Diskuse s wikipedistou:Lev.tolstoj

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 1 měsícem od uživatele Janbery v tématu „Měsíc žen na Wikipedii před cílovou páskou

--Horst (diskuse) 16. 5. 2019, 15:50 (CEST)Odpovědět

Dobrý den ještě jednou, díky za hezké články o zajímavých lidech z ruwiki. Mám malou radu, občas používáte spojovník místo pomlčky, než bych to dlouze vysvětloval, použiji zdejší šablonu i s obrázkem, omluvte její formální znění:
Editační okno Wikipedie. Pod ním speciální znaky. Pomlčka je oznčena červenou tečkou a textem „Pomlčka“
Pomlčku vidíte zvýrazněnou červeně

Dobrý den, musím Vás upozornit na rozdíl mezi spojovníkem, což je toto: (-), a pomlčkou, což je toto: (–). Vidíte ten rozdíl? Spojovník se používá logicky pro spojování slov, jako je například Brno-střed. Spojovník tedy spojuje především dvě slova nebo dvě části slova v jeden celek a vkládá se bez mezer. O použití pomlčky si můžete přečíst zde. Prosím, abyste místo spojovníku používal(a) pomlčku.

Jak se pomlčka vkládá?
Pod tlačítky Uložit změny a Ukázat náhled naleznete určité modré znaky a písmena. Mezi nimi najdete i pomlčku. Konkrétně je za uvozovkami, které následují po malém písmenu „ž“. Vizte obrázek. Také je možné ji vložit držením klávesy Alt a vyťukáním čísel 0, 1, 5 a 0 na numerické klávesnici.

Doufám, že teď už si nebudete plést tyto dvě „čárky“ a v pravou chvíli použijete spojovník nebo pomlčku. Děkuji. S pozdravem--Horst (diskuse) 17. 5. 2019, 18:08 (CEST)Odpovědět

Děkuji za vysvětlení, pokusím se dodržovat. --Lev.tolstoj (diskuse) 17. 5. 2019, 18:11 (CEST)Odpovědět

Reference[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji za články o lidech! U několika vašich článků jsem si všiml, že jste vložil reference na konec. Mohl byste se na to prosím podívat a přesunout je do řádku k tvrzení? Např. Askar Abdrazakov. Díky, --janbery (diskuse) 19. 5. 2019, 08:50 (CEST)Odpovědět

Nechápu, co tím myslíte.--Lev.tolstoj (diskuse) 19. 5. 2019, 08:54 (CEST)Odpovědět
Myslel jsem toto. --janbery (diskuse) 20. 5. 2019, 21:42 (CEST)Odpovědět

Autoritní data[editovat zdroj]

Ahoj, pozor na prázdnou šablonu {{Autoritní data}}, je to jedna z mála věcí co dělí tvoje články od dokonalosti. Díky, --janbery (diskuse) 23. 5. 2019, 20:29 (CEST)Odpovědět

Červené odkazy[editovat zdroj]

Díky za pěkné články! Chtěl bych Vás povzbudit, abyste se nebál víc využívat červených odkazů. Zjevně píšete o oblasti, které rozumíte dost dobře na to, abyste odhadl, které články zde pravděpodobně časem vzniknou a pod jakými názvy. Asi takto. --Tchoř (diskuse) 10. 8. 2019, 09:25 (CEST)Odpovědět

Vyznamenání za účast na WikiGapu 2021[editovat zdroj]

Zapojte se do Měsíce žen na Wikipedii[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vás zvu k účasti v Měsíci žen na Wikipedii pořádanou spolkem Wikimedia Česká republika. Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

Pro zapojení do soutěže napište do „Shrnutí editace“ hashtag #WikiGap, a to až do 8. dubna 2024.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Zároveň Vás zvu i na editatony, kde začátečníkům s editováním pomohou zkušení lektorky a lektoři:

  • Hlavní editaton Ženy na Wikipedii se bude konat 21. března v Americkém centru od 15:00 do 18:30. Připojit se lze i online. Více informací zde.
  • 5. března pořádáme ve spolupráci s Fyzikálním ústavem Akademie věd ČR editaton Ženy ve vědě, který proběhne na Akademii věd na Národní třídě v Praze ve 14:00–18:00. Více informací zde.
  • 25. března proběhne přednáška s workshopem Ženy, média a Wikipedie ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy a spolkem Studenti IKSŽ. Více informací zde.
  • Na 4. dubna připravujeme ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze odborný editační seminář pro zaměstnance okresních archivů s tematikou významných žen. Více informací zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Těšíme se na Vaši účast,

--janbery (diskuse) 1. 3. 2024, 21:06 (CET)Odpovědět

Měsíc žen na Wikipedii před cílovou páskou[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vám chci připomenout, že výzva Měsíc žen na Wikipedii končí už v pondělí 8. dubna. Pro zapojení do soutěže o ceny nezapomeňte své příspěvky označit hashtagem #WikiGap ve „Shrnutí editace“.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz. Pro osobní konzultaci s dokončením článků se můžete připojit do Online Wikiporadny, ta probíhá každé pondělí od 18:00 na platformě Google Meet (zde).

Hodně štěstí,

--janbery (diskuse) 3. 4. 2024, 12:57 (CEST)Odpovědět