Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Všeobecné sestry, porodní asistentky, fyzio– i ergoterapeuté, záchranáři, laboranti… Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity je vzdělává od června 2008.

Fakulta zdravotnických studií
Západočeská univerzita v Plzni
Vedení fakulty
Děkan PhDr. Lukáš Štich
Proděkan PhDr. Denis Mainz, Ph.D.
Proděkan MUDr. Lada Pavlíková, Ph.D.
Proděkan Mgr. Bc. Blanka Rybnerová
Tajemník PhDr. Tomáš Přibáň, Ph.D.
Základní informace
Motto

Salus Aegroti Suprema Lex

Zdraví nemocného, je nejvyšší zákon.
Datum založení 1. června 2008
Status veřejná
Kontaktní údaje
Adresa Fakulta zdravotnických studií
Husova 11
306 14 Plzeň
Telefon +420 377 633 701
Souřadnice
http://www.zcu.cz/fzs/

Studijní obory jsou v souladu se současnými odbornými studijními programy zemí Evropské unie a odpovídají základním principům pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Cílem studia je připravit jak v rovině teoretické tak praktické odborníky způsobilé k výkonu nelékařského zdravotnického povolání v ČR s možností uplatnění v rámci členských zemích EU.

Se zdravotnickými zařízeními fakulta spolupracuje v rámci odborné praxe studentů, neopomíjí ale ani výzkum a zaměřuje se na aktuální požadavky. Studijní programy fakulta koncipuje podle požadavků Světové zdravotnické organizace WHO a Evropské unie, respektuje Sorbonnskou deklaraci a další dokumenty, jako je Lisabonská úmluva nebo Světová deklarace o vysokém školství v 21. století. To vše proto, aby studenti dostali nejlepší možné vzdělání, se kterým se neztratí.

Fakulta zdravotnických studií má partnerské školy v Německu, Polsku, Španělsku i Číně. Studenti se pravidelně zúčastňují například velkých taktických cvičení Integrovaného záchranného systému či workshopů, spolu s pedagogy pořádají osvětové akce pro širokou veřejnost.

Studium[editovat | editovat zdroj]

Fakulta zdravotnických studií poskytuje vzdělání:

  • V bakalářských studijních programech Fyzioterapie, Ergoterapie, Ortotika protetika, Všeobecné ošetřovatelství, Porodní asistentka, Radiologický asistent, Zdravotnický záchranář a Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví.
  • V kombinované formě je možno studovat obory Všeobecné ošetřovatelství a Radiologický asistent.
  • Na úrovni magisterského studia je nabízen program Ošetřovatelská péče v chirurgických oborech a Ošetřovatelská péče v interních oborech.

Katedry[editovat | editovat zdroj]

Fakultu tvoří tři katedry:

  • Katedra rehabilitačních oborů
  • Katedra ošetřovatelství a porodní asistence
  • Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví