Eberhard Feik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Eberhard Feik
Narození23. listopadu 1943
Saská Kamenice
Úmrtí18. října 1994 (ve věku 50 let)
Oberried
Příčina úmrtíinfarkt myokardu
Místo pohřbeníHofsgrund
Povoláníherec
PodpisPodpis
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Eberhard Feik (23. listopadu 1943, Chemnitz18. října 1994, Oberried, Bádensko-Württembersko) byl německý herec, známý rolí Christiana Thannera, parťáka komisaře Horsta Schimanského v německém seriálu Místo činu.

Život[editovat | editovat zdroj]

Feik byl synem horníka a poštovní úřednice, kteří měli kromě něj pět starších dcer. V mládí později vzpomínal: „Byla jsem z nás šesti holek ta nejmladší.“ O herectví se nijak nezajímal. Fascinovaly ho motory, chtěl řídit vlaky, auta, letadla. Zlom nastal v dospělosti, když během studií anglistiky a germanistiky na Kolínské univerzitě přešel na herectví. Po studiích hrál v městských divadlech v Kolíně, Krefeldu, Stuttgartu a Frankfurtu.

V roce 1973 přijal nabídku na angažmá v berlínském divadle Theater am Halleschen Ufer. Feik se stěhoval do Berlína, aby měl více času na natáčení Místa činu. Stal se však i úspěšně obsazovaným hercem dětských filmů (Die Vorstadtkrokodile, Schöne lahme Ferien a Die Distel). Hrál velice dobře na několik hudebních nástrojů. Věnoval se režii a scénografii. Jako úspěšný herec se vracel do oblastních divadel a inscenoval díla Bertolta Brechta, Henrika Ibsena, Williama Shakespearea a Friedricha Schillera. Největší slávu získal rolí Christiana Thannera v seriálu Místo činu. Celkem se zúčastnil natáčení 27 dílů a dvou celovečerních filmů. V roce 1988 utrpěl při natáčení svůj první infarkt. Po vyšetření v nemocnici mu lékaři sdělili, že srdce je zajizvené a infarkt nebyl asi první.

Po zotavení podstoupil operaci trojitého koronárního bypassu. V roce 1993 natočil svůj poslední film Ein Mann am Zug. O rok později 18. října 1994 zemřel při projížďce na kole na svůj poslední infarkt. Je pohřben na hřbitově v Hofsgrundu.

Eberhard Feik byl ženatý s herečkou Anneli Wagner. Měli dvě dcery.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Eberhard Feik na německé Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]