Česko na Zimních olympijských hrách 2014

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Česko na Zimních olympijských hrách 2014
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód CZE
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
2 4 2 8
NOV Český olympijský výbor (link)
Účastníci 88 celkem (63 mužů a 25 žen) ve 13 sportech
Vlajkonoš Šárka Strachová (zahájení)[1]
Ondřej Moravec (zakončení)[2]

Česko na Zimních olympijských hrách 2014 reprezentovalo 88 sportovců,[3] ve 13 druzích sportu, kteří se zúčastnili her ve dnech 7. – 23. února 2014. Konečná nominace byla oznámena 16. ledna 2014. Výprava získala celkem 8 medailí, což je nejvíce v historii samostatného Česka i Československa na zimních hrách.

Medailové pozice[editovat | editovat zdroj]

Medaile Jméno Sport Disciplína Datum
Zlatá medaile Zlato Eva Samková[4] Piktogram snowboardingu Snowboard Ženy snowboardcross 16. 2. 2014
Zlatá medaile Zlato Martina Sáblíková[5] Piktogram rychlobruslení Rychlobruslení Ženy 5000 m 19. 2. 2014
Stříbrná medaile Stříbro Martina Sáblíková[6] Piktogram rychlobruslení Rychlobruslení Ženy 3000 m 9. 2. 2014
Stříbrná medaile Stříbro Gabriela Soukalová
Veronika Vítková
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec[7]
Piktogram biatlonu Biatlon Smíšená štafeta 19. 2. 2014
Stříbrná medaile Stříbro Gabriela Soukalová[8] Piktogram biatlonu Biatlon Ženy hromadný start 17. 2. 2014
Stříbrná medaile Stříbro Ondřej Moravec[9] Piktogram biatlonu Biatlon Muži stíhací závod 10. 2. 2014
Bronzová medaile Bronz Ondřej Moravec[10] Piktogram biatlonu Biatlon Muži hromadný start 18. 2. 2014
Bronzová medaile Bronz Jaroslav Soukup[11] Piktogram biatlonu Biatlon Muži sprint 8. 2. 2014

Počty účastníků podle sportovních odvětví[editovat | editovat zdroj]

Počet českých sportovců startujících v jednotlivých olympijských sportech.

Sport Muži Ženy Celkem
Akrobatické lyžování 2 4 6
Alpské lyžování 4 4 8
Běžecké lyžování 6 4 10
Biatlon 5 5 10
Boby 4 0 4
Krasobruslení 2 1 3
Lední hokej 25 0 25
Rychlobruslení 0 2 2
Saně 3 1 4
Severská kombinace 4 0 4
Short track 1 1 2
Skoky na lyžích 5 0 5
Snowboarding 2 3 5
Celkem 63 25 88

Výsledky českých sportovců[editovat | editovat zdroj]

Piktogram akrobatického lyžování Akrobatické lyžování[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Akrobatické lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.
Boule
Závod Sportovci Kvalifikace Finále
1. kolo 2. kolo 1. kolo 2. kolo 3. kolo
Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí
Ženy Nikola Sudová 31.30 14.86 20.38 11 31.48 14.98 20.43 3 Q 30.76 16.08 21.82 1 Q 32.09 15.76 20.97 9 Nekvalifikovala se
Tereza Vaculíková 34.03 13.02 17.46 20 DNF Nekvalifikovala se
Skikros
Závod Sportovci Kvalifikace Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Pozice Pozice Pozice Pozice Pořadí
Muži Tomáš Kraus 1:17.41 10 3* Nepostoupil 18
Ženy Nikol Kučerová Nedokončila 27 Nepostoupila 24
Andrea Zemanová 1:25.96 20 3* Nepostoupila 21

* - místo ve své osmifinálové jízdě

Slopestyle
Závod Sportovci Kvalifikace Finále
1. jízda Pořadí 2. jízda Pořadí Lepší Pořadí 1. jízda 2. jízda Lepší Pořadí
Muži Marek Skála 51.60 19 54.60 20 54.60 26 Nepostoupil

Piktogram alpského lyžování Alpské lyžování[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Alpské lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.
Muži
Závod Sportovci 1. kolo 2. kolo Celkem Ztráta Pořadí
Sjezd Ondřej Bank 2:08,24 +2,01 20.
Martin Vráblík 2:11,73 +5,50 35.
Superkombinace Ondřej Bank 1:53.38 53.46 2:46.84 +1.64 7
Martin Vráblík 1:56.36 51.56 2:47.92 +2.72 16
Superobří slalom Ondřej Bank 9
Martin Vráblík
Obří slalom Ondřej Bank 1:22.01 1:24.28 2:46.29 +1.00 5
Kryštof Krýzl Nedokončil
Martin Vráblík 1:24.83 1:26.01 2:50.84 +5.55 31
Slalom Ondřej Bank Nenastoupil
Kryštof Krýzl 49.63 Nedokončil
Filip Trejbal 50.80 Nedokončil
Martin Vráblík Nedokončil
Ženy
Závod Sportovci 1. kolo 2. kolo Celkem Ztráta Pořadí
Sjezd Klára Křížová 1:43.47 +1.90 21
Šárka Strachová nestartovala
Superkombinace Klára Křížová 1:44,89 57,51 2:42,40 +7,78 19.
Šárka Strachová 1:46,51 50,10 2:36,61 +1,99 9.
Superobří slalom Klára Křížová 1:28,30 +2,78 17.
Kateřina Pauláthová 1:30,17 +4,65 25.
Šárka Strachová nestartovala
Obří slalom Martina Dubovská Nedokončila
Klára Křížová nestartovala
Kateřina Pauláthová Nedokončila
Šárka Strachová Nedokončila
Slalom Martina Dubovská 57.80 53.62 1:51.42 +6.88 22
Kateřina Pauláthová Nedokončila
Šárka Strachová 55.14 52.25 1:47.39 +2.85 10

Piktogram běhu na lyžích Běh na lyžích[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 2014.
Distanční závody
Muži
Závod Sportovci Klasicky Freestyle Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Ztráta Pořadí
15 km klasicky Lukáš Bauer 39:28.6 +58.9 5
Martin Jakš nestartoval
Dušan Kožíšek nestartoval
Jiří Magál nestartoval
Petr Novák nestartoval
Aleš Razým nestartoval
30 km skiatlon Martin Jakš 37:20.5 39 33:00.9 24 1:10:25.1 +2:36.7 28
Jiří Magál 37:45.6 46 34:23.0 43 1:12:49.5 +4:34.1 44
Petr Novák 37:56.0 47 32:59.2 21 1:11:28.5 +3:13.1 36
Štafeta 4×10 km Lukáš Bauer
Martin Jakš
Dušan Kožíšek
Aleš Razým
1:30:36.8 +1:54.8 8
Ženy
Závod Sportovci Klasicky Volným stylem Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Ztráta Pořadí
10 km klasicky Karolína Grohová nestartovala
Klára Moravcová 32:00.6 +3:42.8 48
Petra Nováková nestartovala
Eva Vrabcová Nývltová 30:06.7 +1:48.9 21
15 km skiatlon Klára Moravcová 22:00.9 56 21:57.2 56 44:40.8 +6:07.2 58
Petra Nováková 20:16.5 33 20:26.0 33 41:20.7 +2:47.1 36
Eva Vrabcová Nývltová 19:51.0 17 19:44.1 11 40:08.8 +1:35.2 11
Štafeta 4 x 5 km Karolína Grohová
Klára Moravcová
Petra Nováková
Eva Vrabcová Nývltová
56:29.8 +3:27.1 10
Sprint
Závod Sportovci Kvalifikace Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Sprint mužů Dušan Kožíšek 3:40.56 41 Nepostoupil
Aleš Razým 3:43.24 49 Nepostoupil
Sprint dvojic - muži Dušan Kožíšek
Aleš Razým
23:39.06 7 24:01.83 9
Sprint žen Karolína Grohová 2:41.75 38 Nepostoupila
Petra Nováková 2:39.44 25 2:47.52 5* Nepostoupila
Eva Vrabcová Nývltová nestartovala
Sprint dvojic - ženy Karolína Grohová
Klára Moravcová
Petra Nováková
Eva Vrabcová Nývltová
nestartovaly

* - 5 místo ve 3 čtvrtfinále

Piktogram biatlonu Biatlon[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Biatlon na Zimních olympijských hrách 2014.
Jaroslav Soukup - biatlon
Muži
závod sportovci střelba výsledek umístění
Sprint (10 km) Jaroslav Soukup 0+0 24:39,2 Bronzová medaile
Ondřej Moravec 0+0 24:48,1 8.
Michal Šlesingr 1+0 25:51,7 31.
Tomáš Krupčík 1+1 27:39,3 75.
Stíhací závod (12,5 km) Ondřej Moravec 0+0+0+0 34:02,7 Stříbrná medaile
Jaroslav Soukup 0+0+2+2 35:35,0 20.
Michal Šlesingr - - nenastoupil
Individuální závod (20 km) Jaroslav Soukup 1+0+0+0 51:55,1 17.
Ondřej Moravec 1+0+0+1 51:55,8 18.
Michal Šlesingr 1+0+0+1 55:57,9 56.
Michal Krčmář 1+1+1+0 56:14,1 60.
Závod s hromadným startem[12]
(15 km)
Ondřej Moravec 0+0+0+0 42:42,9 Bronzová medaile
Jaroslav Soukup 0+1+0+3 44:35,0 24.
Štafeta (4x7,5 km) (1) Michal Krčmář 0+0 1:15:11.9 11
(3) Tomáš Krupčík 2+1
(4) Ondřej Moravec 0+0
(2) Jaroslav Soukup 1+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Ženy
závod sportovci střelba výsledek umístění
Sprint (7,5 km) Veronika Vítková 0+0 21.50,8 16.
Gabriela Soukalová 3+0 22:17,5 29.
Eva Puskarčíková 1+0 23:00,9 45.
Jitka Landová 1+1 23:16,9 50.
Stíhací závod (10 km) Gabriela Soukalová 0+0+0+1 30:18,3 4.
Veronika Vítková 1+0+0+1 31:42,9 21.
Eva Puskarčíková 0+0+1+1 33:59,0 42.
Jitka Landová 0+2+3+0 35:37,6 52.
Individuální závod (15 km)[13] Gabriela Soukalová 0+1+0+1 45:17,1 4.
Veronika Vítková 0+0+0+1 45:46,0 6.
Eva Puskarčíková 0+0+0+1 47:34,6 22.
Jitka Landová 2+1+2+1 50:05,7 60.
Závod s hromadným startem (12,5 km)[14]
Gabriela Soukalová 0+0+0+1 35:45,8 Stříbrná medaile
Veronika Vítková 0+0+0+0 36:49,3 9.
Štafeta (4x6 km) (3) Jitka Landová 3+2 1:11:25.7 4
(1) Eva Puskarčíková 2+2
(2) Gabriela Soukalová 0+2
(4) Veronika Vítková 2+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Smíšená štafeta
Závod Sportovec Střelba Čas Pořadí
Muži 2x7,5 km (4) Ondřej Moravec 0+1 1:09:49.6 Stříbrná medaile
(3) Jaroslav Soukup 1+1
Ženy 2x6 km (2) Gabriela Soukalová 3+0
(1) Veronika Vítková 0+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Piktogram bobů Boby[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Boby na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci 1 jízda 2 jízda 3 jízda 4 jízda Celkově
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Dvojbob Michal Vacek
Jan Vrba*
57.72 24 57.75 23 57.71 23 Nepostoupili 2:53.18 24
Čtyřbob Dominik Dvořák
Dominik Suchý
Michal Vacek
Jan Vrba*
55.95 20 55.47 9 55.95 16 55.80 15 3:43.17 16

* – Řidič bobu

Piktogram krasobruslení Krasobruslení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovec Krátký program/
Originální tanec
Volný program/
Volný tanec
Celkem
Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí
Muži Michal Březina 81.95 12 151.67 13 223.62 10
Tomáš Verner 81.09 13 151.90 12 232.99 11
Ženy Elizaveta Ukolová 51.87 20 84.55 23 136.42 22

Piktogram ledního hokeje Lední hokej[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2014.
Soupiska reprezentace
Č. Hráč Věk Pozice Klub Branky Asist. Body
8 Michal Barinka 29 obránce Česko HC Vítkovice Steel 0 0 0
10 Roman Červenka 28 útočník Rusko SKA Petrohrad 2 0 2
26 Patrik Eliáš 37 útočník USA New Jersey Devils 0 1 1
91 Martin Erat 32 útočník USA Washington Capitals 1 0 1
67 Michael Frolík 25 útočník Kanada Winnipeg Jets 0 0 0
3 Radko Gudas 23 obránce USA Tampa Bay Lightning 0 0 0
11 Martin Hanzal 26 útočník USA Phoenix Coyotes 0 1 1
83 Aleš Hemský 30 útočník Kanada Edmonton Oilers 3 0 3
68 Jaromír Jágr 41 útočník USA New Jersey Devils 2 1 3
7 Tomáš Kaberle 35 obránce Česko Rytíři Kladno 0 2 2
1 Jakub Kovář 25 brankář Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg 0 0 0
25 Lukáš Krajíček 30 obránce Bělorusko HK Dynamo Minsk 0 0 0
46 David Krejčí 27 útočník USA Boston Bruins 1 2 3
9 Milan Michálek 27 útočník Kanada Ottawa Senators 0 0 0
23 Zbyněk Michálek 31 obránce USA Phoenix Coyotes 0 1 1
93 Petr Nedvěd 42 útočník Česko Bílí Tygři Liberec 0 1 0
12 Jiří Novotný 30 útočník Česko HC Lev Praha 0 0 0
18 Ondřej Palát 22 útočník USA Tampa Bay Lightning 0 0 0
31 Ondřej Pavelec 26 brankář Kanada Winnipeg Jets 0 0 0
14 Tomáš Plekanec 31 útočník Kanada Montreal Canadiens 1 1 2
32 Michal Rozsíval 35 obránce USA Chicago Blackhawks 0 0 0
53 Alexander Salák 27 brankář Rusko SKA Petrohrad 0 0 0
5 Ladislav Šmíd 28 obránce Kanada Calgary Flames 0 0 0
89 Jakub Voráček 24 útočník USA Philadelphia Flyers 1 0 1
2 Marek Židlický 37 obránce USA New Jersey Devils 2 1 3
Realizační tým
Trenér Alois Hadamczik
Asistenti trenéra Josef Paleček, František Musil
Generální manažer Slavomír Lener
Čeští hokejisté po zápase Česko - Slovensko na OH v Soči

Zápasy českého týmu v základní skupině[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy jsou místní (UTC+4), tj. SEČ+3.

12. února 2014
21:00
Česko Česká republika 2–4
(0–2, 2–2, 0–0)
Švédsko Švédsko Balšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 11 419
Report
Jakub Kovář
Alexander Salák
Brankáři Henrik Lundqvist Rozhodčí:
Rusko Konstantin Olenin
Kanada Kelly Sutherland
Čároví:
Bělorusko Ivan Dedioulia
Kanada Greg Devorski




M. Židlický (P. Eliáš) – 28:12
J. Jágr (T. Plekanec, T. Kaberle) – 30:01
0–1
0–2
0–3
0–4
1–4
2–4
10:07 – E. Karlsson (O. Ekman-Larsson, A. Steen)
13:17 – P. Berglund (O. Ekman-Larsson, H. Lundqvist)
20:51 – H. Zetterberg (G. Landeskog, N. Kronwall)
24:07 – E. Karlsson (D. Sedin, N. Bäckström)
10 min. Tresty 10 min.
29 Střely 25
14. února 2014
12:00
Česko Česká republika 4–2
(2–1, 2–1, 0–0)
Lotyšsko Lotyšsko Balšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 5 831
Zpráva
Ondřej Pavelec Brankáři Edgars Masaļskis Rozhodčí:
USA Tim Peel
Finsko Jiry Ronn
Čároví:
Německo Andre Schräder
Kanada Mark Wheeler
10:10 – M. Erat (D. Krejčí, A. Hemský)

19:29 – J. Jágr (M. Židlický)

27:06 – J. Voráček (Z. Michálek, M. Barinka)
37:02 – M. Židlický (M. Hanzal, P. Nedvěd)
1–0
1–1
2–1
2–2
3–2
4–2

13:05 – J. Sprukts (K. Rēdlihs, L. Dārziņš)

22:45 – H. Vasiļjevs (R. Ķēniņš, G. Pujacs)
8 min. Tresty 8 min.
39 Střely 20
15. února 2014
21:00
Švýcarsko Švýcarsko 1–0
(1–0, 0–0, 0–0)
Česko Česko Bolšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 10 253
Zpráva
Jonas Hiller Brankáři Ondřej Pavelec Rozhodčí:
Německo Daniel Piechaczek
Kanada Kevin Pollock
Čároví:
Kanada Brad Kovachik
USA Cristopher Woodworth
S. Bodenmann (D. Hollenstein, K. Romy) – 14:10 1–0
10 min. Tresty 6 min.
26 Střely 26

Zápasy českého týmu v play-off[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy jsou místní (UTC+4), tj. SEČ+3.

18. února 2014
21:00
Česko Česká republika 5–3
(3–0, 1–1, 1–2)
Slovensko Slovensko Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 3 628
Zpráva
Ondřej Pavelec Brankáři Ján Laco Rozhodčí:
Kanada Tim Peel
Švédsko Marcus Vinnerborg
Čároví:
Kanada Lonnie Cameron
Finsko Sakari Suominen
A. Hemský (T. Kaberle, J. Voráček) (PP) – 06:53
R. Červenka (J. Jágr, T. Plekanec) – 07:22
D. Krejčí (T. Kaberle, R. Gudas) (PP) – 17:03
R. Červenka – 35:41



T. Plekanec (D. Krejčí) (EN) (PP) – 59:21
1–0
2–0
3–0
4–0
4–1
4–2
4–3
5–3




38:57 – M. Hossa (A. Sekera, M. Handzuš)
47:20 – M. Hossa (T. Tatar, M. Handzuš)
48:51 – T. Surový (A. Sekera, M. Bartovič)
2 min. Tresty 10 min.
29 Střely 32
19. února 2014
21:00
USA USA 5–2
(3–1, 1–0, 1–1)
Česko Česko Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 4 606
Zpráva
Jonathan Quick Brankáři Ondřej Pavelec
Alexander Salák
Rozhodčí:
Rusko Konstantin Olenin
Kanada Kevin Pollock
Čároví:
Kanada Derek Amell
Bělorusko Ivan Děďulja
J. van Riemsdyk (R. Kesler, P. Kane) – 01:39

D. Brown (D. Backes, R. Suter) – 14:38
D. Backes (R. Suter, R. McDonagh) – 19:58
Z. Parise (J. Pavelski, R. Suter) – 29:31
P. Kessel (R. Kesler, K. Shattenkirk) – 42:01
1–0
1–1
2–1
3–1
4–1
5–1
5–2

04:31 – A. Hemský




53:00 – A. Hemský
2 min. Tresty 6 min.
25 Střely 23

Piktogram rychlobruslení Rychlobruslení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2014.
Martina Sáblíková při závodě na 3000 metrů na OH v Soči

Ženy

Závod Sportovec 1 jízda 2 jízda Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
500 m Karolína Erbanová 38.23 9 38.62 13 76.86 10
1000 m 1:15.74 10
1500 m 1:58.23 13
3000 m Martina Sáblíková 4:01.95 Stříbrná medaile
5000 m 6:51.54 Zlatá medaile

Piktogram saně Saně[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Saně na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci 1. jízda 2. jízda 3. jízda 4. jízda Celkem
čas
Celkem
pořadí
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Muži - jednotlivci Ondřej Hyman 53,222 24. 53,145 25. 52,783 26. 52,708 26. 3:31,858 25.
Ženy - jednotlivkyně Vendula Kotenová 51,760 25. 51,492 24. 51,856 26. 51,567 24. 3:26,675 24.
Muži - dvojice Lukáš Brož, Antonín Brož 50,665 15. 50,387 11. 1:41,052 13.
Smíšená týmová štafeta Vendula Kotenová
Ondřej Hyman
Lukáš Brož, Antonín Brož
55,600 9. 56,926 11. 57,276 8. 2:49,805 9.

Piktogram severská kombinace Severská kombinace[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Severská kombinace na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci Skoky Běh Celkem
Délka Body Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Střední (normální) můstek,
běh 10 km
Pavel Churavý 96.5 114.9 22 24:26.1 27 25:32.1 23
Miroslav Dvořák 89.5 101.8 44 23:59.6 18 25:58.6 29
Tomáš Portyk 97.5 119.8 13 25:30.2 36 26:17.2 32
Tomáš Slavík 94.0 108.1 33 24:09.4 22 25:43.4 25
Velký můstek, běh 10 km Pavel Churavý 123.0 103.6 24 24:10.0 32 25:52.0 32
Miroslav Dvořák 125.0 104.2 22 22:21.1 2 24:00.1 11
Tomáš Portyk 128.5 114.4 10 24:01.8 25 24:59.8 25
Tomáš Slavík 120.5 101.0 26 23:44.2 29 25:36.2 29
Závod družstev
(velký můstek, běh 4×5 km)
Pavel Churavý
Miroslav Dvořák
Tomáš Portyk
Tomáš Slavík
493.0 440.0 5 48:40.1 8 49:36.1 7

Piktogram short tracku Short track[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Short track na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži

Závod Sportovec Rozjížka Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
1500 m Vojtěch Loudín 2:14.906 5* Nepostoupil 26

* - 5 místo v 5 rozjížce

Ženy

Závod Sportovec Rozjížka Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
1000 m Kateřina Novotná Penalizace Nepostoupila
1500 m 2:27.232 6* Nepostoupila 31

* - 6 místo ve 44 rozjížce

Piktogram skoky na lyžích Skoky na lyžích[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Skoky na lyžích na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovec Kvalifikace 1 kolo 2 kolo Celkově
Délka Body Pořadí Délka Body Pořadí Délka Body Pořadí Body Pořadí
Velký můstek Antonín Hájek 117.0 91.8 34 128.0 113.6 28 124.5 112.1 28 225.7 28
Jakub Janda 124.5 113.6 10 127.0 115.3 27 126.0 116.3 27 231.6 27
Roman Koudelka 120.0 104.6 20 128.0 119.1 21 125.5 124.4 14 243.5 19
Jan Matura 120.5 106.4 17 131.0 125.6 11 121.0 119.2 22 244.8 18
Střední můstek Lukáš Hlava 92.5 108.7 25 91.5 105.7 46 Nepostoupil
Jakub Janda 98.5 117.0 10 98.5 125.2 17 96.5 118.6 21 243.8 19
Roman Koudelka 99.5 121.3 6 98.5 122.5 24 99.5 124.3 13 246.8 16
Jan Matura 97.0 118.5 8 96.5 123.9 18 95.5 115.6 25 239.5 23
Družstvo - velký můstek Antonín Hájek
Jakub Janda
Roman Koudelka
Jan Matura
504.0 476.0 7 516.5 491.8 7 967.8 7

Piktogram snowboardingu Snowboarding[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Snowboarding na Zimních olympijských hrách 2014.
Alpské disciplíny
Závod Sportovec Kvalifikace Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Pořadí
Paralelní obří slalom Ester Ledecká 1:49.17 10  Rieglerová
Rakousko (AUT)
−0.49
 Kummerová
Švýcarsko (SUI)
+0.30
Nepostoupila
Paralelní slalom 1:03.74 2  Sobolevová
Rusko (RUS)
−0.18
 Karstensová
Německo (GER)
+0.30
Nepostoupila
Freestyle
Závod sportovec Kvalifikace Semifinále Finále
1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí 1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí 1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí
U rampa Šárka Pančochová 42.75 66.25 66.25 8* 34.00 31.50 34.00 9** Nepostoupila
Slopestyle 77.75 33.75 77.75 5* 90.50 22.50 90.50 1 86.25 20.00 86.25 5

* - ve své kvalifikační skupině, ** – po sečtení obou jízd celkově 10 místo

Snowboardcross
Závod Sportovec Rozjížďka Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Pořadí Pořadí Pořadí Pořadí
Snowboardcross muži David Bakeš Zrušeno* 4** Nepostoupil =25
Emil Novák Zrušeno* 4** Nepostoupil =25
Snowboardcross ženy Eva Samková 1:20.61 1 1*** 1**** Zlatá medaile

* – Zrušeno pro nepříznivé počasí, ** – ve svém osmifinále, *** – vítězství ve svém čtvrtfinále,**** – vítězství ve svém semifinále

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MACEK, Tomáš. Rozhodnuto. Českou vlajku na hrách v Soči ponese slalomářka Strachová. iDNES.cz [online]. 2014-01-01 [cit. 2014-02-20]. Dostupné online. 
  2. Českou vlajku na zakončení her ponese Moravec. Aktuálně.cz [online]. 2014-02-20 [cit. 2014-02-20]. Dostupné online. 
  3. Konečný účet: do Soči pojede 88 českých sportovců, web Českého olympijského výboru
  4. http://oh.idnes.cz/samkova-v-olympijske-soutezi-ve-snowboardcrossu-f7s-/zoh-ostatni-sporty.aspx?c=A140215_215834_zoh-ostatni-sporty_par
  5. http://oh.idnes.cz/zoh-v-soci-sablikova-v-zavode-na-5000-metru-fd3-/zoh-rychlobrusleni.aspx?c=A140219_135300_zoh-rychlobrusleni_par
  6. http://oh.idnes.cz/sablikova-v-olympijskem-zavode-na-3000-metru-fj6-/zoh-rychlobrusleni.aspx?c=A140209_122520_zoh-rychlobrusleni_par
  7. http://oh.idnes.cz/zoh-soci-stafeta-druzstev-v-biatlonu-dsv-/zoh-biatlon.aspx?c=A140219_145451_zoh-biatlon_pes
  8. http://www.ceskatelevize.cz/zoh/ceska-vyprava/263120-soukalova-se-dockala-urvala-stribro-v-hromadnem-startu/
  9. http://oh.idnes.cz/zoh-soci-stihaci-zavod-biatlonistu-na-12-5-kilometru-f8d-/zoh-biatlon.aspx?c=A140210_153110_zoh-biatlon_pes
  10. http://oh.idnes.cz/olympijsky-zavod-biatlonistu-s-hromadnym-startem-fwr-/zoh-biatlon.aspx?c=A140216_142000_zoh-biatlon_par
  11. http://oh.idnes.cz/sprint-biatlonistu-04a-/zoh-biatlon.aspx?c=A140208_152140_zoh-biatlon_ber
  12. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-men-s-15-km-mass-start
  13. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-women-s-15-km-individual
  14. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-women-s-12-5-km-mass-start

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]