Diskuse s wikipedistou:Standazx

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přeji Vám pěkný den a těším se na Vaše další příspěvky! -- Mercy (|) 11:32, 27. 6. 2008 (UTC)

E. S. I.[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku E. S. I.. Bohužel předmět článku zatím nesplňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámeni, rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. --Sumivec 28. 12. 2009, 09:26 (UTC)

Pentagram (programátorská skupina[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Pentagram (programátorská skupina). Bohužel předmět článku zatím nesplňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámeni, rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. --Sumivec 28. 12. 2009, 09:28 (UTC)

Abeceda - STOP[editovat zdroj]

Ahoj, přestaň prosím s vkládáním šablony do článků. Je duplicitní (to samé již je v infoboxu) a navíc infobox nesmyslně odsazuje. --Faigl.ladislav slovačiny 6. 3. 2010, 14:37 (UTC)

Mašínovi v Srbsku[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Mašínovi v Srbsku. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. --Harold 9. 6. 2010, 20:53 (UTC)

Hi, would you be so kind as to give us support![editovat zdroj]

Hello, my most sincere apologies but I don't speak Czech and unfortunately I can understand very little of it. I hope you're doing fine and I sincerely apologize for this intrusion. My name is Claudi Balaguer (User Capsot from the Catalan Wikipedia and the Occitan Wikiccionari), I've just read some discussions and I think I have seen that you show a keen interest in languages (and probably diverse cultures), so you understand very well what are a minorized language and culture and maybe I am not bothering you and you will help us... I'm a member of a Catalan association "Amical de la Viquipèdia" which is trying to get some recognition as a Catalan Chapter but this hasn't been approved up to that moment because Catalan has no state. We would appreciate your support, visible if you stick this on your first page and/or signing the link within the template: Wikimedia CAT. Supporting us will be like giving equal opportunity to minorized languages and cultures in the future! Thanks for your attention, I wish you a pleasant and sunny summertime, take care, na další, dobrý den, děkuji! Capsot 26. 6. 2010, 07:25 (UTC)

Písmena cyrilice[editovat zdroj]

Ahoj, kolego, nemohl bys prosím nějak už v názvu článku rozlišit písmena cyrilice, jež vkládáš, od písmen latinky? Mám momentálně na mysli J a B (a určitě budou i další, třeba T), jež podle názvu člověk nerozezná. Stačilo by udělat B (cyrilice), aby člověk hned věděl, že není v latince. Díky a měj se--Feťour 5. 7. 2010, 10:33 (UTC)

Seznam jazyků používajících latinku[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bys prosím tě odstranit ty poznámky odkazující na cizojazyčné Wikipedie? Jednak Wikipedie není věrohodný zdroj a jednak ty poznámky nejsou ničím jiným než iw odkazem bez významu v samotném článku. --Wikipedista:BobM d|p 25. 12. 2010, 15:58 (UTC)

Vložení chybějících písmen do šablony [Šablona:Latinka][editovat zdroj]

Ahoj Standozx, nevím na koho se obrátit, protože v kódech, dostupných běžnému uživateli wikipedie při snaze doplnit šablonu [Šablona:Latinka] řešení problému nijak nenacházím. Například do variant písmene E neumím vložit Ê a Ė̄. Mohl bys to nějak doplnit nebo požádat někoho jiného, kdo to doplnit může/umí, pokud bys náhodou to nesvedl sám. Díky. --Kusurija 12. 3. 2011, 10:56 (UTC)

Po přečtení odpovědi musím upřesnit dotaz/nebo požádat o klikatelný odkaz na některou z již fungujících šablon, například na šablonu variant písmene A, (nebo I nebo U) abych se mohl podle příkladu již utvořených šablon (které nenacházím, jen vidím, že již fungují) pokusit sám o vytvoření šablony pro variantu písmene E. Děkuji. P.S. velice si cením odvedené práce na těch šablonách a i článcích o písmenech, chtělo by to udělit řád. Pokud se nedovtípí nikdo jiný, nějaký vhodný vyhledám, s udělováním řádů také nemám zkušenosti. --Kusurija 19. 3. 2011, 21:29 (UTC)

Bajo[editovat zdroj]

Zdravím, kolego, článek Bajo není ozdrojován, tudíž nemůžu posoudit relevanci zdrojů. Ale jak si matně pamatuji, sad obrázků bylo víc, např. jsem si vybavil Čtyřlístek – vizte zde i s další sérií automobilů. Nemohl byste doplnit reference nebo změnit formulaci? Díky, Gumruch 12. 3. 2011, 12:08 (UTC)

Ještě doplněk: na tom fanouškovském webu Čtyřlístku mají i naskenovaný letáček se soutěží, kde jsou její podrobná pravidla: [1][2]. Pokud jsem to pochopil, posílalo se jen 30 odstřižků. --Gumruch 12. 3. 2011, 12:19 (UTC)

Přiznám se, že článek jsem zatím psal podle toho, co si pamatuji, takže výskyt faktických chyb připouštím. Vhodné zdroje zatím dohledávám. --Standazx 19. 3. 2011, 21:02 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Dobrý den, nezapomeňte prosím také přidávat do nových článků mezijazykové odkazy. Zdraví a příjemné editování přeje Fagnes 23. 4. 2011, 20:24 (UTC)

Počítačové hry[editovat zdroj]

Ahoj, když zakládáš články o počítačových hrách (zvlášť, když jich je více najednou), přidej je rovnou do Nových článků na portálu. Ty, které jsi už založil, projdu a přidám. Díky --15. 10. 2011, 18:05 (UTC), Utar

Mám jich ještě v plánu několik založit, tak na to budu myslet. Zatím o nich dávám dohromady informace, aby z toho byl smysluplný článek. --Standazx 15. 10. 2011, 18:58 (UTC)
Dobře, díky. Kdybys potřeboval něco pomoct, ozvi se. --15. 10. 2011, 19:35 (UTC), Utar

Vyznamenání - Nováček a Učeň[editovat zdroj]

Gratuluji!
Gratuluji!

Ahoj, za dosažení 1000 editací a více jak tři měsíce editování Ti tímto uděluji Vyznamenání za věrnost Wikipedii, stupeň Učeň (ale patří Ti už od 06. 03. 2011, viz Dannyho nástroj). Současně, jako bonus, Ti uděluji i stupeň Nováček v ceně 200 editací a měsíc editování (patří Ti už od 11. 02. 2010). Přeji mnoho dalších úspěšných editací --15. 10. 2011, 18:53 (UTC), Utar

Nové přírůstky[editovat zdroj]

Ahoj, díky za nové přírůstky. Založil jsem Kategorie:Hry vydané Proxima - Software, tak jestli jsem tam nějaký článek zapomněl přidat, dej ho tam (važ si jí, podobnou má zatím jen EA). Taková snaha se musí ocenit - vypadá to, že opravdu rychle potřebujeme nějaké wikivyznamenání za práci na článcích o počítačových hrách.

Navíc jsem se takhle dozvěděl o smazání Proxima - Software, dobře že ji máš uloženou. Škoda, že už není, když tu přitom stále je ZX Magazín. --30. 10. 2011, 20:52 (UTC), Utar

Myslím, že jsi do té kategorie dal všechny hry od Proximy, které zatím na Wikipedii jsou. Jinak se snažím si ukládat kopie všech článků, kterým hrozí smazání, protože si myslím, že jakýchkoli informací, které tu byly a byly smazány z důvodu nízké významnosti, je škoda. Někdy si říkám, že by nebylo špatné vytvořit pro takové stránky speciální jmenný prostor, do kterého by byly místo mazání přesouvány. Nevím ale, kolik takových článků je smazáno ročně, protože na druhou stranu je asi nesmysl, aby většina článků Wikipedie byla právě ve jmenném prostoru pro nevýznamné články. --Standazx 5. 11. 2011, 06:25 (UTC)
Dokázal bych si představit nějaký projekt/specializovanou stránku, kde by se např. každých 14 dní zobrazila nějaká dávno smazaná stránka. Mohly by tam patřit jen stránky smazané kvůli stylu psaní nebo třeba nedostatečnému zdrojování, ne kvůli významnosti a porušení autorských práv. Bylo by to něco ve stylu WikiProjekt Kvalita/Spolupráce měsíce, každý by mohl článek vylepšovat. Podařilo-li by se článek dostatečně vylepšit, byl by vrácen do hlavního jmenného prostoru. Jmenovalo by se to třeba Druhá šance.
Tak by se mohly vrátit nějaké smazané články, o něž Wikipedie přišla jen kvůli nezájmu editorů (nenašlo se jich dost, aby článek udrželi). Problém by ale mohl být právě v počtu zúčastněných, vždyť i ta Spolupráce měsíce je teď neaktivní. --5. 11. 2011, 10:50 (UTC), Utar

Nové kategorie[editovat zdroj]

Ahoj, jak koukám na ty články o hrách, dost jich má (možná i ty neherní) v úvodu pro počítače Sinclair ZX Spectrum a kompatibilní (například Didaktik). Zatím existuje jen Kategorie:Hry pro ZX Spectrum, možná by se tedy hodily kategorie Kategorie:Hry pro Didaktik a Kategorie:Hry pro osmibitové domácí počítače nebo tak nějak, aby se rozlišilo, jestli ten program jde spustit opravdu jen na Sinclair ZX Spectrum nebo i jemu podobných.

Pokud by ale situace byla taková, že všechny programy pro Sinclair ZX Spectrum lze spustit i na všech ostatních osmibitových PC (nebo jak by ta nadřazená skupina měla vlastně znít), stačilo by pouze přejmenovat Kategorie:Hry pro ZX Spectrum. Spíš si ale myslím, že to skončí tím prvním řešením (porovnej Kategorie:Software pro Mac OS X s Kategorie:Software pro Unix).

Současně, neexistuje Kategorie:Software pro ZX Spectrum, přitom Kategorie:Sinclair ZX Spectrum už má 40 položek. Až se dohodneme, jestli to bude jedna velká kategorie (pro Sinclair ZX Spectrum a spol.) nebo pro každý typ zvlášť (pro Sinclair ZX Spectrum, pro Didaktik…), hodilo by se vytvořit i tuto kategorii. --5. 11. 2011, 11:56 (UTC), Utar

Kategorie:Hry pro Didaktik je podle mě zbytečná, protože Didaktik je v podstatě ten samý počítač jako ZX Spectrum 48K (kromě Didaktik Alfa a Beta, které byly upravené PMDéčka). Až na drobné výjimky, vše co funguje na ZX Spectru 48K, funguje i na Didaktiku a naopak. Stejně tak Kategorie:Hry pro osmibitové počítače by nejspíš zela prázdnotou, protože co funguje na ZX Spectru, nefunguje automaticky na Commodoru, Atari, PMD 85, atd. Pro každou osmibitovou platformu musí existovat zvláštní verze. Pokud tato verze existuje, je přiřazena i příslušná kategorie, např. u hry Silkworm (hra) jsou přiřazeny kategorie Kategorie:Hry pro Amigu, Kategorie:Hry pro Amstrad CPC, Kategorie:Hry pro Commodore 64, Kategorie:Hry pro ZX Spectrum, což si myslím, že je dostatečné. Kategorie:Hry pro osmibitové domácí počítače by podle mého názoru měla asi podobný smysl jako Kategorie:Hry pro počítače s procesorem Intel, maximálně by mohla fungovat jako nadřazená kategorie pro Kategorie:Hry pro Amstrad CPC, Kategorie:Hry pro Atari ST, Kategorie:Hry pro Commodore 64, Kategorie:Hry pro ZX Spectrum.
Co se týká Kategorie:Software pro ZX Spectrum, o jejím založení dlouhodobě uvažuju, nicméně vzhledem k tomu, že ze 40 položek v Kategorie:Sinclair ZX Spectrum je jich jen 10 o programech, které navíc fungují jenom na ZX Spectru (a kompatibilních), a jeden o hudebně grafickém demu, tak si myslím, že vytvoření této kategorie ještě není úplně nutné a může nějaký čas počkat, i když na škodu by ta kategorie určitě nebyla. Osobně jsem počítal s tím, že tuto kategorii založím až by měla cca 15 - 20 záznamů. --Standazx 5. 11. 2011, 21:03 (UTC)
OK, jak myslíš, přišlo mi, že jich je tam víc. S Kategorie:Software pro ZX Spectrum tedy počkáme a ten druhý „problém“ vyřeším tím, že do Kategorie:Hry pro ZX Spectrum přidám, že je určena pro hry pro počítače Sinclair ZX Spectrum a kompatibilní. Tu závorku (například Didaktik) bych tam už nedával. Může být? --5. 11. 2011, 21:19 (UTC), Utar
Přidaný text do kategorií být může. Co se týká programů, tak jsem nepočítal položky jako Beta BASIC nebo Pro-Dos BASIC, které jsou sice také programy, ale fungují jako nadstavba Sinclair BASICu, který mají ZX Spectra v ROM. Ty bych buď dal do Kategorie:Nadstavby Sinclair Basicu nebo je ponechal v Kategorie:Sinclair ZX Spectrum. Přece jenom se jedná o programy, které fungují trochu jinak než běžné uživatelské programy. --Standazx 5. 11. 2011, 21:45 (UTC)
OK, je to tam. --5. 11. 2011, 22:24 (UTC), Utar

, a další znaky[editovat zdroj]

Hezký den přeji, jaký je Váš názor na zakládání podobných článků o znacích čínského původu? Když už tu máme písmena latinky, azbuk a další... Ale že by ty desítky tisíc eventuálních článků byla pěkná fuška napsat ... ;-) --Kusurija (diskuse) 23. 5. 2012, 09:01 (UTC)

Já jsem pro. Jenom zde vyvstane jeden problém. Nejde jen o to napsat články, ale vytvořit k nim obrázky. Na Commons toho v commons:Category:Chinese language signs ani v commons:Category:Chinese writing moc není. Protože čínské fonty asi moc lidí mít nainstalováno nebude (jsme v Česku), článek bez obrázku znaku mi nepřijde moc užitečný. Duhá věc je, jak články o znacích primárně nazvat. Je několik možností: přímo znak, odpovídající slabika v českém přepisu, odpovídající slabika v pinyinu. Také je v názvu článku možné zohlednit japonštinu, kantonskou čínštinu, šanghajskou čínštinu, ... (čínské znaky zachycují různé slabiky v různých verzích čínštiny) Některé znaky se používají jenom v některých dialektech. Takže před započením tvorby článků o čínských znacích bych doporučoval nejprve najít návrh k těmto věcem (pro inspiraci: stránky o písmenech řecké abecedy mají jako název stránky český název, např. alfa a existuje stránka s názvem α, která je přesměrováním, stránky o písmenech cyrilice to mají naopak, mají jako název stránky přímo dané písmeno, např. Б a existuje stránka b (cyrilice), která je přesměrováním) --Standazx (diskuse) 25. 5. 2012, 10:14 (UTC)
Nechci vám do toho nějak mluvit, ale tohle by se asi spíše hodilo na Wikislovník (ukázka v en). --Silesianus (diskuse) 25. 5. 2012, 10:21 (UTC)
S tím lze souhlasit pouze pokud by článek obsahoval pouze informace o to jak jej číst a jaký je jeho význam. Nicméně takové věci, jako který tradiční znak odpovídá kterému zjednodušenému znaku, jak bylo ono zjednodušení provedeno, případně, že znak byl zjednodušen i v japonštině, ale jinak, než v čínštině, popis pořadí tahů, historický vývoj znaku do současné podoby, ... se podle mě na wikislovník moc nehodí. --Standazx (diskuse) 25. 5. 2012, 10:30 (UTC)
Pletete se, to by právě na wikislovníku mělo být. Není to jen etymologie, význam a překlad. Ale bylo by záhodno se kdyžtak poradit přímo tam. --Silesianus (diskuse) 25. 5. 2012, 10:34 (UTC)
Teď nevím, zda Re.: psát sem, nebo k Silesianovi?, no, snad si to přečte: Kromě výše probíraných problémů jde i o další věci: například použití (to nemusí být jen něco typu odkaz na synonyma/homonyma; další slova, kde se znak používá, nemusí být ani synonymní ani homomymní a souvislost může být značně vzdálená - to by ve wikislovníku opravdu nemělo co dělat, kromě toho, je mnoho znaků, které se používají/používaly ve funkci fonetické. A stejně, jako v nám známějších abecedních systémech se některé znaky používají také jako zkratky fyzikálních/matematických/(bio)chemických jednotek. I taková informace je podle mého příliš těžkého kalibru, než aby byla na míru šitá pro wikislovník a ne pro wikipedii. Ale podle odeznělých reakcí je mi jasné, že se na to vykašlu... Než se s někým nechutně dohadovat... hlavně s takovými, kteří věci rozumí, jak ...; už mě donutili vzdát se totálně několika témat: např. Kuršská kosa, Žemaitsko, čekošiki rómadži, atd. Měl bych toho dost co napsat, ale nemohu a nebudu, hanba by mne musela fackovat, co by z takových článků zbylo po zásazích těch autoritativnějších. Jen nevím, čím si naši čtenáři zasloužili takové a podobné ztráty a celkově ostudně nízkou úroveň cs.wiki, jich se nikdo neptal. Apropos - wikislovník: je velká škoda, že není, nebo jej jen značně slabě a nedokonale propojen s wikipedií. A vůbec, na wikislovníku by se toho dalo dělat, ale abych se zapojil (a mohlo by toho být mraky, s čím bych mohl přispět), na to opravdu nemám, na to mi scházejí stovky procent IQ a dalších schopností. --Kusurija (diskuse) 25. 5. 2012, 13:20 (UTC)

@Kusurija: Ale přestaňte furt všude fňukat jak malej kluk, že není po vašem. Z toho jste snad už vyrostl. Vy máte prostě problém uznat jiný názor než váš. Jasným příkladem je toho Kurská kosa, kde se spor vedl o správné české označení této kosy. Dle doporučení Wikipedie:Název článku#Očekávaný název zde bylo předloženo několik věrohodných zdrojů (atlasy apod.), kde se jasně dokázalo, že převažuje název Kurská kosa. Vy jste se zmohl jenom na halekání, že v litevštíně je to Kuršiu, takže česky to musí být taky tak. A basta. Žádné věrohodné zdroje, nic. To že se pak urazíte jak malý kluk, když nedojde k prosazení vaší věci, je už váš problém, nikoliv wikipedie. To samé v bledě modrém je Žmuď (ale Litevci to zvou Žemaitsko, tak to bude Žemaitsko a basta!). V případě protikladných názorů se s vámi nedá rozumně diskutovat.

Jinak co se týče wikislovníku, byl to návrh. Aby tam pak teba BobM nepřidal šablonu {{Přesunout na wikislovník}}. Viz třeba probíhající ŽoK (Wikipedie:Žádost o komentář/Slovníková hesla na Wikipedii). Ale jinak pokud bude encyklopedický obsah hesel dostačující, já nejsem proti, aby to tu bylo. Ale aby to nedopadlo takto. --Silesianus (diskuse) 25. 5. 2012, 14:19 (UTC)

Myslím, že přidání této šablony by hrozit nemuselo. Minimálně je zde už několik článků o písmenech latinky, články snad ke každému doloženému písmenu cyrilice a články o řeckých písmenech. A nikdo se proti nim zde na Wikipedii (a i v jiných jazykových verzích) pokud vím, nebrání. K tomu abcházskému písmenu - myslím, že je zde více informací, než např. zde xal:Ҩ_үзг. Podle mého názoru i takto velmi krátké články mají svůj smysl, pokud jsou součásí "souboru" stejně zaměřených článků, kdy o jiných písmenech je napsáno podstatně víc. Přece jenom, i z takto krátkého článku se šlověk něco dozví, než kdyby tam byl červený odkaz, zrovna u toho abcházského písmena si myslím, že to nejdůležitější tam je, i když uznávám, že rozšíření článku by se hodilo. Já osobně jsem rád za jakoukoliv informaci o něčem, která se tu objeví a má smysl, byť je krátká. --Standazx (diskuse) 25. 5. 2012, 17:07 (UTC)

Rodokmen potomků Adama a Evy[editovat zdroj]

Co má znamenat ten přesun? Takto postupovat nemůžete. Porušujete autorská práva. Pokud si chcete vytvořit pracovní kopii nějakého článku, vytvořte si nejprve vlastní podstránku a obsah článku si tam zkopírujte (nepřesouvejte!). Upravenou verzi pak můžete zkopírovat na místo původního článku. Tak zůstane zachována historie článku a nebudou porušena autorská práva. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 20. 4. 2013, 14:41 (UTC)

Procesor Z80[editovat zdroj]

Dobrý den,

děkuji za Vaše příspěvky do článku Z80, které jsou velice zajímavé a poučné.

Do styku s procesorem Z80 (a trochu Z180) jsem přišel prostřednicvím assembleru, přesto se tu dozvídám nové věci z oblasti Z80 a nepřímo i dalších procesorů.

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci. Omikrofan (diskuse) 14. 6. 2014, 11:21 (UTC)

Děkuji. Takováto odezva na příspěvek vždycky potěší. --Standazx (diskuse) 4. 7. 2014, 08:46 (UTC)

Jakutština na wikislovníku[editovat zdroj]

Dobrý den. Začínám přidávat jakutská slova do českého a ruského wikislovníku. Nyní jsem objevil vaši práci o turkistických jazycích na wikiknihách.

Mým plánem je doplnit slova podle učebnice Charitonova a popisu jakutštiny od Ubrjatovové. Slova konfrontuji se slovníkem Slepcova a Pekarského.

U slovníku Pekarského jsem narazil na problém, že neumím zapsat UTF-8 kód pro dlouhé samohlásky.Nemŭžete poradit?

V Národní knihovnê mají dvojdílnou mluvnici jakutštiny (v ruštinê) - "Grammatika sovremennogo jakutskogo literaturnogo jazyka / Je.I. Ubrjatova". Mohu poskytnout skeny s tabulkami. Uživatel wikislovníku Saterus 29.10.2014

Přiznám se, že slovník Pekarského neznám, takže si nejsem jistý, zda odpovím přesně na položenou otázku. Předpokládám, že se jedná o nějaký starší slovník, neboť v současné jakutštině jsou dlouhé samohlásky zapisovány zdvojením písmene pro samohlásku a tedy písmena s diakritikou nepotřebuje. Ale abych odpověděl - obecně je nutné písmena s diakritikou, která nemají svůj kód v Unicode, zapisovat jako posloupnost bezdiakritického písmena a kombinujícího diakritického znaménka. Např. písmeno З́, které bylo zavedeno v černohorštině je nutné napsat jako písmeno З, které je následováno html entitou ́, tedy dohromady З́, což dá ono З́. --Standazx (diskuse) 1. 11. 2014, 15:34 (UTC)
Děkuji za odpověď. Nemáte odkaz na seznam entit pro zápis diakritiky? Mým problémem jsou znaky jako , tj. dvê nabodeníčka nad sebou. Ale při hledání ukázky mi došlo, že je možná chyba na mé stranê, editor ve wikislovníku mi nezobrazuje všechny zvláštní znaky, nêkde jsou prázdné čtverečky. A font na mém tabletu s Androidem neumím zmênit. Takže zŭstanu u jakutské metody dvou samohlásek. Saterus 7. 11. 2014
Tabulka diakritických znamének je na en:Combining Diacritical Marks, číslo v entitě je vlastně šestnáctkový kód Unicode, např. pro čárku obvykle zapisovaným U+0301, viz ona odkazovaná tabulka, číslo pak stačí vzít a udělat z něj entitu ́. Ono s fonty, které neobsahují některé znaky je obecně problém. A písmena se dvěma diakritickými znaménky se občas vykreslují podivně, např. dlouhé ruské Ё doplněné o makron zde: Ё̄ (Ё̄). Takže se přiznám, že nevím, jaký zvolit přístup. Koukal jsem se na ten slovník Pekarského, jaká písmena jsou v něm použita. Osobně bych pro ortografii podle Pekarského zvolil přístup doplňování písmen o makron (̄), protože zavádění zápisu dlouhých samohlásek po vzoru současné jakutské ortografie se vlastně rovná vytvoření nového způsobu zápisu a jako také může být z wikislovníku smazáno. Cyrilské samohlásky doplněné o dvě tečky se Unicode nacházejí. Částečnou možností je také použít písmeena Ǟ a Ȫ z latinky používané pro zápis livonštiny. --Standazx (diskuse) 8. 11. 2014, 09:26 (CET)[odpovědět]

Interwiki von WV/de[editovat zdroj]

Hi. Just have seen your interwiki edit ([3]) on Germany Wikivoyage. I will leave it there. A bot can remove it later when Czech Wikivoyage is started and the interwiki come from Wikidata. But till now there is no official request for Czech Wikivoyage on Meta. If it should go online, a request should be started... -- DerFussi (diskuse) 21. 11. 2015, 10:37 (CET)[odpovědět]

Bajo[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Bajo. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --LV-426 (diskuse) 25. 12. 2015, 17:11 (CET)[odpovědět]

Přiznám se, že mě přístup „o čem nejsou zdroje, to neexistuje“ někdy dost vadí. Ale samozřejmě, pokud někdo má pocit, že žvýkačka, která po jedno období byla jednou z pouhých tří dostupných žvýkaček na ČS trhu, je minoritní záležitost, která na Wikipedii nemá co dělat, tak jsem pro smazání. K Baju pro Wikipedii akceptovatelných zdrojů moc není, možná by se našlo něco v papírových archivech. --Standazx (diskuse) 26. 12. 2015, 06:55 (CET)[odpovědět]
Jenom bych ještě poprosil, pokud bude rozhodnuto článek Bajo smazat, chtěl bych požádat, aby byl místo smazání přesunut do mého uživatelského prostoru na Wikipedista:Standazx/Bajo. --Standazx (diskuse) 26. 12. 2015, 07:00 (CET)[odpovědět]

Opravovací šablony na Wikiverzitě[editovat zdroj]

V rámci probírky chybějících šablon na Wikiverzitě jsem narazil na toliko z Vašich stránek odkazované chybějící šablony {{Správně}} a {{Špatně}}. Asi by bylo smysluplné tyto šablony dotvořit (využili by je i jiní ve svých kurzech — třeba já — akorát to zatím nikoho nenapadlo), ale protože Vy jste zatím jejich jediný uživatel, ptám se nejprve Vás, jak jste si je představoval. Samozřejmě, nejlepší by bylo řešit to přímo na Wikiverzitě. Sem píšu, protože na své tamní stránce máte napsáno, že se Vám máme ozvat na Wikipedii. Nicméně byl bych Vám vděčen, kdybyste mi mohl odpovědět na Wikiverzitě v Diskusním prostoru, kde jsem právě položil stejnou otázku, aby se do toho mohli snáze zapojit další tamní uživatelé. --Mmh (diskuse) 4. 2. 2018, 17:29 (CET)[odpovědět]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku B.A.D.. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Vojtěch Dostál (diskuse) 23. 11. 2019, 11:56 (CET)[odpovědět]