Homer vs. Osmnáctý doplněk ústavy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Homer versus 18. dodatek ústavy
Homer vs. the Eighteenth Amendment
díl seriálu Simpsonovi
Řada: 8
Díl: 18
Kód: 4F15
Premiéra: 16. března 1997
Scénář: John Swartzwelder (e)
Režie: Bob Anderson (e)
Gaučový gag: Rodinka oblečená v kovbojském se usadí na gauči a ten s nimi odcválá jako kůň, vstříc zapadajícímu slunci.

Homer vs. Osmnáctý dodatek ústavy (anglicky Homer vs. The Eighteenth Amendment) je osmnáctý díl osmé série (sto sedmdesátý první celkově) amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 16. března 1997.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Při každoroční oslavě Dne svatého Patrika se Bart nedorozuměním napije velkého množství alkoholu a potácí se ulicemi opilý, to samozřejmě nezůstane bez povšimnutí a mladík se objeví i v televizi. Skupinka springfieldských žen proto požaduje zavedení zákazu pití alkoholu. Starosta Quimby nejdříve odmítá, ale nezbude mu nic jiného, jelikož se ve springfieldských archivech objeví zákon sepsaný téměř před 200 lety, který nařizuje prohibici.

Ženy jsou tedy na čas spokojeny, ovšem problém nastává opět, a to tehdy, když se ukáže, že zákon není dodržován a místnímu policejnímu šéfovi Wiggumovi je to jedno. Aktivistky žádají lepšího policejního náčelníka, který by se postaral o dodržování stanoveného zákazu. Starosta tedy posílá pro Rexe Bannera, zkušeného detektiva.

Banner se pouští do práce. Nejdříve vyhodí Wigguma, poté zamezí jakémukoli přísunu alkoholu do města a především se snaží dostat tzv. Pivního barona (ve skutečnosti Homera), kterému se i přes zákaz daří pašovat alkohol přímo jemu před nosem a zásobovat jím hospodu u Vočka. Nakonec Pivního barona nedopadne Banner, ale Wiggum, Homer se s ním totiž domluvil, aby mu pomohl opět získat jeho místo u policie. To se ale Homerovi nevyplatí, protože trestem je vystřelení pomocí katapultu. Na poslední chvíli, když už je Homerova exekuce málem provedena, se znenadání objeví dodatek ke starému zákonu, který prohibici před 199 lety zrušil a tak je Homer propuštěn a město se opět topí v záplavě rezavého nápoje.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]