William S. Sessions

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
William S. Sessions
William S. Sessions.jpg
Narození 27. května 1930 (89 let)
Fort Smith
Alma mater Baylor University
Politická strana Republikánská strana
Funkce Seznam ředitelů FBI (1987–1993)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

William S. Sessions (* 27. května 1930 Ford Smith, Arkansas) je americký právník a politik. Je synem pastora Kristových učedníků. Absolvoval Northeast High School v Kansas City, kterou navštěvoval i Clarence M. Kelley. Když byl v druhém ročníku, potkal svoji budoucí ženu Alici.

Poté navštěvoval i Florida State University, až v roce 1956 absolvoval Bayor University roku 1958 dokončil studium práv. Vojenskou službu odsloužil u USAF. A po deseti letech právnické praxe ve Wacu, Texas. Roku 1969 na Ministerstvo spravedlnosti USA, tam vedl sekci, která pracovala na právních případech odpíračů vojenské služby, pornografie, volebních podvodů a korupce.

Protože sloužil roku 1966 pro republikánského Senátora Johna Towera jako krajský předseda, měl Sessions politické kontakty. Roku 1971 byl jmenován státním zástupcem ve městě San Antonio. V roce 1974 se stal soudcem okresního soudu ve městě San Antonio a roku 1980 předsedou tohoto soudu. Jako soudce byl znám spravedlivostí, přístupností a zachováním důstojnosti a jako osobnost měl sebeodsuzující smysl pro humor. Sessions předsedal soudu pří výslechu případu vraždy soudce okresního soudu Johna H. Wooda.

Na doporučení tehdejšího ministra spravedlnosti USA jej prezident USA Ronald Reagan jmenoval do funkce ředitele FBI, Senát USA jej schválil. Po dvou odkladech kvůli neurčeným žaludečním potížím složil 2. listopadu 1987 přísahu pro funkci ředitele FBI. Pro závažné nedostatky v řízení úřadu jej prezident USA Bill Clinton 19. července 1993 z funkce odvolal, a to jako prvního ředitele v historii FBI.

Ředitel FBI
Předchůdce:
John E. Otto
2. listopadu 198719. července 1993
William S. Sessions
Nástupce:
Floyd I. Clarke