Vít Vomáčka (cestovatel)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tento článek je o cestovateli. Další významy jsou uvedeny na stránce Vít Vomáčka (rozcestník).
Ing. Vít Vomáčka
NarozeníMost
Etnikum1/4 Slovák
Alma materMendelova univerzita v Brně
Povolánícestovatel
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Vít Vomáčka (* Most) je český cestovatel a výherce třetího ročníku soutěže Mistrovství světa v autostopu.[1] V roce 2016 ukončil inženýrské vzdělání na Mendelově univerzitě v Brně, diplomovou prací o Vlivu skladování na změny obsahových látek v konopí.

Je narozený v Mostě. Natáčí také na YouTube, kde dokumentuje svou cestu po Karibiku a Jižní Americe. Procestoval více než 67 zemí,[2] navštívil například Venezuelu, Rusko nebo Turecko.

Zajímavostí je, že prošel jednu z nejnebezpečnějších oblastí na světě, Darién – pás tropického deštného pralesa a bažin na hranicích Kolumbie a Panamy.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Euforie i zoufalství. Mám pocit, že mám jít zase stopovat, líčí docent. iDNES.cz [online]. 2016-06-27 [cit. 2020-03-19]. Dostupné online. 
  2. Z influencerů si dělám srandu, skaut mi v mnohém pomohl, říká cestovatel z Mostu. Aktuálně.cz [online]. 2019-05-06 [cit. 2020-03-19]. Dostupné online. 
  3. REFRESHER. V Panamě jsem narazil na mrtvýho Kubánce, nemám problém vysypat čistej koks do hajzlu. Vítek je nejlepší český travel bloger. refresher.cz [online]. [cit. 2020-03-20]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]