Diskuse s wikipedistou:Teos Sachmet
Přidat témaZačal(a) jste dobře. Děkujeme za Vaše příspěvky k tvorbě encyklopedie.
Pokud jste tak ještě neučinil(a), doporučujeme Vám přečíst si nejdříve některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Wikipedii:
Můžete se též zúčastnit kurzu Práce na Wikipedii.
Několik základních rad:
- Potřebujete-li si nanečisto vyzkoušet editace určitého charakteru, můžete využít stránku Pískoviště.
- Potřebujete-li s něčím poradit, či chcete-li navrhnout změnu čehokoliv, navštivte stránku Pod lípou.
- Potřebujete-li poradit s odbornými obory, tématy, či články, podívejte se na seznam přispěvatelů (wikipedistů) dle oborů znalosti.
- Na diskusních stránkách se vždy podepisujte: stačí napsat 4 vlnovky
~~~~
nebo je vložit klepnutím na patřičnou ikonu v liště nad editačním oknem. Naopak články se nepodepisují. - Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.
Další informace najdete na portálu Wikipedie.
Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za Vaše příspěvky. Doufáme, že se vám přispívání bude dařit.
--Horst 16. 3. 2009, 18:36 (UTC)
Kategorie
[editovat zdroj]Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.
- Proč kategorizovat?
Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.
- Nejčastější příklady
- U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
- U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
- U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
- U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
- U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
- U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
- U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
- Další odkazy
- Články podle témat – otevřete (nejlépe v novém okně) pokud nevíte, která kategorie se nejlépe hodí a chcete ji nalistovat.
- Nápověda:Kategorie – velmi podrobný popis
- Wikipedie:Kategorizace – další pokyny pro kategorizaci
- Wikipedie:Biografie → Kategorie – kategorizace u psaní biografií Podzemnik 30. 3. 2009, 15:32 (UTC)
Tutilo
[editovat zdroj]Děkuji Vám za informace v článku Tutilo. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Jvs 19. 4. 2009, 09:52 (UTC)
Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“
[editovat zdroj]Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změny i historie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.
Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. Podzemnik 10. 5. 2009, 17:06 (UTC)
Prepress
[editovat zdroj]Děkuji Vám za informace v článku Prepress. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Elm 14. 5. 2009, 19:32 (UTC)
Malíři a překlady
[editovat zdroj]Zdravím. Nevím, nakolik ovládáte češtinu, nicméně z článku Giorgio De Chirico jsem odstranil většinu textu; šlo evidentně o automatický překlad a jako takový byl téměř bezcenný; svěřit překladači článek z anglické wikipedie umí uživatel sám. Přeformuloval jsem úvod, kategorie a provedl několik dalších úprav, aby článek mohl zůstat. Podobně tomu bylo před pár dny s Kokoschkou, jejž jsem přepsal. Spolupráce je vítána, avšak překlady tohoto typu již prosím do Wikipedie nepřidávejte. S pozdravem Váš --Mychajlo 31. 5. 2009, 09:31 (UTC)
- Dobrý den, mrzí mě váše poslední zpráva která se týkala stránky Giorgio de Chirico, sice si vážím vaší kritiky, ale nešlo o automatický překlad ani u Otakara Kokoschy jak jste mě informoval. Pokud se vám text nelíbil, mohl jste jej přepracovat a ne celý smazat, myslím si že o této tématice je zde velmi málo údajů a je nutné tyto informace doplnit, snažila jsem se v tom pomoci a smazání tak rozsáhlých informací pro ostatní, kteří se informují na wikipedii o takto delikátní problematiku, mě velmi mrzí. Prosím vás proto o podporu a pomoc, o doplnění smazaných informací, jejich přepracování, nebo nahrazení. Děkuji s pozdravem Teos Sachmet
- Dobrý den, omluvte prosím, že jsem byl tak příkrý; na automatický překlad jsem soudil hlavně z chybějícího skloňování a občasných vyšinutí z vazeb (potkal a oženil se se svou první ženou). Také jsem neuvážil, že jste tu krátce (sám jsem ze začátku občas vytvářel paskvily, třeba tenhle z prosince 2006) a nevěděl jsem, mluvíte-li česky, neboť nemáte vyplněnou osobní stránku a články zde běžně editují lidé různých jazyků. S článkem o De Chiricovi tedy rád pomohu a zároveň se pokusím přidat pár rad (přičemž asi budu trochu opakovat ty, které již máte výše):
- Bývá dobré začínat menšími editacemi a používat tlačítko Ukázat náhled. (Sám na to velmi často zapomínám.)
- Text si po sobě přečíst (klidně nahlas, různé neobratnosti pak lépe vyniknou) a nebát se případně požádat některého wikipedistu o jazykovou korekturu. Jsem vám v tomto k dispozici.
- Pokud překládáte, dolů do článku se vkládá šablona Překlad
- články se řadí do Kategorií (v případě nejasností vizte nápovědu)
- pokud píšete do diskuse (například sem), použijte tlačítko pro podpis (vysvětlení v uvítání nahoře)
- a když nebudete vědět, nebojte se někoho zeptat.
- Váš --Mychajlo 31. 5. 2009, 18:33 (UTC)
- Dobrý den, omluvte prosím, že jsem byl tak příkrý; na automatický překlad jsem soudil hlavně z chybějícího skloňování a občasných vyšinutí z vazeb (potkal a oženil se se svou první ženou). Také jsem neuvážil, že jste tu krátce (sám jsem ze začátku občas vytvářel paskvily, třeba tenhle z prosince 2006) a nevěděl jsem, mluvíte-li česky, neboť nemáte vyplněnou osobní stránku a články zde běžně editují lidé různých jazyků. S článkem o De Chiricovi tedy rád pomohu a zároveň se pokusím přidat pár rad (přičemž asi budu trochu opakovat ty, které již máte výše):
Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text či obrázky chráněné autorským právem převzaté bez dovolení z jiných webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Historie knižních vazeb, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.
Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:Průvodce a Wikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.
--Horst 6. 8. 2009, 21:09 (UTC)
Sachmet
[editovat zdroj]Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Sachmet, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licence CC BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora.
Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:Průvodce a Nápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.
--Thovt 13. 8. 2009, 09:15 (UTC)
Thovt
[editovat zdroj]Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Thovt, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licence CC BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora.
Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:Průvodce a Nápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.
--Thovt 13. 8. 2009, 09:21 (UTC)
Copyvio
[editovat zdroj]Přestaň, prosím, kopírovat články z jiných stránek. Pokud k nim vlastníš autorská práva, nebo je autor uvolnil, postup máš popsaný výše. --Thovt 13. 8. 2009, 09:26 (UTC)
Hathor
[editovat zdroj]Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Hathor, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.
Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:Průvodce a Wikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.
--Slfi 6. 12. 2009, 11:51 (UTC)