Přeskočit na obsah

Floris Oranžsko-Nasavský, van Vollenhoven

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Floris Oranžsko-Nasavský-Vollenhoven
Portrét
Princ Floris v roce 1996
Úplné jménoFloris Frederik Martijn
Narození10. dubna 1975 (49 let)
Nijmegen, NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
ManželkaAimée Söhngenová ​(sňatek 2005)
PotomciMagali van Vollenhoven
Eliane van Vollenhoven
Willem Jan van Vollenhoven
RodOranžsko-Nasavští
OtecPieter van Vollenhoven
MatkaMargriet Nizozemská
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Nizozemská královská rodina
Nizozemská královská rodina

Princezna Beatrix *

Širší královská rodina
Princezna Irene


Princezna Margriet *
Profesor Pieter van Vollenhoven *


  • Pan Bernardo Guillermo
    Paní Eva Guillermová
  • Pan Nicolás Guillermo
  • Slečna Juliana Guillermová

* člen/ka nizozemského královského rodu

Princ Floris Frederik Martijn Oranžsko-Nasavský, van Vollenhoven (* 10. dubna 1975, Nijmegen) je čtvrtý a nejmladší syn princezny Margriet Nizozemské a Pietera van Vollenhovena.[1]

Princ Floris má tři starší bratry, prince Mauritse, prince Bernharda a prince Pietera-Christiaana.

Manželství a děti

[editovat | editovat zdroj]

Princ Floris oznámil své zasnoubení s Aimée Söhngenovou, dcerou Hanse Söhngena a Eleonoor Stammeijerové, dne 25. února 2005. Pár se vzal v civilním obřadu ve Stadhuis v Naardenu dne 20. října 2005. Náboženský obřad proběhl dne 22. října 2005 v Grote Kerk, také v Naardenu. Princ Floris byl desátý v linii následnictví nizozemského trůnu, ale rozhodl se, že nebude usilovat o parlamentní souhlas s jeho sňatkem, jak je to v Nizozemsku po členech královské rodiny požadováno. To znamená, že princ Floris přestal být, když se oženil, v linii následnictví na trůn.

První dítě prince Florise a princezny Aimée, Magali Margriet Eleonoor van Vollenhoven, se narodila ve VU University Medical Center v Amsterdamu dne 9. října 2007.[2] Je pojmenována po Aiméině sestře Magali Söhngen a její matce Eleonoor, stejně jako princezně Margriet. Jejich druhé dítě, Eliane Sophia Carolina van Vollenhoven, se narodila ve VU University Medical Center v Amsterdamu 5. července 2009. Jejich třetí dítě, syn jménem Willem Jan Johannes Pieter Floris, se narodilo v HMC Bronovo v Haagu dne 1. července 2013.[3]

Floris Oranžský v současné době pracuje jako partner v nizozemském investičním fondu s názvem Strong root capital. Fond spravuje společně s Janem-Jaapem van Donselaarem a Patrickem Zandersem. V roce 2014 nastoupil do společnosti Gimv (belgická PE firma) jako vedoucí nizozemské kanceláře. Před nástupem do společnosti Gimv pracoval ve společnosti KPMG Corporate Finance, kde se zaměřoval na ropný a plynárenský sektor. Dříve působil jako vedoucí v Deutsche Bank a Relationship Banker v sektoru telekomunikací, médií a technologií. Floris je absolventem oboru nizozemského práva na univerzitě v Leidenu v oblasti obchodního i trestního práva. Po absolutoriu pracoval pět let u státního zastupitelství.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Prince Floris of Orange-Nassau, van Vollenhoven na anglické Wikipedii.

  1. AFFAIRS, Ministry of General. Prince Floris - Royal family - Royal House of the Netherlands. www.royal-house.nl [online]. 2015-10-09 [cit. 2024-06-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. ZAKEN, Ministerie van Algemene. Dochter voor Prins Floris en Prinses Aimée - Nieuwsbericht - Het Koninklijk Huis. www.koninklijkhuis.nl [online]. 2007-10-09 [cit. 2024-06-27]. DOI: 10/09/dochter-voor-prins-floris-en-prinses-aimee. Dostupné online. (nizozemsky) 
  3. Zoon voor Floris en Aimée. nos.nl [online]. 2013-07-01 [cit. 2024-06-27]. Dostupné online. (nizozemsky) 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]