislá společnost s celosvětovou působností poskytující služby v oblastech zkušebnictví, certifikace, technické inspekce, kalibrace a standardizace: Testování, certifikace, laboratoř, posuzování, ISO, normalizace, posudky, výherní hrací přístroje, (hrací automat, hazard, VHP, hazardní hra) technické zařízení, Elektromagnetická kompatibilita - EMC, Elektrická bezpečnost - LVD, obuv, textil, tlakové nádoby, stavební výrobky, zdravotnické potřeby, hračky, hořlavost, chemie, potraviny, hřiště, sport, ochrana.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Vznik společnosti se dá datovat k roku 1969, kdy byla zahájena činnost Státní zkušebny SZ 224 při VÚGPT Zlín (Výzkumný ústav gumárenské a plastikářské technologie). V porevolučních letech se vyčlenila pod název SZÚCHP s.h.o (Státní zkušební ústav chemického průmyslu) a v roce 1991 už vznikl nový, dnes známý název Institut pro testování a certifikaci (ITC). V roce 1993 se transformovala na akciovou společnost a dále pak rozšiřovala svou působnost v oborech testování, zkušebnictví, certifikací, soudně znaleckých činností, systému řízení atd. ITC je Autorizovaná osoba a Notifikovaná osoba. Zároveň rozšířila své pole působnosti na celosvětové úrovni, ustanovením zahraničních reprezentací na Bělorusko, Brazílie, Čína, Egypt, Chorvatsko, Indie, Írán, Izrael, Jižní Korea, Maďarsko, Pákistán, Polsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Slovensko, Thajsko a Turecko.

Znalecké posudky[editovat | editovat zdroj]

ITC je rozhodnutím Ministerstva spravedlnosti zapsán na seznamu ústavů kvalifikovaných pro znaleckou činnost, v Oddíle I a II.

Kritika, vyjádření ITC a vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]