Vladimír Dzurilla: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 49 bajtů ,  před 1 rokem
→‎Reprezentace: Dopsány konkrétní týmy, který o něj měli zájem. Upřesnění NHL / WHA. Zdroj: informace od novináře Petera Adlera
m (→‎Externí odkazy: fix šablon a odkazů)
(→‎Reprezentace: Dopsány konkrétní týmy, který o něj měli zájem. Upřesnění NHL / WHA. Zdroj: informace od novináře Petera Adlera)
V roce 1971 byl vyřazen z reprezentace ve prospěch svého týmového kolegy Marcela Sakáče, ale dokázal se vrátit v dobré formě o rok později a získal titul mistra světa. V roce 1974 se oficiálně rozloučil s reprezentací, ale jeho výkony ho opět katapultovaly na špičku brankářských tabulek československé ligy a po Crhově zranění na OH 1976 byl opět povolán do reprezentace.
 
Dzurilla si zahrál také na [[Kanadský pohár|Kanadském poháru]] v roce 1976, kde Československo ve finále podlehlo [[Kanadská hokejová reprezentace|Kanadě]]. Především v zápase s Kanadou v základní skupině (1:0) podal heroický výkon, označovaný v mediích jako životní, a stal se miláčkem kanadského publika (bezprostředně po zápasu ho chtěly angažovat čtyři týmy [[National Hockey League|NHL]] - Kings, Maple Leafs, Canadiens a týmy WHA Oilers, Jets). S ohledem na svou formu byl ještě nominován na MS 1977 ve Vídni, pak definitivně ukončil reprezentační kariéru.
 
V dresu se lvíčkem či nápisem ČSSR na prsou nastoupil 139krát.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu